English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Закарпатської області
Пам'ятки Мукачівського району
Знайдено 40 пам’ятки
Мукачівського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна Свято-Димитрівська церква у Вільховиці є однією з визначних пам'яток дерев'яної архітектури Закарпаття. Зведена без жодного цвяха, презентує бойківський тип споруд.
В інтер'єрі церкви привертає увагу проріз між бабинцем та нефом, декорований різьбленням, а також різьблені зображення стародавніх символів сонця та "соняшників".
Храм був побудований з дубових колод у XVII сторіччі в селі Бистриця. В 1910 році Церква Святого Великомученика Димитрія була перенесена до Вільховиці. За однією версією, її викупили більш заможні члени вільховицької громади, за іншою - донька місцевого господаря взяла шлюб і як посаг забрала храм із собою. Саме це й уберегло церкву від руйнування.
Свято-Димитрівська церква є пам'яткою архітектури національного значення.
вулиця Івана Франка Вільховиця
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Греко-католицька Свято-Іллінська церква в Чинадійові – це перебудований католицький костел XIV сторіччя.
Спочатку храм був виконаний у готичному стилі, наступні перебудови спотворили його вигляд.
Тут зберігається дерев'яна колода з хрестом усередині, який у 2002 році виявили мукачівські лісоруби, коли спиляли бук віком близько 100 років.
вулиця Августина Волошина, 30 Чинадійово
Свято-Миколаївська церква в Чинадійові розташована на березі річки серед сільської забудови за 250 метрів від замку Перені.
Збудована в XVIII сторіччі.
Церква та замок з'єднані підземним ходом. Нині хід із боку замку замуровано.
Храм належить громаді УПЦ московського патріархату.
вулиця Теодора Ромжі, 6 Чинадійово
Православна церква Святителя Миколая в селищі Жденієво заснована в 1904 році на місці старого дерев'яного храму, відомого з 1733 року.
Будівництво велося італійськими майстрами коштом парафіян і завершилося в 1918 році. В Свято-Миколаївській церкві є ікона з мощами Йова Угольського.
вулиця Августина Волошина, 11А Жденієво
Свято-Миколаївський Мукачівський монастир - головна православна святиня міста Мукачево.
Стародавня обитель, за переказами, заснована в ІХ сторіччі київськими ченцями, які супроводжували доньку Ярослава Мудрого Анастасію, яку видали заміж за угорського короля (збереглися печери та цілюще джерело). Інша легенда розповідає про перемогу князя Федора Коріатовича (Корятовича) в сутичці зі змієм. На місці, яке йому вказав ангел, що з'явився над річкою, князь в 1360 році побудував дерев'яну церкву та келії.
Свято-Миколаївський монастир був резиденцією єпископів у 1491-1772 роках. Кам'яні споруди у стилі бароко зведені в XVIII-XIX століттях під керівництвом архітектора Дмитра Раца, який похований в Успенському соборі.
вулиця Північна, 2 Мукачево
Греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачеві знаходиться на перехресті пішохідної площі Олександра Духновича та вулиці Успенської.
Споруджений у 1829-1859 роках на місці недобудованого мукачівського монастиря, закладеного ще в 1752 році. Ініціатором будівництва храму був видатний закарпатський просвітитель Василь Довгович, який першим із місцевих учених став членом-кореспондентом Угорської академії наук. На дзвіниці був встановлений годинник, виготовлений у Мюнхені.
В 1990-х роках храм було реконструйовано, встановлено новий іконостас роботи Йосипа Волосянського. Перед церковною огорожею - скульптура Богородиці з Немовлям.
вулиця Успенська, 4 Мукачево
Розваги/дозвілля , Відпочинок на воді , Зона відпочинку , Гастротуризм
Форельне господарство "Ждимир" у Вовчому під Свалявою є комплексом з 18 ставків, у яких розводять ставкову форель.
Відвідувачам пропонується риболовля з гарантованим уловом, оренда рибальських снастей, альтанки над озером, лазня на дровах. Можна самостійно приготувати форель на мангалі або замовити готову страву у ресторані-колибі.
Поруч є ліс та річка, в якій влітку можна купатися.
урочище Ждимир, 2 Вовчий
Дерев'яна церква Архістратига Михаїла у Сваляві – чудовий зразок лемківської народної архітектури.
Храм розташований на південній околиці Сваляви, яка раніше була окремим селом Бистрий. Спочатку церква, побудована в 1588 році, розташовувалася на височини, але в 1630 році для зручності мешканців села її перенесли на нинішнє місце.
У XVIII сторіччі храм було реконструйовано. Характерним елементом архітектури Михайлівської церкви є висока вежа з барочним завершенням. Бабинець підперезаний відкритою галереєю з різьбленими стовпчиками. Царські врата відрізняються витонченим ажурним різьбленням з позолоченими і розписними елементами.
Нині церква Архістратига Михаїла є діючою.
вулиця Бистрянська, 110 Свалява
Дерев'яна церква святих апостолів Петра і Павла в селі Уклин – найстаріший храм Свалявщини. Ймовірно, при спорудженні церкви в XVIII сторіччі були використані будматеріали від попередньої розібраної церкви XIV сторіччя.
Невеликий храм збудований у стилі народної архітектури. Пам'ятка архітектури відреставрована в 2001 році.
вулиця Центральна Уклин
Дерев'яна церква Святого Духа в Гукливому є найстарішим дерев'яним храмом Воловецького краю (XVIII сторіччя).
Належить до лемківського типу дерев'яного зодчества. Три різноширокі зруби зроблені з ялинових брусів, дах покритий гонтом. Над бабинцем височить квадратна вежа з двоярусним барочним завершенням, а над східною частиною посаджена струнка барокова глава.
В 1784 році німецький майстер Франц Пеєр виконав внутрішні розписи. Це один з небагатьох розписів, що збереглися до наших днів, у дерев'яних церквах Закарпаття.
Гукливий