English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Дніпропетровської області
Пам'ятки Дніпровського району
Пам'ятки Дніпра
Знайдено 42 пам’ятки
Дніпра
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей українського живопису в Дніпрі представляє Катеринославсько-Дніпровську школу живопису XX сторіччя, біля витоків якої стояли художники Михайло Панін, Микола Погребняк, Олександр Куко.
Музей відкритий у 2013 році в сучасній будівлі поряд із Троїцьким собором.
Основна експозиція, що налічує понад 200 робіт, присвячена дніпровським художникам ХХ століття.
Також представлені альбоми, буклети виставок 1960-1970-х років, особисті речі художників, слайди із фотографіями із сімейних архівів.
площа Троїцька, 5А Дніпро
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Музейний центр Олени Блаватської та її родини у Дніпрі створюється у будинку-пам'ятці на території старовинної катеринославської міської садиби Фадєєвих, збудованій на початку ХІХ сторіччя.
В 1816-1834 роках садиба належала Андрію Фадєєву, діду Блаватській, а сама вона народилася тут у 1831 році.
Об'їхавши весь світ і дослідивши стародавні східні навчання в Індії та на Тибеті, Олена Блаватська прославилася на весь світ як видатний теософ, релігієзнавець, письменниця, творець Міжнародного теософського товариства. Її роботи вплинули не світогляд Миколи Реріха, Василя Кандінського, Томаса Едісона, Магатми Ґанді.
Музей Блаватської у Дніпрі створюється з 2004 року. Розгорнуті пілотні експозиції, працює наукова бібліотека, проводяться клубні зустрічі.
На будівлі встановлено меморіальну дошку, присвячену Олені Блаватській.
вулиця Ярослава Мудрого, 11 Дніпро
Пам'ятка архітектури
Національний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка було засновано в Дніпрі (на той час Січеславі) в 1918 році урядом гетьмана Павла Скоропадського як перший професійний театр України.
Будівля була прибудована як театрально-концертна зала до колишнього англійського клубу (архітектор Федір Булацель). Реконструйована в 1978-1979 роках. Збережено картуші з цифрами "1838" та "1913" - дати заснування клубу та його 75-річчя. Фасад прикрашений скульптурним триптихом, що відбиває етапи творчого шляху театру. Закруглений кут увінчаний фігурою музи.
вулиця Воскресенська, 5 Дніпро
Пам'ятник/монумент
Пам'ятник шведському хіміку Альфреду Нобелю відкрито у Дніпрі в 2013 році на території меморіально-паркового комплексу "Планета Альфреда Нобеля".
Меморіал створений у 2008 році на території Дніпровського університету економіки та права, який носить ім'я Нобеля.
Січеславська набережна, 18 Дніпро
Парк/сад , Розваги/дозвілля
Парк імені Лазаря Глоби – центральний парк Дніпра.
Заснований у XVIII столітті запорозьким козаком Лазарем Глобою на території його садиби. До 1858 року парк називався Катеринославський Казенний сад, а з 1920-х років міська влада розділила його на Міський сад і Технічний сад. За радянської влади парк носив ім'я Чкалова.
Тут знаходиться дитяча залізниця, міські атракціони, картинг-центр та літній концертний майданчик. Серед парку є велике озеро з гарними лебедями.
Встановлено пам'ятник Лазарю Глобі на його могилі.
проспект Дмитра Яворницького, 95 Дніпро
Історична місцевість
Проспект Дмитра Яворницького - головна вулиця Дніпра та одна із найстаріших магістралей міста.
Почала формуватися одночасно із заснуванням Катеринослава в кінці XVIII сторіччя. З 1834 по 1923 рік називалася Катерининський проспект, до 2016 року - проспект Карла Маркса. Нині носить ім'я видатного українського історика Дмитра Яворницького, який тривалий час жив та працював у Катеринославі.
Проспект забудований різностильовими будинками XIX-XX століть. Зберігся Будинок губернатора (1840-1850 роки), "Будинок Хріннікова" (1910-1913 роки, нині - гранд-готель "Україна"), будівля поштамту тощо. В районі центральної площі Героїв Майдану організовано пішохідну зону - Кельнський бульвар, прозваний "Новим Арбатом".
Поруч на бульварі знаходиться вернісаж, де можна придбати картини місцевих художників та вироби народних промислів, у тому числі петриківський розпис.
проспект Дмитра Яворницького Дніпро
Розваги/дозвілля
50-метрова "Родинна лавка" встановлена у 2011 році на набережній Дніпра поряд із Фестивальним причалом.
Ціліснолита лавочка виготовлена з металу та соснових брусів, прикрашена 7 інсталяціями, що відображають життєвий шлях родини та вічні сімейні цінності.
До встановлення на набережній ставка на річці Утка в місті Славута лавки в 2012 році носила титут найдовшої в Україні.
Знаходиться в зоні безкоштовного Wi-Fi.
Січеславська набережна Дніпро
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Миколаївська церква - найстаріший храм Дніпра. Розташована на території колишнього міста Нові Кодаки, центру Кодацької паланки Запорозької Січі, яке з часом стало частиною нинішнього міста Дніпро.
Кам'яна церква в стилі класицизму побудована замість дерев'яної козацької церкви, що існувала з 1650 року. Хрестова, із сильно витягнутою західною гілкою та напівкруглою апсидою, з невеликими квадратними прибудовами.
Збереглися розписи початку XX століття.
вулиця Фортечна, 108 Дніпро
Храм
Свято-Тихвінський жіночий монастир у Дніпрі заснований у 1866 році на землях, пожертвуваних громаді колишнім священиком катеринославської цвинтарної Недільної церкви Зосимовичем, а також державним селянином Юхимом Шапошниковим та Федором Габаненком.
У 1868 році побудовано церкву Святої Варвари, келійний корпус та трапезну. В 1874 році завершилося будівництво кам'яного трипрестольного соборного храму в ім'я Тихвінської ікони Божої Матері.
За свою історію монастир двічі закривався владою (1925 рік, а потім після 17 років жіяльності - в 1959 році). У його приміщеннях була школа-інтернат №1 для дітей з інвалідіністю. Свято-Тихвінський соборний храм, який постраждав під час Другої світової війни, в 1959 році був підірваний, на його місці збудували інтернат для людей з порушеннями слуху.
З 1999 року Свято-Тихвінський жіночий монастир знову діє. Належить УПЦ московського патріархату.
вулиця Надії Алексєєнко, 171 Дніпро
Свято-Хрестовоздвиженський храм на Діївці – один із найстаріших у Дніпрі.
Закладений у 1803 році. Збудований у класичному стилі із застосуванням традицій українського зодчества.
За радянських часів Хрестовоздвиженська церква була закрита, в ній розташовувався клуб.
Сьогодні церква знаходиться серед висотної забудови житлового масиву "Покровський". Нещодавно храм капітально реставрували та відкрили для відвідувачів.
вулиця Метробудівська, 9 Дніпро
Технічний музей "Машини часу" в Дніпрі представляє приватну колекцію раритетних автомобілів дніпровського колекціонера Михайла Пруднікова.
Розміщується в покинутому цеху термопластавтоматів неподалік центру Дніпра. В залі відтворено атмосферу міської вулиці 1950-1960-х років.
У музейному гаражі – близько 25 машин, переважно радянського виробництва, з невеликим ухилом у спорт. Представлені "Запорожці", "Москвичі", "Жигулі", "Волги", "Перемоги", "Чайки" різних модифікацій та років випуску, а також позашляховики, вантажівки та автобуси.
При музеї ретроавтомобілів працює кафе, оформлене у ретростилі.
вулиця Мандриківська, 44 Дніпро
Свято-Трьохсвятительська церква - один із найдавніших храмів Дніпра.
Блакитний купол його дзвіниці із золотими зірками, що символізують небо, і центральний золотий купол сьогодні губляться серед висотних будівель міської забудови Амур-Нижньодніпровського району на лівому березі Дніпра. На початку XX століття це було велике поселення при вагоноремонтному заводі. На землі, що належала підприємству, в 1900 році почали будувати церкву. В 1902 році храм був урочисто освячений на честь трьох святителів: Василя Великого, Григорія Богослова, Іоанна Златоуста.
Автор проєкту Трьохсвятительської церкви невідомий. У плані храм має форму правильного хреста. Його вінчає купол і традиційний на той час надбаний хрест.
вулиця Юридична, 1 Дніпро