English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Житомирської області
Пам'ятки Житомирського району
Знайдено 93 пам’ятки
Житомирського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей коштовного та декоративного каміння в Хорошові створено в 1996 році на основі колекції мінералів і гірських порід місцевого підприємства "Кварцсамоцвіти", яке з 1930-х років веде в Хорошові промисловий видобуток кварцу.
В музеї зібрано унікальні мінерали з камерних пегматитів Волині, зразки мінералів та гірських порід з України, країн СНД, Європи, Америки, Африки. Загалом – 1,7 тисячі експонатів. Зокрема, представлені унікальні кристали кварцу, топазу та берилу з Волинського родовища моріону.
В 2001 році музею надано статус "Науковий об'єкт, який є національним надбанням України".
вулиця Героїв України, 58 Хорошів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури
Напівзруйнований келійний корпус єзуїтського монастиря - найдавніша архітектурна пам'ятка Житомира.
Монастир на Замковій горі збудований у XVIII сторіччі ченцями-єзуїтами, яких запросив у місто каштелян київський Ян Казимир Стецький. Серед можливих архітекторів називають Павла Гіжицького, Паоло Фонтану, Доменіко Фонтану.
При монастирі діяла трикласна школа. Прилеглі землі польський король Август II своїм привілеєм передав під юрисдикцію монастиря, виключивши з-під контролю міського самоврядування Юридику Єзуїтську, свого роду "місто в місті".
Єзуїтський костел був зруйнований російськими гусарами і донськими козаками в 1769 році. Від усього монастирського комплексу донині збереглися лише руїни двоповерхового келійного корпусу. Планується реставрація.
вулиця Леха Качинського, 12А Житомир
Парк/сад
Парк культури та відпочинку ""Шодуарівський – найпопулярніша зона відпочинку мешканців Житомира.
Створений в XIX столітті відомим на Волині меценатом та дослідником, бароном Де Шодуаром.
Парк займає площу 36 гектарів, значна частина його розташована на схилах берегів річки Тетерів. На території зростає 80 видів дерев та кущів, деякі завезені з різних куточків світу. Перед центральним входом знаходиться гарний каскад із фонтанів, за входом – оглядові майданчики. Від парку веде спуск до човнової станції на річці.
Наймальовничіше місце - підвісний пішохідний міст (350 метрів) через річку Тетерів.
бульвар Старий, 34 Житомир
Народний краєзнавчий музей у Радомишлі заснований у 1959 році. В ньому зібрано експонати, документи, фотографії, що відображають побут та політичне життя радомишлян на тлі світових подій XVII-XX століть.
У першій кімнаті представлені стародавні кістки, бивні мамонта, череп туру, роги благородного оленя (в 1963 році в Радомишлі було досліджено стоянку первісних людей, встановлено пам'ятник).
Далі йдуть стенди періоду козацтва, Радомишля кінця XIX та початку XX століття, Другої світової війни та подій новітньої історії.
вулиця Міськради, 3 Радомишль
Парк "Горошківське замчище" в Хорошеві закладений у XVIII столітті на високому березі річки Ірша на місці середньовічного замку литовського княжого роду Сапєг (збереглися оборонні земляні вали та рови).
Маєток у Горошках з 1796 року належав полководцю Михайлу Кутузову, він бував тут у 1802-1805 роках. У ХІХ столітті в центрі парку розташовувався палац, який належав Кутузову, а потім його нащадкам (згорів у 1919 році).
Збереглося близько 60 вікових дубів.
вулиця Тараса Шевченка, 5 Хорошів
Будівлю було збудовано в 1897 році для Житомирського окружного суду за проєктом архітектора Володимира Безсмертного.
Нині це один із корпусів агроекологічного університету.
Є пам'яткою архітектури місцевого значення.
бульвар Старий, 7 Житомир
Будинок купця Герарія Горенштейна у Радомишлі побудований в 1878 році. Горенштейн був купцем 1-ї гільдії, у Радомишлі йому належало кілька промислових підприємств.
Будинок одноповерховий, фасад декорований ліпниною. Збереглися різьблені двері, фігурний кований навіс над входом, ковані огорожі.
Наразі у колишньому будинку Горенштейна з пізнішою прибудовою розміщується міська поліклініка.
вулиця Присутственна, 20 Радомишль
Будівля повітового земства в Радомишлі побудована в 1911 році (за іншими даними - в 1906 році). Тут розміщувалися присутственні місця - Земська управа, Повітова дума та інші органи влади.
Архітектура в стилі модерн.
Нині це районна лікарня.
вулиця Присутственна, 9 Радомишль
Великокоровинецький краєзнавчий музей Чуднівської міської ради засновано у 1961 році зусиллями вчителів та учнів місцевої школи.
Його експозиція розповідає про минуле й сучасне Великих Коровинців.
Окрему експозицію присвячено родині українських промисловців та меценатів Терещенків, яким село належало з 1870 року. Федір Терещенко збудував тут цукровий завод, лікарню, дві школи, церкву, залізничну станцію та інші інфраструктурні об'єкти.
проспект Вакуленчука, 6А Великі Коровинці
Природний об'єкт
Водоспад Вчелька на річці Гнилоп'ять є каскадом із трьох уступів загальною висотою 10 метрів і довжиною 60-80 метрів.
Водоспад має штучне походження. З'явився в середині XX століття при створенні танкового полігону в результаті перекриття русла річки кам'яними брилами в якості греблі для водосховища.
Вище за течією розташована 30-метрова скеля Крашевського.
урочище Шумське Сінгури
Триповерхова будівля водяного млина в Паволочі розташована біля греблі на річці Роставиця. Млин збудований у XIX столітті, коли в селі проживала велика єврейська громада.
вулиця Гаття Паволоч
Водяний млин у Строкові, ймовірно, збудували в кінці XIX – на початку XX століття, коли селом володів поміщик Андрій Бубнов.
В цей час село швидко розросталося, обростаючи промисловими об'єктами, такими як винокурний та крахмальний заводи, кузня і, власне, сам млин, яким завідував промисловець Одинський.
вулиця Тараса Шевченка Строків
Пам'ятка архітектури , Розваги/дозвілля
Мурований водяний млин на річці Унава в селі Квітневе за 5 кілометрів від Попільни був побудований у 1905 році на місці старого дерев'яного.
В 2017 році будівля млина була відреставрована. Наразі в ній розміщується сучасний відпочинково-ресторанний комплекс "Ресторан-парк "Млин".
вулиця Тараса Шевченка, 3 Квітневе
Мурований водяний млин був збудований на річці Ірпінь у Корнині в 1892 році. Розташований на центральній вулиці селища. Нині млин діючій.
вулиця Соборна, 61 Корнин
Пам'ятка архітектури , Гастротуризм
Водяний млин на річці Унава в селі Квітневе на Житомирщині збудований у 1905 році. Достовірної інформації про його першого власника немає. Згідно з різними даними, це міг бути князь Горчаков або родина графині Кудашевої. За радянських часів млин був переобладнаний на гідроелектростанцію. Тривалий час будівля стояла пусткою.
У 2017 році старий млин отримав нове життя завдяки місцевому аграрному підприємцю та меценату Володимиру Дідківському, який перетворив будівлю на ресторан. Зовні будівля зберегла автентичний вигляд, а всередині розмістилася банкетна зала. На території розбито ландшафтний парк.