English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Харківської області
Пам'ятки Куп’янського району
Знайдено 4 пам’ятки
Куп’янського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Комунальний заклад "Дворічанський краєзнавчий музей" заснований у 1992 році.
Розміщується у спеціально збудованому приміщенні в центрі селища Дворічна.
Фондова збірка музею налічує близько 3000 експонатів, які знайомлять відвідувачів з історією краю, побутом і традиціями його мешканців, відомими людьми Дворічанщини.
В історичній екпозиції представлені знаряддя праці кам’яного віку, наконечники стріл скіфської епохи, рештки глиняного посуду різних часів, а також зброя часів Другої світової війни: протитанкова гармата ЗИС-3, кулемет "Максим", пістолет-кулемет Шпагіна, частина кулемета Дєгтярьова, гвинтівка Мосіна зразка 1891-1930 року тощо.
провулок Спортивний, 1 Дворічна
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Куп'янський міський краєзнавчий музей розміщений у будинку, який входив до комплексу споруд зруйнованого за радянських часів Покровського собору (ХІХ століття).
Музей відкрито в 1972 році. Його фонди налічують понад 1 тисячі предметів. Тут зберігаються історичні документи та рідкісні фотографії, виставлені археологічні, етнографічні, нумізматичні колекції, що повністю відображають історію Куп'янщини.
25 квітня 2023 року російські окупанти завдали ракетного удару по центру Куп’янська та влучили ракетою С-300 в будівлю краєзнавчого музею. Дві працівниці музею загинули внаслідок російського удару по будівлі музею в Куп’янську.
вулиця 1-го Травня, 21 Куп’янськ
Комунальний заклад "Приколотнянський музей Героя Радянського Союзу Костянтина Ольшанського Вільхуватської сільської ради" працює на базі Приколотнянського ліцею імені Ольшанського в селищі Приколотне.
Створений 1964 року на батьківщині старшого лейтенанта Костянтина Ольшанського, який у березні 1944 року командував загоном морських піхотинців під час звільнення міста Миколаєва від німецької окупації. Десант Ольшанського тоді захопив морський порт Миколаєва і два дні утримував його до підходу основних сил, відбивши 18 атак гітлерівців. Всі 68 десантників отримали звання Героя Радянського Союзу, 57 із них – посмертно.
Цим подіям присвячена основна експозиція музею, зокрема озвучена діорама "Зруйноване приміщення контори порту елеватора міста Миколаєва".
Також музей розповідає про родовід родини Ольшанських та історію селища, зокрема розташованого тут Приколотнянського олійного заводу.
Загалом представлено близько 2000 експонатів: особисті речі родини Ольшанських, декоративно-ужиткові предмети Слобожанщини ХІХ-ХХ століть.
вулиця Шкільна, 2 Приколотне
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Миколаївський кафедральний собор в Куп'янську побудований в 1852 році на місці дерев'яного храму, заснованого ще в 1705 році. Будівництво велося за рахунок коштів, пожертвуваних поміщиком Апаршним та на пожертвування парафіян.
За радянської влади, в 1932 році, частина храму була зруйнована (цілком купол і дзвіниця).
В 1991 році храм було відновлено у первісному вигляді. У 2012 році собору надано статус кафедрального. При храмі діє недільна школа.
26 вересня 2022 року, в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну, територія Свято-Миколаївського кафедрального собору зазнала руйнувань внаслідок обстрілу російських військ - через обстріл згоріла недільна школа та церковний магазин.
площа Центральна, 2 Куп’янськ