English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Пам'ятки Дрогобицького району
Пам'ятки Дрогобича
Знайдено 18 пам’ятки
Дрогобича
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Музей/галерея , Пам'ятка UNESCO
Дерев'яна церква Святого Юра в Дрогобичі - один із найяскравіших творів галицької народної архітектури.
Входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО в категорії "Дерев'яні церкви Карпатського регіону України". Належить до кінця XV - початку XVI століття.
Церква Святого Юра привезена до Дрогобича з прикарпатського села Надієва в 1656 році та встановлена на місці згорілої попередниці. В 1678 році побудована дзвіниця. Інтер'єр розписаний чудовими фресками Стефана Медицького, зберігся старовинний різьблений іконостас.
Церква кілька разів ремонтувалась, але не втратила свого первісного вигляду. Наразі тут розміщено частину експозиції історико-краєзнавчого музею. Інша частина експозиції знаходиться в сусідньому дерев'яному храмі Воздвиження Чесного Хреста (1613 рік)
вулиця Солоний ставок, 23А Дрогобич
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Святої Великомучениці Параскеви П'ятниці в дрогобицькому передмісті Завижне розташована неподалік двох шедеврів дерев'яного зодчества Дрогобича - храмів Святого Юра та Воздвиження Чесного Хреста.
Побудована в 1815 році на місці давньої П'ятницької церкви, яка існувала в 1496 році. Храм тризрубний, одноверхий. Поруч стоїть дзвіниця оборонного типу.
За радянських часів церкву Святої Параскеви було закрито, зараз належить Українській автокефальній православній церкві.
Автентичність дерев'яної архітектури приховує сучасне жерстяне покриття.
вулиця Михайла Коцюбинського, 24 Дрогобич
Пам'ятка архітектури
Шпіхлером у Дрогобичі називають старовинну будівлю міської комори (житниці). Його збудували в 1778 році за розпорядженням австро-угорської влади для зберігання міських запасів зерна на випадок облоги або стихійних лих.
Це масивна споруда 30 на 15 метрів з дуже товстими стінами, гонтовим дахом та маленькими слуховими віконцями. Шпіхлір складався із 4 ярусів, на кожному з яких зберігали певний вид зерна: пшеницю, жито, овес, ячмінь.
За радянських часів будівля використовувалася як військовий склад. Останнім часом проведено часткову реставрацію, планується створення музею.
вулиця Михайла Грушевського, 16 Дрогобич