English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Чернігівської області
Пам'ятки Чернігівського району
Знайдено 63 пам’ятки
Чернігівського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятка архітектури , Храм
Дерев'яна церква святого великомученика Димитрія Солунського збудована в Добрянці у 1790 році.
Це єдина старообрядницька церква на Чернігівщині. Тривалий час за указом імператора Миколи I у храмі було заборонено дзвін. Більшовики закрили церкву перед Другою світовою війною, але за німців вона знову стала чинною.
Головною святинею прихожани вважають ікону Божої Матері "Вгамування хвороби".
Нещодавно до Дмитрівського храму було прибудовано дзвіницю.
вулиця Поліська, 100 Добрянка
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури , Театр/видовища
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм розташований у колишній будівлі Миколаївського Єпархіального братства.
При будівництві до загального ансамблю будівлі увійшла зведена в 1870 році каплиця Олександра Невського. З 1932 року і аж до початку Другої світової війни в будівлі розташовувався Чернігівський український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка.
Був спалений в серпні 1941 року під час німецьких бомбардувань. Відновлений у повоєнні роки з надбудовою 3-го поверху над колишньою каплицею.
Зразок архітектури неоруського стилю, поширеного на межі ХІХ і ХХ століть.
З 1964 року в будівлі розташовується філармонія.
проспект Миру, 15 Чернігів
Історична місцевість , Пам'ятка археології
Шестовицький археологічний комплекс розташований на правому березі річки Десна в урочищі "Коровель" на південь від села Шестовиця.
Складається із Шестовицького городища на горі, подола та курганного могильника зі скандинавськими похованнями. Більшість комплексу датується X сторіччям.
Історична назва цього зниклого міста не відома, оскільки воно не згадується у літописах. Імовірно, тут була фортеця, яка захищала південно-західні підступи до Чернігова. Украплення овальної форми розташовувалися на високому мисі, утвореному Десною та болотистою низовиною. Гарнізон фортеці складався з найманців-варягів (вікінгів), які або служили в дружині чернігівського князя, або контролювали Чернігів від імені київського князя. Ймовірно також, що це була самостійна варязька торгова колонія.
Розкопки ведуться з 1925 року. Археологами України та Норвегії Шестовицьке городище визнане одним із найбільших поселень вікінгів у Європі.
Щорічно в середині червня на території городища відбувається Міжнародний фестиваль слов'яно-варязької культури та історичного фехтування "Коровель".
урочище Коровель Шестовиця