English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Полтавської області
Знайдено 169 пам’ятки
Полтавської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм
Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Великій Багачці була побудована в 1710 році коштом багачанського сотника Андрія Стефановича. Новий іконостас у церкві встановили в 1738 році. У 1860 році храм поставили на кам'яний цоколь і прибудували дерев'яну дзвіницю. При церкві діяла школа, де викладали дяк Лаврентій Бабіченко і паламар Тарас Ткач.
За радянської влади церква Різдва Пресвятої Богородиці була знищена в 1937 році. Після здобуття Україною незалежності постало питання про відновлення храму. Спочатку церковні служби проходили в орендованому приміщенні фабрики "Веснянка". Згодом зусиллями прихожан був побудований новий храм.
Сучасна будівля церкви є копією споруди 1710 року і перша служба відбулася в 2001 році.
вулиця Миколи Гоголя Велика Багачка
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Човно-Федорівський історичний музей розташований у приміщенні загальноосвітньої школи села Човно-Федорівка. Створений у 2009 році зусиллями місцевих учителів та школярів.
Відділ "Давня історія села" розповідає про життя в Човно-Федорівці та навколишніх хуторах наприкінці ХІХ та на початку ХХ століття. Тут експонується посуд, одяг, рушники, предмети домашнього вжитку, знаряддя праці, історичні світлини.
У розділі "Село у 1920-х – 1940-х роках" представлено велику кількість спогадів жителів села про Голодомор 1932-1933 років, гільзи від снарядів часів Другої світової війни, сільськогосподарські знаряддя праці (однокінний плуг, жорна, кукурудзосаджалка).
Наступні розділи знайомлять із сучасним життям села Човно-Федорівка та історією сільської школи.
вулиця Центральна, 2А Човно-Федорівка
Комунальна установа культури "Чутівський краєзнавчий музей" висвітлює історію Чутівщини від давніх часів до кінця XX століття, а також розповідає про відомих жителів краю.
Музей заснований у 1968 році, розміщується на території Чутівського професійно-технічного училища № 55.
Фонди музею налічують 5 700 експонатів. Етнографічна експозиція "Українська світлиця" після реконструкції знову проводить лекції з народознавства, зокрема про українські народні звичаї та обряди.
вулиця Полтавський Шлях, 33A Чутове
Шишацький краєзнавчий музей відкрито в 1967 році.
В 6 кімнатах розміщено близько 2 тисяч експонатів: архівні документи, археологічні знахідки, реліквії часів Другої світової війни тощо. Постійні експозиції розповідають про природу краю та історію Шишак.
Серед найцікавіших експонатів Шишацького краєзнавчого музею: мідний котел скіфського періоду, бойова булава та сокира XIII століття, шабля XIV століття, козацький пістоль, зернотерка, перший телефонний апарат Шишак, радіоприймач періоду Другої Світової війни.
вулиця Марусі Чурай, 22 Шишаки