English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Волинської області
Знайдено 116 пам’ятки
Волинської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей флори та фауни Шацького національного парку працює при Шацькому лісовому коледжі, який було засновано в 1963 році заслуженим лісником України Валентином Сульком, і тепер носить його ім'я.
У павільйоні музею представлено 400 видів тварин та птахів. Найстарішим експонатом є зубр, якого 40 років тому подарувала музею Біловезька Пуща. 85% експонатів виготовлено руками викладачів та учнів коледжу.
вулиця Героїв України, 20 Шацьк
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Заповідна територія
Національний природний парк "Прип'ять-Стохід" поєднує усі заповідні об'єкти колишнього Любешівського району на Волині.
Загальна площа парку становить 39 315,5 гектарів. Його північна околиця межує з Білоруссю. Структуру земель парку складають: болота – 43 %, ліси – 35 %, чагарники – 16 %, водний фонд – 6 %.
Природний парк взяв свою назву від двох річок, що протікають його територією - Прип'яті та Стохода. Характерною особливістю цих річок є наявність десятків рукавів, русел, заплав, стариць, серед яких безліч заболочених та піщаних островів.
У парку росте сорок два види рослин, занесених до Червоної книги України. Також є рідкісна фауна – 84 види червонокнижних видів тварин.
вулиця Монастирська, 47 Любешів
Замок/фортеця
Тобрук - це малий наземний чи підземний бетонний ДОТ для ведення кругового вогню.
Назва походить від лівійського міста Тобрук, де у 1941-1942 pоках йшли запеклі бої між країнами Антигітлерівської коаліції та країнами Осі. Тобруки будувалися вермахтом переважно на "Атлантичному валу" та "Лінії Зігфріда".
В Україні подібні споруди збереглися переважно на Волині. Один із тобруків знаходиться на околиці села Затишшя на Шацьких озерах.
вулиця Лісова, 3 Затишшя
Нововолинський народний історичний музей було створено нещодавно - в 1998 році.
В шести залах представлені такі постійні експозиції: Давня історія міста, Події Другої світової війни, Початок становлення міста, Розвиток міста, Виставка церковних реліквій.
Фонди налічують понад 4 тисячі експонатів.
проспект Дружби, 27 Нововолинськ
Розваги/дозвілля
10-метрова оглядова вежа розташована в селі Сваловичі при впаданні річки Стохід у річку Прип'ять на території Національного природного парку "Прип'ять-Стохід".
З вежі відкривається дивовижна панорама долини двох річок, а також села-музею Сваловичі, в якому збереглася поліська архітектура ХІХ століття.
Доступ до об'єкту є вільним.
вулиця Центральна Сваловичі
Природний об'єкт , Відпочинок на воді , Зона відпочинку
Заплавне озеро Люб'язь знаходиться біля села Люб'язь.
Довжина озера 3,8 кілометри, ширина 2,5 кілометри, площа 5,19 квадратних кілометрів, пересічна глибина 2,1 метри, найбільша - 3,8 метри. Гідрологічний режим залежить переважно від річки Прип'ять, яка тече через північну частину озера. В озеро Люб’язь з південного заходу впадає річка Коростянка.
Береги низькі, деколи заболочені. Береги заросли очеретом, є піщано-глиняні пляжі зручні для купання. Озеро мілке, тому літом добре прогрівається, є мінімальна інфраструктура для відпочинку популярне серед рибалок.
Люб’язь
Історико-краєзнавчий музей у місті Рожище на Волині відкрився в 1977 році з ініціативи місцевих краєзнавців.
Зараз музей складається із 4-х відділів: природи, етнографії, історії та художнього. Цінними експонатами є ікона "Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього" XVII століття та вінці того ж періоду, а також скульптури католицьких святих із сусідньго села Пожарки.
Окремі експозиції присвячені діяльності УПА на Волині та історичній долі українців, депортованих з Польщі до України в 1944-1946 роках.
В етнографічному відділі відтворено інтер'єр селянської хати середини XIX століття. 22 картини для художньої експозиції Рожищенського історико-краєзнавчого музею подарував почесний житель міста, художник Микола Савчук.
вулиця Незалежності, 66 Рожище
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Маєток князів Пронських, які володіли Берестечком з 1544 року, зберігся лише частково, у значно перебудованому вигляді.
За легендою палац Пронських був пов'язаний з Троїцьким костелом підземним ходом.
В даний час на території садиби та парку розміщується Берестечківський психоневрологічний інтернат.
вулиця Паркова, 19 Берестечко
Палац/садиба
Колишня садиба князя Рінчинського розташована на виїзді з Берестечка в бік Горохова (це місце досі називається Рінчина).
Наразі на місці садиби знаходиться професійно-технічне училище №27. Зберігся парк та садибний будинок, у якому тепер розміщується бібліотека училища.
вулиця Незалежності, 140 Берестечко
Храм , Пам'ятка архітектури
Православна Свято-Вознесенська церква в Горохові збудована в 1844 році, коли місто входило до складу російської імперії.
За часів радянського атеїзму храм залишався чинним.
Наразі Вознесенська церква належить до Православної церкви України.
вулиця Гетьманська, 9А Горохів
Дерев'яна Свято-Георгіївська церква в Кутрові під Берестечком нещодавно відзначила 250-річчя. Храм на пагорбі над річкою Стир побудований в 1761 році на честь 100-річчя Берестецької битви.
Під час Другої світової війни було пошкоджено дзвіницю.
Як пам'ятка архітектури Георгіївська церква пережила радянські часи. Збереглося і внутрішнє оздоблення. Після відновлення служб у 1970-х роках у храм повернули іконостас, що зберігався у Луцьку.
Останнім часом виникла загроза підмивання та берега річки та обвалу церкви, але завдяки проведеним берегозміцнювальним роботам пам'ятник архітектури вдалося зберегти від руйнування.
вулиця Набережна Кутрів
Храм
Церква святого Архистратига Михаїла в Кисилині збудована у 1777 році на місці однойменного дерев'яного храму, відомого з 1645 року.
За однією з версій, початково храм був аріанським, що зумовило його нехарактерну приземкувату архітектуру в стилі бароко. Стіни будівлі подекуди мають понад півтораметрову товщину. Над схрещенням нав здіймається дворівнева вежа на широкій основі, увінчана декоративним шпилем. Фасад має багатий архітектурний декор. В іконостасі 1905 року збереглись ікони XVII століття. Будівлю оточує мурована огорожа з масивною дзвіницею незвичайної форми.
Зараз Свято-Михайлівський храм належть Православній церкві України.
вулиця Дубовецька Кисилин
Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці - найстаріший діючий православний храм Луцька, який, крім того, ніколи не припиняв своєї діяльності.
Ймовірно, храм був заснований ще в XIII сторіччі онуками київського князя Володимира Великого. Відновлений на давньоруських фундаментах у ХV-XVI століттях, за правління великого князя литовського Вітовта. Після 1625 року церкву розібрали та побудували на її місці новий кам'яний Покровський храм, який потім ще неодноразово реконструювався аж до кінця ХІХ століття.
В останні роки було відреставровано настінні розписи та іконостас. Головна реліквія – ікона Волинської Богоматері, шедевр українського живопису XIII-XIV століть.
В користуванні УПЦ московського патріархату.
вулиця Данила Галицького, 12 Луцьк
Дерев'яна Свято-Преображенська церква в Старій Вижівці збудована в 1869 році.
Поруч розташована рідкісна для Волині триярусна дзвіниця з пірамідальним дахом.
вулиця Володимирська, 74 Стара Вижівка
Величний Свято-Троїцький собор у Берестечку був закладений у 1910 році на згадку про козаків, які загинули у Берестецькій битві 1651 року.
Трирівневий Троїцький храм мав стати копією Володимирського собору у Києві. До початку Першої світової війни будівництво завершити не встигли. Польська влада дозволила завершити лише підземну частину і перший ярус, оскільки після завершення верхнього ярусу православний собор затьмарив би сусідній з ним католицький костел.
Лише в 1930-х роках над недобудованим собором було споруджено тимчасове перекриття. У такому вигляді він проіснував до 1995 року (з 1960 по 1990 рік був закритий). Наразі будівництво Троїцького собору завершено, хоча оригінального проєкту розшукати так і не вдалося.
Особливо вражаюче собор виглядає з протилежного берега річки.
вулиця Богдана Хмельницького, 5 Берестечко