English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Чернівецької області
Пам'ятки Вижницького району
Знайдено 39 пам’ятки
Вижницького району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
"Протятим камінням" називають групу скель у Буковинських Карпатах на схід від села Розтоки, неподалік перевалу Німчич.
Внаслідок вивітрювання в 40-метрових скелях пісковика утворилося багато отворів, вони ніби продірявлені.
Найбільше вражає аркова скеля Соколине око – рідкісна у Карпатах форма карсту. Арка у верхній частині скелі нагадує формою очей, звідки й пішла назва. Біля підніжжя скелі знаходиться невелика трикамерна печера.
Розтоки
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Музей Вижницького коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відкрито до 60-річчя навчального закладу, що носить ім'я знаменитого різьбяра по дереву, який викладав тут із 1905 року.
Експозиція налічує 23 тисячі експонатів. Представлені найкращі дипломні роботи випускників коледжу: художня обробка дерева, ювелірне мистецтво, ковальська справа, художнє ткацтво, вишивка, моделювання одягу та інше.
Частину робіт можна придбати.
вулиця Українська, 74 Вижниця
Берегометський історичний музей відкрито наприкінці 2012 року.
Це один з наймолодший музеїв Буковини. Музей розташований у центрі Берегомету.
Еспозиція музею тематично поділена на 3 розділи та розповідає про історію, побут та культуру місцевих жителів.
Колекція музею налічує понад 1000 експонатів, серед яких матеріали археологічних розкопок на території краю, предмети побуту, історичні документи та фотографії періоду XIX-XX століть.
вулиця Ольги Кобилянської, 4 Берегомет
Палац/садиба
Будинок Анни Москви-Голоти, дружини Вижницького адвоката та депутата Австрійського парламенту Михайла Москви, збудований у Вижниці у другій половині ХIХ століття.
Анна Москва-Голота була однією з найосвіченіших жінок Буковини, добре розумілася на політиці та культурі, знала декілька іноземних мов, володіла грою на фортепіано, закінчила учительську гімназію, була загартована у боротьбі за права жінки, за волю України. Надзвичайно енергійна і патріотично налаштована, вона власним коштом відремонтувала Народний дім у Вижниці (нині він знаходиться на території Вижницької школи-інтернату) й стала останнім очільником товариства "Просвіта" в місті.
Помешкання Москвів було затишним місцем для відпочинку, душевного спокою, спілкування з творчими людьми за філіжанкою кави та рому, бажаючі могли скористатися бібліотекою рідкісних книг родини. Будинок Москвів, який місцева інтелігенція тоді між собою називала "Домом під зеленою ліхтарнею", в часи Австро-Угорщини став своєрідним Будинком творчості, в якому гостювали діячі культури, письменники та науковці. У Москвів неодноразово зупинявся Іван Франко – вперше у 1884 році під час своєї експедиції зі збору матеріалів про легендарного опришка Олексу Довбуша та керівника селянського повстання Лук’яна Кобилицю. Влітку 1901 року Леся Українка разом зі своїм чоловіком, етнографом Климентом Квіткою, теж гостювала в будинку Анни Москви-Голоти, з якою товаришувала до самої смерті. Тут на початку ХХ століття побували письменники Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Гнат Хоткевич, Юрій Федькович та багатьох інших видатниї українців.
На фасаді будинку Москвів донині збереглась стара вивіска крамниці, яку утримувала родина.
На честь 150-річчя від дня народження Івана Франка з ініціативи творчої інтелігенції та товариства "Просвіта" на будинку було відкрито барельєф Іванові Франку, Лесі Українці та Ользі Кобилянській. Автор барельєфу – скульптор Володимир Римарь.
вулиця Романа Шухевича, 13 Вижниця
Каскад Буковинських водоспадів розташований на гірській річці Смугар, яка впадає до Черемошу на околиці села Розтоки.
Нижній водоспад каскаду знаходиться в межах села, за 400 метрів від траси. До найбільшого та найкрасивішого водоспаду Великий Гук (18 метрів) потрібно йти 2,5 кілометри через ущелину вздовж потоку. На підході до Великого Гуку ви побачите водоспади Ковбер (3,5 метри), Сич (10,5 метрів), Нижній Гук (9 метрів), Ворота (3,5 метри) та Середній Гук (10,5 метрів).
Буковинські водоспади є ландшафтним заповідником.
Пам'ятка архітектури
Будівля Вижницької міської ратуші знаходиться у центрі міста, на колишній площі Ринок.
Двоповерхова будівля міського магістрату із стильною декоративною баштою збудована на початку XX століття. Весь час свого існування воно виконувало адміністративні функції: була магістратом за австрійських часів, мерією під час румунської окупації, повітовою управою за часів української державності 1918-1920 років, відділенням Держказначейства за часів Незалежності. Нині це міський суд.
Перед ратушею встановлено пам'ятник депутату австрійського парламенту Лук'яну Кобилиці, керівникові народних повстань 1843-1849 років.
вулиця Українська, 13 Вижниця
Каскадний водоспад "Сучавський Гук" розташований на річці Сучава поряд із центром села Шепіт.
Є каскадом з трьома уступами загальною висотою 5 метрів.
вулиця Зарічна Шепіт
Храм
Масивна триповерхова будівля Головної синагоги – одна з архітектурних домінант центральної площі Вижниці.
Це була одна з 11 юдейських святинь, що існували в місті за часів австрійської влади.
У роки Першої світової війни храм згорів. У 1960-ті роки будинок реконструювали під районний будинок культури. Саме тут розпочалася артистична кар'єра відомого співака Назарія Яремчука, дитинство та юність якого пройшли у Вижниці.
Нині бірюзова будівля колишньої синагоги - це міський будинок народної творчості та дозвілля.
вулиця Героїв України, 2 Вижниця
Історико-краєзнавчий музей Буковини відкрив у 2020 році у власному будинку краєзнавець Федір Чев’юк з Берегомета.
В експозиції представлена його особиста колекція оригінальних історичних матеріалів, які розповідають про історію Буковинського краю. Зокрема, про релігію, освіту, побут буковинців у складі різних держав.
Екскурсії проводяться за попереднім записом.
вулиця Центральна, 21 Берегомет
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Святих Апостолів Петра і Павла у Вижниці збудований у 1876 році на місці старого дерев'яного храму, заснованого в 1812 році польськими переселенцями.
Новий кам'яний костел споруджено коштом магната вірменського походження Григорія Айваса.
В 1930 році в костелі Петра і Павла відбулося вінчання батьків Юрія Федьковича – шляхтички Анни Дашкевичевої та відомого німецького кліматолога Адальберта Гординського-Федьковича.
У 1946 році, після приходу радянської влади, Петропавлівський костел був закритий.
На початку 1990-х років, із здобуттям Україною Незалежності, костел був повернутий римо-католицькій громаді Вижниці.
вулиця Лук'яна Кобилиці, 10 Вижниця
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії збудований у Вашківцях на початку XІX століття.
В 1949 році храм був закритий радянською владою, будівля використовувалася як кінотеатр.
Останнім часом Успенський костел повернуто віруючим, розпочалася реставрація.
вулиця Тараса Шевченка, 24 Вашківці
Палац/садиба , Музей/галерея
Садиба-музей народного артиста України Назарія Яремчука розташована у Вижниці у присілку Рівня.
Маленька "смерекова хата", в якій пройшли дитинство та юність видатного співака, перетворена на музей його сестрою Катериною.
В музеї можна побачити сімейні реліквії родини Яремчуків, сценічні костюми, фотографії та особисті листи маестро, журнальні та газетні статті, зібрані друзями, однокурсниками, вчителями та музикантами, які розповідають про життєвий шлях Назарія Яремчука.
вулиця Назарія Яремчука, 45 Вижниця
Музей/галерея , Палац/садиба
Мистецько-меморіальний музей-садиба Івана Миколайчука розташований в селі Чортория, де минули дитячі роки відомого українського актора.
Представлені особисті речі, сімейні реліквії та інші предмети, що зберігають пам'ять про найважливіші події у житті Івана Миколайчука.
вулиця Івана Миколайчука, 40 Чортория
Історична місцевість
Невеликий водоспад на річці Виженка та утворений вимиванням породи басейн є місцем паломництва хасидів.
На початку XVIII сторіччя засновник хасидизму Ізраель Баал Шем Тов, який жив біля підніжжя Німчича, облаштував тут єврейську мікву – місце для ритуальних омивань. Щоп'ятниці він приймав тут ванни.
За легендою, вода мікви має цілющі властивості.
вулиця Велика Виженка Виженка
Зоопарк
Державне підприємство "Путильський лісгосп" включає 9 лісництв, у тому числі і Селятинське лісництво, де створено Еколого-просвітницький центр з міні-зоопарком.
У міні-зоопарку живуть дикі тварини Буковинських Карпат - сім оленів, три ведмеді, три косулі, три кабани, 6 зайців, два борсуки, вовчиця, лисиця, чотири павліни, куниця.
Поруч з вольєрами – два ставки, в яких є короп, сом, товстолоб.
Селятин