English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Вінницької області
Пам'ятки Тульчинського району
Знайдено 19 пам’ятки
Тульчинського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Садиба Четвертинських в Антополі закладена в кінці XVIII століття князем Антонієм Яном Святополком-Четвертинським, кастеляном брацлавським.
Спочатку було розбито ландшафтний парк в англійському стилі, а в 1830 році збудовано великий палац у стилі класицизму. Головний фасад палацу прикрашає чотириколонний портик іонічного ордера, увінчаний трикутним фронтоном та ступінчастим аттиком. Відмінною особливістю будівлі є балкони, розташовані по осях ризалітів на рівні другого поверху, огороджені металевими кутими ґратами. Парковий фасад скромніший, його центр відзначений напівциркульним ризалітом.
В інтер'єрах збереглося ліплення плафонів, високохудожньої роботи мармурові каміни. До основної будівлі прибудовані одноповерхові крила у стилі неоренесансу. Також збереглися господарські споруди, зведені переважно на початку XX століття новими господарями садиби Ярошинськими: стайня, гараж та склад, льодовик, голубник, брама, кам'яна огорожа.
Парк площею 27 гектарів закладений у 1880-х роках на основі природного лісового масиву, про що свідчать дерева, що збереглися до теперішнього часу, зокрема гігантські ясені, що досягають 2 метрів в діаметрі. Композиційною віссю парку є система ставків.
За радянських часів у палаці Четвертинських розмістили спочатку будинок відпочинку, а згодом Антопільський будинок-інтернат для душевнохворих, який працює і зараз (відвідування ускладнене).
вулиця Жовтнева, 46 Антопіль
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Краєзнавчий музей у Піщанці на Вінничині створений у 1987 році з ініціативи місцевого краєзнавця Володимира Бершадського.
В основній експозиції широко представлені старовинні предмети побуту і знаряддя праці мешканців Поділля. Особливою гордістю колекції Піщанського краєзнавчого музею є українські сорочки XVIII-XIX століть, де зустрічаються вишивки з елементами як українських, так і молдавських традицій.
Друга експозиція розповідає про важливі події XX століття, що мали значний вплив на історію краю, серед яких Українська революція 1917-1921 років, Голодомор 1932–1933 років, Друга світова війна, відбудова народного господарства, здобуття Україною незалежності.
У виставковій залі Піщанського краєзнавчого музею відкрито виставку картин місцевого художника Степана Трубалєвича.
вулиця Вишнева, 2 Піщанка
Тульчинський краєзнавчий музей організовано в 1927 році з ініціативи етнографа Іполита Зборовського.
Експозиція розміщена в колишній будівлі Офіцерського зібрання, в якій у ХІХ столітті проходили зустрічі Південного товариства декабристів.
14 відділів музею представляють історію міста з найдавніших часів до кінця XX століття. В тому числі є відділи, присвячені родині Потоцьких, полководцю Олександру Суворову, композитору Миколі Леонтовичу.
вулиця Ростислава Покиньчереди, 1 Тульчин
Храм , Пам'ятка архітектури
Православна церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована в 1789 році коштом Станіслава Щенсного Потоцького.
Будівля Успенської церкви виконана в стилі класицизму. Кам'яна дворівнева дзвіниця збудована в XIX столітті на місці дерев'яної.
вулиця Ростислава Покиньчереди, 13 Тульчин