English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Київської області
Пам'ятки Фастівського району
Знайдено 36 пам’ятки
Фастівського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Михайлівська церква у Кожухівці – зразок української дерев'яної культової архітектури.
Побудована в 1820 році, освячена у 1836 році, капітально реконструйована в 1914 році.
Всередині Михайлівської церкви зберігся старий іконостас у стилі рококо та кілька барокових ікон.
Належить до Православної церкви України.
вулиця Свято-Михайлівська, 26 Кожухівка
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Михайлівська церква побудована в селі Пилипівка в 1843 році на місці згорілого дерев'яного храму, заснованого в 1784 році.
За допомогою в будівництві нового кам'яного храму жителі Пилипівки звернулися до графини Олександри Браницької, фрейліни Катерини II, племінниці князя Григорія Потьомкіна, засновниці парку "Олександрія" в Білій Церкві. Графиня Браницька виділила кошти на будівництво, оскільки дала обітницю збудувати на своїх землях 12 храмів. Михайлівська церква будувалася 9 років і до освячення графиня не дожила.
За радянських часів храм було закрито, але зараз він знову чинний.
В інтер'єрах зберігся живопис учнів Михайла Врубеля.
вулиця Лісна Пилипівка
Пам'ятка археології
Хутір Млинок виник неподалік Веприка в XVII-XVIII сторіччі, коли мірошник Дем'ян Цукренко поставив тут водяний млин на річці Кирша при її впадінні в Ірпінь.
Проте поселення на цьому місці існували з найдавніших часів, починаючи з неоліту (XII-X сторіччя до нашої ери), про що свідчать археологічні знахідки. Збереглися укріплення пізнішого скіфського городища VI-V сторічь до нашої ери. Вал довжиною 1,5 кілометри, висотою 5 метрів, шириною до 25 метрів з ровом глибиною 2 метри захищає площу близько 40 гектарів. Це одне із найбільших скіфських городищ на Кевщині. У розрізі вал можна побачити прямо на під'їзді до хутора, поруч із оригінальними дерев'яними воротами та сторожовою вежею.
На березі водосховища споруджено каплицю Нерукотворного Образу Ісуса Христа та Феодорівської Ікони Божої Матері.
хутір Млинок Веприк
Храм
Архітектурний ансамбль церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Гатному виконано у давніх традиціях дерев'яного православного зодчества.
Тип храму – хрестово-купольний. У своєму плані він є хрестоподібним простором, куди світло проникає через вікна в барабані, увінчаному куполом, який символізує небесну славу.
Покровська церква належить до Православної церкви України.
вулиця Покровська Гатне
Церква Іоанна Золотоустого збудована в селі Пивні у 1868 році на місці старого храму, заснованого у 1738 році.
У гармонійних формах споруди відчувається вплив класичного стилю, характернішого для кам'яних храмів на той час.
Церква Святого Іоанна Золотоустого - пам'ятка архітектури національного значення. Належить до Православної церкви України.
Наразі в храмі проводяться реставраційні роботи. Вже відреставровано дві композиції - жінок-мироносиць та святого ап.остола Петра.
вулиця Центральна Півні
Дерев'яна церква Святої Параскеви у селі Веприк на Фастівщині заснована в 1856 році.
Парафіяльним священиком у цьому храмі в 1920-1922 роках служив видатний український композитор Кирило Стеценко, якого місцеві жителі запросили очолити місцеву парафію після того, як він наприкінці життя звернувся до церкви.
За радянських часів церкву Святої Параскеви було знищено. На початку 1990-х років її відновили на колишньому фундаменті в первісному вигляді за кресленнями, що збереглися.
Веприк