English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Чернівецької області
Знайдено 112 пам’ятки
Чернівецької області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Святої Параскеви в Усть-Путилі збудована в 1881 році.
Належить до поширеного в Буковинських Карпатах типу тричасткового, триголового храму. У пам'ятці втілилися всі характерні риси цього типу: грановані у плані неф і апсида та прямокутний бабинець; широко розставлені, майже однакові по висоті шатрові куполи з яскраво вираженим перехопленням у основи, обшиті гонтом, з ухилом усередину, підперезані неглибоким опосанням стіни. Заломи верхів в інтер'єрі сприяють висотному розкриттю простору. Цілісний масивний об'єм зрубів перетворюється на куполи глав, повторюючи обриси оточуючих долину гір.
Дзвіниця розташована на захід від церкви, вертикально обшита тесом, восьмерик на четверику, з шатровим завершенням.
вулиця Центральна, 71 Усть-Путила
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Церква Святої Параскеви Сербської - перший православний кам'яний храм у Чернівцях.
Побудована на місці дерев'яної парафіяльної церкви за проєктом архітектора Антіна Павловського.
В 1864 році, на третю річницю смерті Тараса Шевченка, чернівецькі русини у церкві Святої Параскеви вперше вшанували пам'ять Кобзаря, тим самим усвідомивши себе українцями.
За радянських часів тут розташовувався шаховий клуб.
Від 1992 року храм набув статусу собору. Відтоді церква Святої Параскеви є кафедральним собором Чернівецької єпархії Православної Церкви України.
вулиця Марії Заньковецької, 24 Чернівці
Церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована в Дубівцях в 1775 році і вже в 1782 році реконструйована.
Вважається одним із найкращих зразків гуцульської дерев'яної архітектури. Тризрубний храм, з куполом над центральним зрубом. В інтер'єрі зберігся невеликий п'ятиярусний різьблений іконостас.
Композиційно гармонійна будова Успенської церккви останніми роками була покрита оцинкованим залізом, внаслідок чого храм втратив специфічний шарм, властивий дерев'яним культовим спорудам.
З Успенською церквою пов'язані імена двох українських співаків світового рівня – Ореста та Дениса Руснаків. Їх батько був священиком у цьому храмі, а самі вони у дитинстві співали у церковному хорі. Про це розповідає музейна експозиція у сусідній одноповерховій будівлі сільської школи.
вулиця Буковинська, 1А Дубівці
Пам'ятка архітектури
Зведення Міської ратуші на площі Ринок у 1847 році закріпило її статус центру Чернівців.
Будівництвом чернівецької ратуші керував архітектор Андреас Мікуліч за участю крайового інженера Адольфа Маріна. В архітектурі будівлі простежуються риси, пов'язані з відходом від принципів класицизму та зверненням до італійського Ренесансу: фасад вирішений у класичному стилі, тоді як у вежі годинника проглядаються ренесансні мотиви.
Будівля і зараз використовується за призначенням - у ній засідає Чернівецька міська рада. Фасад прикрашає герб міста.
Щодня на 50-метрову годинну вежу 126-ма сходинками піднімається сурмач у буковинському народному костюмі і рівно о 12:00 виконує з балкона мелодію з пісні "Марічка" - музичну візитку Буковини.
За попереднім погодженням з Туристичним інформаційним центром Чернівців можливий підйом на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудова панорама міста та околиць (групи до 5 осіб).
На площу також виходять фасади кількох будівель в австрійському стилі, в яких у ХІХ столітті розміщувалися найкращі готелі міста: "Під Чорним Орлом", "Золотий Лев" та інші.
площа Центральна, 1 Чернівці
Музей/галерея
Чернівецький обласний краєзнавчий музей займає двоповерхову будівлю колишнього Православного релігійного фонду на пішохідній вулиці Ольги Кобилянської, поряд із кафедральним собором.
Фонди налічують 90 тисяч експонатів. В експозиції музею представлені рідкісні зразки слов'янської літератури, у тому числі іноді виставляють Острозьку Біблію Івана Федорова. Великий інтерес становлять нумізматична колекція та виставка зброї XVIII-XIX століть. Серед історичних раритетів краєзнавчого музею - прапор Чернівців, виготовлений до 500-річчя першої писемної згадки про місто, яке відзначалося в 1908 році.
Основу зібрання творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва становлять ікони XVI-XVIII століть., твори видатних буковинських художників Миколи Івасюка, Юстина Пігуляка, Євгена Максимовича, Августи Кохановської.
вулиця Ольги Кобилянської, 28 Чернівці
Етнографічний комплекс , Музей/галерея
Чернівецький музей просто неба - один із небагатьох музеїв народної архітектури та побуту в Україні.
На території двох експозиційних зон (Хотинщина та Західне Подністров'я) зібрано характерні для сіл цих регіонів дерев'яні житлові та господарські споруди. Правдоподібно відтворені інтер'єри, в яких виставлені предмети побуту, знаряддя праці, національний одяг та інше.
На базі Чернівецького музею народної архітектури та побуту проводяться численні тематичні виставки.
вулиця Світловодська, 2 Чернівці
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Чернівецький обласний художній музей розташований в імпозантній будівлі, збудованій у 1901 році за проєктом архітектора Айзенберга для Буковинського ощадного банку.
Будівля вважається одним із найкращих зразків стилю віденської сецесії в Східній Європі. Верхню частину фасаду прикрашає майолікове панно, що символізує економічне процвітання Австро-Угорщини. Герб Буковини на грудях однієї з алегоричних фігур дає підставу вважати, що й інші фігури також символізують різні провінції імперії.
Зараз у будівлі експонуються рідкісні полотна буковинських художників, починаючи з турецьких часів і до наших днів (XVIII-XX століть): Епамінонди Бучевського, Євгена Максимовича, Августи Кохановської, Леона Копельмана, Миколи Івасюка, Євзебія Ліпецького, Гуго фон Реццорі, Артура Кольника та інших. Також представлена колекція пластики Опанаса Шевчукевича – мініатюрні фігурки з теракоти.
На першому поверсі Чернівецького художнього музею працює сувенірна крамниця та літературне кафе.
площа Центральна, 10 Чернівці