English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Харківської області
Пам'ятки Чугуївського району
Знайдено 21 пам’ятки
Чугуївського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Художньо-меморіальний будинок-музей Іллі Рєпіна розташований в Чугуєві в маленькому одноповерховому будинку часів військових поселень (початок XIX століття) на колишній вулиці Нікітинській, де знаменитий художник жив і працював у 1876-1877 роках.
Відтворено початкову - досить просту обстановку. Основну експозицію присвячено чугуївському періоду в житті та творчості Рєпіна, а також тісним зв'язкам художника з Україною, які не переривалися протягом усього його життя.
Тут зібрані особисті речі Рєпіна – синій оксамитовий берет, білий жилет, пристосування для швидкого зняття взуття та інше.
Також представлені унікальні роботи місцевих живописців та іконописців ХІХ століття - чугуївських вчителів Рєпіна. Експонуються чотири ікони, та деякі інші роботи Рєпіна: портрет Верьовкіної, малюнки, офорти.
Фонди музею включають також роботи відомих художників рєпінського оточення: Валентина Сєрова, Володимира Маяковського, Петра Верещагіна, Миколи Пимоненка, Івана Пелевіна.
вулиця Музейна, 8 Чугуїв
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Невелика одноповерхова мурована церква Богоявлення Господнього розташована в центрі села Молодова на високому пагорбі.
Храм будувався протягом десяти років коштом дрібних поміщиків і мешканців навколишніх хуторів, богослужіння розпочалися в 1896 році. У 1930-х роках церкву було закрито радянською владою, висока дзвіниця була зруйнована.
До 2011 року будівля простояла напівзруйнованою. Нині Свято-Богоявленська церква в Молодові реставрується.
Молодова
П'ятиголова церква Володимирської ікони Божої Матері у селищі Кочеток збудована між 1825 та 1854 роками на місці старого дерев'яного храму, поряд із чудотворним джерелом.
Ікону, на честь якої названо храм, у народі називали "Іконою явленою". Пізніше до церкви добудували дзвіницю.
В 1934 році церкву закрили, і вона поступово занепала. В 1989 році, у день Святителя Миколая, храм знову було відкрито. Належить УПЦ московського патріархату.
вулиця Осіння, 12 Кочеток
Пам'ятка архітектури , Храм
Дерев'яна церква Різдва Христового побудована в селі Борова в 1782 році коштом парафіян. Це один із найстаріших дерев’яних храмів Харківщини, чудовий зразок дерев’яного церковного зодчества Слобожанщини.
Церква одноверха, тризрубна, складена з дубових колод, прикрашена витонченим декаративним різьбленням по дереву.
На початку ХІХ століття була проведена реконструкція церкви Різдва Христового.
вулиця Перемоги, 13 Борова
Чугуївський краєзнавчий музей розташований в офіцерському будинку періоду військових поселень (ХІХ століття).
Колекція налічує близько 10 тисяч одиниць: старовинні меблі, одяг, зброю, нагороди, етнографічні матеріали, археологічні знахідки, документи та фотографії різних років.
У музеї діють постійні експозиції, присвячені заснуванню міста, воєнній історії, виставці з фондів музею, приватних колекцій та інших джерел. Вони розкривають сторінки минулого від будівництва Чугуївської фортеці в XVII столітті донині.
вулиця Гвардійська, 10 Чугуїв
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Висока будівля з годинниковою вежею в центрі Чугуєва збудована в 1831 році для розміщення дивізійного корпусного та окружного штабів військових поселень Слобідсько-Української (Харківської) губернії, окружним центром яких з 1817 по 1857 рік було місто Чугуїв.
Тут же розміщувався і корпус військових топографів, де в 1857 році навчався 13-річний Ілля Рєпін. Після ліквідації військових поселень будинок пристосували для військового училища, де навчалося багато відомих людей. У різні роки тут розміщувалися: школа червоних старшин, суворівське училище, школа молодшого льотного офіцерського складу, навчальний центр прикордонних військ.
В даний час будівля частково відреставрована, в ній відкрито художню галерею. Представлені роботи лауреатів Державної премії імені Іллі Рєпіна: Лідії Бродської, Олексія Грицай, Гелія Коржева, Андрія Курнакова, Олександра Лактіонова, Миколи Ромадіна, Валентина Сидорова, Володимира Стожарова, братів Ткачових, Бориса Угарова, Миколи Фоміна.
Будівля стоїть на крутій горі, звідки відкривається найкращий огляд мальовничих околиць Чугуєва.
площа Соборна, 2 Чугуїв