English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Сумської області
Пам'ятки Сумського району
Пам'ятки Лебедина
Знайдено 8 пам’ятки
Лебедина
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Лебединський краєзнавчий музей створено в 1996 році на базі громадського музею історії Лебединщини. Розташований в історичній будівлі 1820 року, в якій колись розміщувалося жандармське відділення, потім гостинний двір, гуртожиток чоловічої гімназії, корпус педагогічного училища.
У фондах музею зібрано близько 10 тисяч експонатів, які розповідають про заселення краю, значні історичні події, економічний та промисловий розвиток регіону.
Постійні експозиції: "З історії краю", "Музична спадщина" (матеріали про композиторів Олександра Стеблянка та Сергія Рахманінова, співаків Івана Стешенка та Бориса Гмирі), "Під чорним тавром" (експозиція, присвячена Голодомору 1932-1933 років) та інші.
вулиця Тараса Шевченка, 37 Лебедин
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Вознесенська церква в Лебедині збудована в 1858 році на місці однойменного дерев'яного храму, відомого з 1692 року.
Новий цегляний храм зробили кубічним, чотиристовпним, з напівкруглою вівтарною апсидою. Над входом розташована дзвіниця.
В архітектурі цієї споруди класицизм та бароко добре поєднуються з місцевим колоритом.
площа Волі, 36 Лебедин
Воскресенська церква в Лебедині – рідкісний на території Слобожанщини дерев'яний храм, що зберігся з XVIII століття, хоч і багаторазово перебудований.
Спочатку був пятісрубний, хрестовий а плані, п'ятиголовий. Зовні обшитий вертикально поставленими дошками з нащільниками.
У 1930-х роках Воскресенську церкву було закрито радянською владою, дзвони скинуто, дзвіницю зруйновано, іконостас спалено. Останнім часом розпочалася реставрація.
вулиця Кобижча, 121 Лебедин
Пам'ятка архітектури
Будівлю міської управи (ратуші) з високою годинниковою вежею збудовано в Лебедині на початку XX століття.
Виконана у формах раціоналістичного модерну як архітектурна домінанта центру міста.
За радянських часів у будівлі Лебединської ратуші розмістили пожежну охорону, вежу переобладнали на пожежну каланчу.
площа Соборна, 14 Лебедин
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Лебединський міський художній музей імені Бориса Руднєва розташований у старовинній будівлі в центрі міста. Це був колишній маєток лікаря-хірурга та засновника земської лікарні Костянтина Зільберника, зведений на початку XX століття.
Початок створення художнього музею в Лебедині було покладено в 1918 році інженером-технологом з Харкова Борисом Руднєвим. Експозиція створювалася на основі націоналізованих колекцій місцевих поміщиків, зокрема зі Строганівської садиби в Хотіні під Сумами.
Нині в експозиції лебединського художнього музею близько 2 тисяч раритетів. Серед них непогані колекції українського портрету XVIII століття, роботи художників Дмитра Левицького, Василя Полєнова, Сергія Васильківського, Григорія Мясоєдова, Валентина Сєрова, родини Кричевських тощо.
площа Волі, 17 Лебедин
Однобанна кам'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці була збудована на західній околиці Лебедина в XVIII сторіччі.
Точна дата побудови невідома, але з архівних документів випливає, що в 1777 році Покровська церква вже підлягала ремонту.
У 1875 році церква перебудована за проєктом архітектора Федора Данилова.
За радянських часів храм був закритий та покинутий. Наразі ведеться реставрація.
вулиця Покровська, 44 Лебедин
Невеликий одноповерховий садибний будинок у Лебедині збудований у першій половині ХІХ століття братами Залеськими.
В 1859 році в садибі Залеських зупинявся Тарас Шевченко.
До кінця XX століття в приміщенні колишньої садиби Залеських розташовувався краєзнавчий музей. Зараз будівля порожня, потрібна реставрація.
вулиця Михайлівська, 4 Лебедин
Імпозантна Свято-Миколаївська церква в Лебедині, що поєднує у своєму архітектурному образі візантійський стиль із ренесансом - яскравий зразок можливостей так званого "цегляного стилю", поширеного у XIX-XX століттях в Україні.
Миколаївська церква збудована в 1890 році за проєктом архітектора Володимира Нємкіна. Автор багато прикрасив стіни храму хитромудрими карнизами, арками та іншими складними елементами.
вулиця Миколаївська, 2 Лебедин