English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Києва
Знайдено 274 пам’ятки
Києва
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей Національної кіностудії імені Олександра Довженка запрошує познайомитись із творчістю легенди українського кінематографа – кінорежисера Олександра Довженка.
На території кіностудії відтворено обстановку особистого кабінету режисера: стіл під зеленим сукном, старовинний телефон, ажурну лампу. В експозиції представлено особисті речі Довженка, раритетні афіші його фільмів, розсекречені документи з партійних архівів.
Проводяться групові та індивідуальні екскурсії.
проспект Берестейський, 44 Київ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей спортивних досягнень братів Кличків організовано з ініціативи офіційного фан-клубу спортсменів. Розташовано на території Національного спортивного комплексу "Олімпійський" у Києві.
Брати Кличнки передали для виставки близько 70 своїх експонатів, серед яких їхні чемпіонські пояси, халати, боксерські труси, медалі, кубки та інші почесні трофеї. Також Віталій Кличко передав до музею свою зірку Героя України та орден.
Відвідувачам музею демонструють фільм, у якому розповідається про найвидатніші епізоди кар'єри братів Кличків. За допомогою сучасного мультимедійного обладнання відвідувачі виставки можуть відчути атмосферу боксерських поєдинків.
вулиця Велика Васильківська, 55 Київ
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Музей книги і друкарства України з 1975 року розташовується в Києві в будинку монастирської друкарні Києво-Печерської лаври, що діяла безперервно понад 300 років – з початку ХVІІ століття до початку XX століття.
Експозиція висвітлює історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі до наших днів. З найдавніших рукописних книг представлено "Реймське Євангеліє" (XI-XIV століття), "Остромирове Євангеліє" (1056 рік) та невід’ємний атрибут інавгурації президентів України "Пересопницьке Євангеліє" (1556-1561 роки), зразки перекладної й оригінальної літератури Київської Русі.
Серед унікальних пам’яток друкарства – перша українська друкована книга "Апостол" (Львів, 1574 рік) та перша слов’янська "Біблія" (Острог, 1581 рік), видані Іваном Федоровим.
Також можна познайомитися з раритетними виданнями українських друкарень: братських, монастирських та приватних.
У двох виставкових залах періодично демонструються художні, книжково-ілюстративні, фотовиставки, а також проводяться заходи, присвячені важливим подіям у культурному житті України і зарубіжжя.
Дитячим групам заклад пропонує музейно-педагогічний захід "Гра у казку".
вулиця Лаврська, 9, корпуси 9, 10 Київ
Музей МВС України відкрився 2004 року в приміщенні Національної академії внутрішніх справ у Києві. Експозиція розповідає про діяльність правоохоронних органів України від часів Київської Русі до сьогодення.
Зокрема, в музеї можна дізнатися про роботу Генерального секретаріату внутрішніх справ Української Народної Республіки доби Центральної Ради, Міністерства внутрішніх справ Української держави гетьмана Павла Скоропадського, правоохоронних відомств радянського періоду та сучасного МВС України.
Представлені фотографії, документи та особисті речі відомих правоохоронців; найважливіші нормативно-правові акти, що стосуються створення, організації та діяльності правоохоронних органів; відзнаки МВС; зразки озброєння та форменого одягу різних історичних періодів.
Експонуються колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази тощо.
Функціонує окрема зала, присвячений участю підрозділів МВС України в російсько-українській війні.
площа Солом'янська, 1 Київ
Музей медуз у Києві відкрила 2018 року команда професійних акваріумістів під керівництвом Олександра та Яни Яновських. Заклад розташований у самісенькому центрі міста, на Майдані Незалежності.
В експозиції представлено близько 20 видів живих медуз. Серед експонатів – вогняна медуза, атлантична аурелія, "гарматне ядро", медуза кассіопея, медуза амакусу, плямиста австралійська медуза, медуза "левова грива" та інші.
Під час екскурсії можна дізнатися, зокрема, скільки відомих людству видів медуз мешкає на планеті, які із них смертельно отруйні, а яка медуза є єдиною безсмертною істотою на планеті.
вулиця Хрещатик, 7 Київ
Київський музей міського електротранспорту засновано в 1992 році до 100-річчя київського трамвая.
Наразі знаходиться на території Дарницького трамвайного депо. На майданчику просто неба виставлені екземпляри старих трамвайних вагонів, що збереглися, а також тролейбуси та автобуси різних марок і років випуску, в тому числі раритетна конка.
В музейній експозиції - книги та фотографії, моделі трамваїв, колекція квитків на міський транспорт різних часів, справжній пульт управління вагона "Татра". Особливо цікаві діорами, що зображають різні періоди київської трамвайної історії: "Початок" (Олександрівський узвіз, 1892 рік), "Роки війни" (1941-1945 роки) та "Київ сьогодні" (нині).
Для відвідування необхідно подати попередню заявку.
вулиця Павла Усенка, 7/9 Київ
Музей/галерея , Пам'ятка археології
"Музей однієї нації на Поштовій площі" у Києві є неформальною громадською ініціативою зі збереження та популяризації археологічної пам'ятки Древнього Києва – залишків середньовічного прибережного кварталу у підземному просторі Поштової площі.
На думку істориків, саме на цьому місці за наказом князя Володимира Святославича скидали язичницьких ідолів у Дніпро, і саме тут у 988 році відбулося масове хрещення киян.
Навесні 2015 року під час будівництва підземного торгово-розважального центру на Поштовій площі була розкопана вулиця доби Київської Русі (ХI–XII століття). Знайдені частини дерев'яних будинків і майстерень, залишки митниці, старі частоколи, фрагменти керамічного посуду, княжі печатки, зброя, прикраси тощо. Окремо була знайдена дерев'яна фортифікаційна споруда XVII століття – залишки Хрещатицької надбрамної вежі.
Будівництво ТРЦ було зупинене, розпочалися археологічні дослідження та консервація пам'ятки. 2019 року археологічний об'єкт "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва" отримала статус пам'ятки національного значення. Досі тривають дискусії про музеїфікацію.
Тим часом активісти громадської організації "Музей однієї нації на Поштовій площі" проводять неофіційні екскурсії підземним простором. Тут можна побачити залишки середньовічного прибережного кварталу, відвідати виставку "Київська історія по цеглині" та фотовиставку відомої фотографки Вікторії Скуратовської "Деокуповані".
Щоб потрапити на екскурсію, необхідна попередня реєстрація. Вхід на локацію – навпроти фунікулеру, ліворуч від входу до церкви Різдва Христового.
площа Поштова, 2 Київ
Перший державний музей науки відкрила у 2020 році Мала академія наук України на території Національного експоцентру України ВДНГ в Києві. Експозиція у зрозумілій і доступній формі демонструє найважливіші наукові здобутки людства, закони природи та їх взаємодію.
Музейний простір поділений на п'ять зон, в яких можна познайомитися з окремими галузями науки. Зона "Дивна матерія" присвячена матеріалознавству і роботі з найкрихітнішими частинками речовини – молекулами й атомами. В зоні "Акустика" можна побачити свій голос, почути його через акустичні дзеркала. Інтерактивні столи в зоні "Людина" дозволяють зазирнути всередину живих організмів. Зона "Оптика" пропонує відкрити для себе світ кольору та пізнати, із чого складається світло. В зоні "Великі винаходи" можна побачити велосипед на квадратних колесах та дізнатися про відкриття чотирьох з найвідоміших українських вчених.
Ознайомлення з експозиціює відбувається у формі вільного дослідження простору без допомоги екскурсоводів, але біля експонатів працюють інтерпретатори, які радо допомагають знайти відповіді на всі питання.
вулиця Академіка Глушкова 1, ВДНГ, павільон 23 Київ
Музей непотрібних речей в районі станції метро "Лівобережна" в Києві називають "музеєм антикваріату" або "музеєм вторсировини".
Він відкритий у 2007 році на території заводу "Київміськвторресурс", який займається заготівлею та переробкою вторинної сировини. Ще в середині XX століття тут стали систематично відбирати зі сміття цікаві речі, а пізніше, дізнавшись, що на заводі приймають старовинні предмети, люди стали зносити їх сюди.
Серед унікальних раритетів - найперший у Російській імперії пилосос, старовинний набір перукарських інструментів, комплект інструментів для тортур царської жандармерії, сані-грінджоли, верстат з переробки конопель.
Радянській тематиці присвячено цілий стенд, на якому близько 40 різних фігур вождя революції, а у дворі заводу встановлено знамениту 7-метрову статую Леніна, привезену з Криму.
Велика експозиція знаходиться на вулиці під навісом, а маленька – у дерев'яному будиночку під старовину.
вулиця Євгена Маланюка, 112 Київ
Музей окупації Києва заснований у 2008 році, знаходиться на території парку культури та відпочинку "Партизанська слава". Висвітлює найдраматичніші періоди життя міста – від початку Української революції в 1917 році до відновлення незалежності України в 1991 році, коли країна перебувала під окупаціями різних держав.
Експозиція розкриває теми ідеологій різних окупаційних режимів, їхньої політики окупаційного терору проти містян, цілеспрямованого руйнування ними міського середовища. Представлені фотографії та документи, особисті речі безпосередніх учасників подій, листівки та газети різних періодів окупації, зразки зброї та військового спорядження тих часів, карти і схемами.
Відвідувачам також пропонують переглянути інтерактивну VR-виставку "Бабин Яр".
Музей окупації Києва є філією Музею історії міста.
вулиця Славгородська, 49 Київ
Музей/галерея , Розваги/дозвілля
Музей популярної науки та техніки "Експериментаніум" у Києві - це науково-розважальний центр, де наочно та доступно демонструються закони науки та явища навколишнього світу.
Постійна експозиція музею налічує близько трьохсот інтерактивних експонатів та охоплює основні розділи фізики, що вивчаються у школі: механіка, молекулярна фізика, електрика та магнетизм, оптика, акустика.
Експонати призначені для того, щоб відвідувачі могли самі проводити досліди, що ілюструють роботу того чи іншого закону природи. Один із найцікавіших експонатів – плазмова куля Тесли, яка демонструє крисиві експерименти з високою напругою.
На другому поверсі "Експериментаніуму" розміщено затишне кафе.
проспект Степана Бандери, 6 Київ
Музей пошти Київської міської дирекції "Укрпошти" відкрився після повного оновлення у 2019 році, розташовується у приміщенні Лівобережного поштамту.
У музеї представлені унікальні експонати з усіх областей України: від діорам та вітражів до форми листоноші початку XX століття. Серед експонатів – сортувальний центр, поштовий вагон та поштова карета в мініатюрі, телеграфний апарат, штемпелювальні машини, сургучниця, камзоли, друкарські машинки та інше.
Також представлена карта України, викладена із майже 10 тисяч марок за 30 років Незалежності, скриньки арт-проєкту "Пошта добра", скриньки пошт світу та ще багато цікавого.
вулиця Митрополита Андрея Шептицького, 16/4 Київ
Музей ретротехніки "Колеса історії" відкрився у 2024 році в районі Новобіличі на західній околиці Києва. Заснований відомим київським колекціонером, організатором фестивалю ретротехніки Old Car Land Павлом Лозовенком.
На експозиційній площі близько 3000 кадратних метрів представлено понад 100 відреставрованих автомобілів і мотоциклів минулого. Серед них, як зразки радянської техніки, так і транспортні засоби виробництва країн Єропи та США. Найдавнішим експонатом є автомобіль ГАЗ А 1934 року випуску.
На другому поверсі музею представлені мотоцикли, моторолери, квадроцикли, мопеди, велосипеди та різноманітна побутова техніка середини та кінця ХХ століття. Атмосферу старовини доповнюють вінтажні рекламні вивіски зі старих бензоколонок, впізнавані предмети побуту, популярні в минулому дитячі іграшки.
Музей "Колеса Історії" надає свої приміщення та експонати для проведення кінозйомок та фотосесій. В приміщенні працює кав'ярня та сувенірна крамниця.
вулиця Малинська, 1 Київ
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України заснований в Києві в 1923 році як театральний музей при Мистецькому об'єднанні "Березіль", очолюваному видатним діячем українського театру Лесем Курбасом.
Розташовується на території Києво-Печерської лаври, у пристосованому приміщенні колишнього лаврського лазарету.
В експозиції викладено історію театру в Україні від зародження у давній народній творчості до початку ХХ століття. Представлено творчу діяльність плеяди корифеїв українського театру: Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Марії Заньковецької.
Окрему експозицію присвячено життю і творчому шляху геніального українського актора і режисера-новатора світового рівня Леся Курбаса.
Виставка "Український кіногенезис" презентує історії походження і становлення національного кінематографа.
Музей також має унікальні колекції українських народних музичних інструментів та раритетних українських вертепів із ляльками.
Проводяться оглядові, тематичні й інтерактивні музичні екскурсії, дитячі майстеркласи.
вулиця Лаврська, 9, корпус 26 Київ
Музей українського грамзапису відкрився 2023 року на території Культурно-мистецького комплексу "Співоче поле". Оригінальну експозицію створив Київський міський центр народної творчості з ініціативи українського музиканта, одного з піонерів української електронної сцени Івана Москаленка (DJ Derbastler).
У колекції музею зібрані скарби української музики на різних звукових носіях. Понад 400 експонатів розповідають про історію грамзапису та про різні аспекти музичної культури України.
вулиця Лаврська, 41 Київ