English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Донецької області
Пам'ятки Покровського району
Знайдено 6 пам’ятки
Покровського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт , Історична місцевість
"Золотим колодязем" називають цілюще джерело в однойменному селі.
За легендою, назву цій слободі дарував російський цар Петро I. Повертаючись із вдалого Азовського походу в 1696 році, цар відпочивав у цих місцях, і йому піднесли чашу цілющої води з чудодійної криниці. "Ах, водице золота!" - вимовив Петро I, дістав золоту монету з кишені і кинув у колодязь, голосно пророкувавши: "Бути йому відтепер Золотим Колодязем!"
Зараз на легендарному джерелі відновлено історичний зруб, поруч встановлено чотиритонну постать Петра I, який сидить на колодязному зрубі з ковшем у руках (скульптор Юрій Артемов).
Вода у джерелі – лікувально-їдальня мінеральна. До неї склад входять хлориди, гідрокарбонати, сульфати, магній, натрій та кальцій. Коли було встановлено значні обсяги джерела, з'явилася водокачка та відкрився завод з розливу мінеральної води "Золотий колодязь".
Золотий Колодязь
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Природний об'єкт , Храм
В реєстрі чудотворних джерел російської імперії Авдіївське джерело Святого Миколая Чудотворця датується 1700 роком.
За легендою тут багаторазово спостерігали явище Миколая Чудотворця.
В 1930 році активісти "Союзу Безбожників" засипали це джерело, але він пробився знову. Було ще кілька спроб його знищити, але джерело існує і досі є місцем паломництва віруючих.
Над джерелом споруджено каплицю Божої Матері "Суручниці грішних".
Заїзд з траси Донецьк - Костянтинівка за вказівником.
провулок Шкільний Авдіївка
Музей/галерея
Єдиний у світі музей композитора Сергія Прокоф'єва відкрито в селі Сонцівка, де він народився в 1891 році.
Експозиція розміщена в будівлі колишньої сільської школи, де викладала мама композитора, Марія Прокоф'єва, яка пізніше взяла шефство над школою.
У трьох залах музею представлені особисті речі композитора, його твори, фрагмент інтер'єру його батьків.
Меморіальна зона, присвячена життю та творчості композитора, також включає чудовий концертний зал на 120 місць, пам'ятник Сергію Прокоф'єву роботи скульптора Василя Полоника, Свято-Петропавлівську церкву, в якій охрестили маленького Сергія, та пам'ятний знак на місці будинку-садиби його батьків.
вулиця Центральна, 2А Сонцівка
Комунальний культурно-освітній заклад "Народний музей історії села Новомихайлівка" розташований у колишньому приміщенні земської школи.
Музейні фонди налічують понад 3000 експонатів. В експозиції представлені старовинні знаряддя праці, предмети домашнього вжитку, гроші різних часів. Найпомітнішими експонатами є старовинна бричка та ретроавтівка "Москвич-401".
Під час широкомасштабної російської агресії у 2022 році мізей зазнав руйнувань, значна частина експозиції була знищена.
вулиця Центральна, 56Д Новомихайлівка
Комунальний заклад "Покровський історичний музей", заснований у 1967 році, розміщується на першому поверсі багатоповерхівки у центрі Покровська.
Фонди музею налічують 14 000 музейних предметів. Серед археологічних пам'яток представлена знайдена на розкопках Нововасилівського кургану ритуальна посудина з орнаментом-піктограмою мапи зоряного неба з нанесеним на неї потижневим розкладом річного сонця серед зими, а також камінь із зображенням зоряного неба з давнього вівтаря.
В етнографічній експозиції можна побачити колекції прасок, самоварів, писанок, рушників, поштівок.
Окрема експозиція розповідає про українського композитора Миколу Леонтовича, який на початку XX століття протягом 4 років працював учителем співів у залізничній школі в Покровську.
Перед входом встановлені половецькі кам'яні баби.
вулиця Європейська, 22 Покровськ
Храм , Пам'ятка архітектури
Однопрестольна Свято-Петропавлівська церква у селі Сонцівка збудована у 1840 ррці коштом тодішнього господаря маєтку, орловського губернатора Петра Сонцова.
Опікуном недільної школи, яка діяла при храмі, у другій половині ХІХ століття була мати майбутнього композитора Сергія Прокоф'єва. Сам маленький Сергій Прокоф'єв був хрещений у цій церкві, і до 1904 року співав у церковному хорі. Пізніше, будучи знаменитим, композитор приїжджав у рідне село, щоби помолитися храмі.
Петропавлівську церкву відновили в 1991 році до 100-річчя від дня народження Прокоф'єва. Її силует зображено на гербі села.
вулиця Підгірна, 1А Сонцівка