English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Хмельницької області
Пам'ятки Хмельницького району
Знайдено 83 пам’ятки
Хмельницького району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Хмельницький обласний краєзнавчий музей розташований в сучасній будівлі в центрі міста.
Фонди налічують 60 тисяч предметів, серед яких скарби середньовічних монет та прикрас часів Київської Русі, зокрема 4 скарби ювелірних прикрас Болохівської землі.
Представлене велике зібрання порцеляни XIX-XX століть, старовинних меблів та посуду.
вулиця Подільська, 12 Хмельницький
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Хмельницький обласний літературний музей відкрився 1992 року як Музей письменника Олександра Купріна та літераторів Хмельниччини.
Розташовується в маленькому одноповерховому будиночку в середмісті Хмельницького, навпроти парку Шевченка.
Експозиція першої зали розповідає про усну народну творчість, фольклор, давню писемність, започаткування нової української літератури.
В другій залі можна познайомитися з класиками української літератури, чиї імена пов’язані з сучасною Хмельниччиною: Тарас Шевченко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Леонід Глібов, Михайло Старицький та інші. Також тут представлена література національних меншин краю.
Третя експозиційна зала розповідає про письменників XX століття та сучасну українську літературу.
В літературно-музичній світлиці "Сяйво калини" з експозицією про поета-байкаря Микиту Годованця проходять зустрічі з письменниками, презентації нових видань, тематичні літературно-музичні вечори.
вулиця Михайла Грушевського, 68 Хмельницький
Хмельницький обласний художній музей (ХОХМ) розташований у колишній будівлі банку (1903 рік).
Колекція музею налічує 8 тисяч мистецьких творів сорока сучасних художників. Усі твори мають яскраве національне забарвлення - від сюжетних мотивів та традиційного елемента у художній формі, до колористичної структури. Зокрема, постійно діє виставка робіт художника Георгія Верейського.
Музей має збірку робіт видатної української народної художниці Марії Примаченко.
При музеї працює художній салон та галерея моди "Арт-подіум".
вулиця Проскурівська, 47 Хмельницький
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква святого Іоанна Богослова у Требухівцях поряд з Меджибожем збудована в 1812-1818 роках на місці більш давнього дерев'яного храму.
Хрестова в плані церква з дзвіницею, що розташована окремо, виконана в стилі класицизму.
За радянської влади було закрито. Наразі належить УПЦ московського патріархату.
вулиця Центральна, 17/1 Требухівці
Основною архітектурною пам'яткою Старого Острополя є Преображенська церква – пам'ятка архітектури національного значення.
Кам'яна церква Преображення Господнього є ротондою з прямокутним у плані притвором, перекритою складною системою склепінь, що спираються на чотири пілони і стіни.
У декоративному оформленні фасадів та інтер'єрів застосовані елементи класицизму. Верхня частина змінена в результаті недобросовісної реконструкції.
З травня 2022 року належить громаді Української православної церкви.
вулиця Центральна Старий Остропіль
Церква Різдва Пресвятої Богородиці побудована в Старокостянтинові в 1807 році на місці дерев'яного православного храму, відомого з 1687 року.
Це єдина культова споруда епохи зрілого класицизму, що збереглася в місті.
За радянських часів храм Різдва Богородиці був єдиним діючим у Старокостянтинові.
вулиця Михайла Грушевського, 51 Старокостянтинів
Дерев'яна церква святого Архангела Михаїла у Зінькові побудована в 1769 році. Храм тризрубний, на кам'яному фундаменті. Зруби в плані грановані, однакові по висоті, об'єднані за допомогою великих арок у єдиний простір. Заломи мають гонтове покриття. Над західною частиною влаштовані різьблені хори. Також збереглися орнаментальні розписи.
Під час реконструкції 2007 року зникла дерев'яна прибудова, через яку заходили до храму. Стара дерев'яна дзвіниця не збереглася, на її місці споруджено нову з цегли.
Неподалік – старий пам'ятний хрест (середини XIX століття). Територія відрізняється доглянутістю та великою кількістю зелених насаджень.
З вершини пагорба, де розміщена Свято-Михайлівська церква, відкривається краєвид на село та руїни Зіньківського замку.
вулиця Кошового, 8А Зіньків
Церква Святої Параскеви П'ятниці входить до ансамблю садиби палацово-паркового комплексу в Самчиках.
Побудована в 1771 році Казимиром-Франциском Хоєцьким як костел католицького маріанського монастиря. В 1789 році, коли Хоєцькі втратили право власності на Самчики, нові господарі Любомирські перетворили костел на греко-католицьку церкву, а в 1837 році її освятили вже як православний храм Параскеви П'ятниці.
В інтер'єрах збереглися старовинні розписи, різьблення по дереву. Кам'яна дзвіниця раніше була склепом-усипальницею Хоєцьких.
вулиця Самчики Самчики