English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Київської області
Знайдено 593 пам’ятки
Київської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей електричного зв'язку у Білій Церкві розташований у приміщенні Центру електрозв'язку "Укртелекому".
Експозиція розповідає про історію зв'язку та пошти. Представлені апарати, якими передавали повідомлення у різні часи, перший телевізор та інше.
вулиця Героїв 72-ї Бригади, 23/1 Біла Церква
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей етнографії й освіти у Яготині розташовується на території Яготинського ліцею № 3, в приміщенні колишньої земської школи 1913 року побудови. З 1996 року тут розміщується одне з відділень Яготинського історичного музею.
В двох основних залах висвітлюється історія яготинської школи, її педагогів, керівників, учнів. Широко представлені документи, фотографії, особисті речі.
В етнографічній експозиції, яка з'явилася в музеї з 2006 року, розгорнуті виставки старовинних рушників, селянського одягу кінця XIX – початку XX століття, предметів побуту. Реконструйовано типовий інтер'єр сільської хати Яготинщини початку XIX століття.
Проходять авторські виставки художніх полотен яготинських митців.
вулиця Незалежності, 105 Яготин
Музей/галерея , Розваги/дозвілля
Музей залізничних мініатюр Miniland – це найбільший залізничний макет в Україні, що відкрився 2022 року в київському ТРЦ "Блокбастер".
На площі 87 квадратних метрів представлено точні рухомі копії десятків поїздів, сотень реальних будівель і природних об'єктів України, а також близько 1500 фігурок людей. Всі об'єкти на макеті виконані максимально реалістично у масштабі 1:87. Зокрема, можна побачити макети Олеського замку, Івано-Франківського залізничного вокзалу, Буцького каньйону, Трипільської ТЕЦ тощо. Макет має систему автоматичного регулювання руху поїздів та динамічного освітлення, що моделює денні та нічні умови.
Музей Miniland постійно поповнюється новими експонатами, що є міні-копіями справжніх об’єктів з усіх куточків України.
вулиця Степана Бандери, 34-В, ТРЦ "Блокбастер" Київ
Центр сучасного мистецтва "Музей Івана Марчука" планують відкрити в колишньому приміщенні посольства США у Києві. Художник особисто розробив проєкт реконструкції адміністративної будівлі під сучасний музейно-культурний центр.
Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордену Свободи, отримувач відзнаки Президента України "Національна легенда України", член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. 2007-го року потрапив до рейтингу "100 Геніїв сучасності", за версією видання The Daily Telegraph.
Музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука створено 2021 року указом Президента України.
На сьогодні у творчому доробку майстра близько 5000 картин, які експонуються в музеях на всіх континентах світу. Частина з них зберігається в Національному художньому музеї України, філією якого є Центр сучасного мистецтва "Музей Івана Марчука".
Виставки картин Івана Марчука із фондів музею поки що проводяться на інших майданчиках.
вулиця Володимира Винниченка, 10 Київ
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Музей видатного письменника та філософа України Івана Франка відкрився в селі Халеп'я в 2009 році в будівлі колишньої школи грамоти.
Експозиція музею присвячена дорозі Івана Франка до Тараса Шевченка через Дніпро, на могилі якого видатний український діяч завжди хотів побувати.
Того ж року у приміщенні, де вже розмістився музей Івана Франка, відкрили музей першовідкривача трипільської археологічної культури Вікентія Хвойки та краєзнавчий музей.
Музей Івана Франка є відділенням Київського обласного археологічного музею.
вулиця Беркутова, 11А Халеп’я
Приватний музей історичної зброї та обладунків колекціонера Євгена Гредунова відкрився 2020 року на території підприємства "Талісман" у Броварах.
В експозиції представлена зброя різних часів та народів. Окрім зразків української та європейської зброї, на стендах є зброя Індії, Китаю, Японії, а також африканська, полінезійська та американська зброя доколумбових часів. Також представлена історична зброя ординців, кримських татар, половців.
Найціннішим експонатом є полінезійський кинджал, зроблений із гомілкової кістки людини.
вулиця Броварської сотні, 3 Бровари
Музей історії Десятинної церкви розташовується неподалік від Старокиївської гори, на якій тисячу років тому знаходився дитинець середньовічного Києва і стояла Десятинна церква – перший кам'яний християнський храм міста, найдавніший зразок давньоруської мурованої архітектури.
В експозиції музею представлені матеріали археологічних досліджень фундаментів храму, побудованого у 996 році князем Володимиром Святославичем і зруйнованого 1240 року під час штурму Києва ханом Батиєм.
Окреме місце відведено будівельним матеріалам та предметам оздоблення храму Х століття (фрагменти фресок, підлогової і настінної мозаїки, глазуровані плитки, уламок гіпсової ліпнини).
В приміщенні музею проводяться відеоекскурсії з використанням архівних відеоматеріалів. Також співробітники музею проводять екскурсії по Старокиївській горі та Київському дитинцю.
вулиця Обсерваторна, 21А Київ
Музей історії київської каналізації відкритий до сторіччя з моменту заснування в Києві централізованої системи каналізації у 1894 році.
Музей розміщено в одному з виробничих приміщень колишньої каналізаційної насосної станції на Лівому березі, в районі Старої Дарниці.
Представлені численні експонати каналізаційного господарства: сучасні та старовинні труби, зокрема дерев'яна, якій близько 200 років, зразки колекторів, засувок та насосів, люки різних періодів, макети насосних станцій та спецтехніки, а також різноманітні інструменти та засоби очищення мереж.
Під час незвичайної екскурсії відвідувачі музею дізнаються про зародження системи водовідведення у світі, побудову та роботу київської роздільної системи водовідведення – першої на території Російської імперії кінця ХІХ століття, а також про сучасне життя каналізаційного господарства столиці.
Екскурсію проводить аудіогід. Вхід безкоштовний.
вулиця Харківське шосе, 50А Київ
Музей історії Київського метрополітену відкрито в 2000 році на другому поверсі будівлі адміністрації КП "Київський метрополітен".
Експозиція розміщена у трьох залах з метою нагадати про те, що перші поїзди метро були тривагонними.
Перша зала присвячена будівництву та відкриттю ліній та станцій метрополітену різних років. Особливий експонат - діючий макет станції "Дніпро" (1:87) з першим депо в тому вигляді, який вони мали в 1960-1965 роках. Можна побачити, як саме відбувався підйом вагонів типу Д на естакаду станції.
Друга зала присвячена різним службам метрополітену - тут представлені моделі вагонів та частини обладнання, проїзні документи різних років.
В третій залі встановлено діючий макет оборотного глухого кута (1:87) і перший синхронізуючий годинник.
Екскурсії проводяться за попередніми заявками для груп від 10 до 20 осіб.
проспект Берестейський, 35 Київ
Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка розташований у Червоному корпусі навчального закладу, у приміщенні колишньої католицької церкви.
Експозиція на двох рівнях складається з семи тематичних розділів, що відображають історію розвитку Київського університету від 1834 року до сьогодення. Можна побачити інтер'єри кабінетів видатних професорів університету, реконструкцію хімічної лабораторії XIX століття, робочий куточок методиста початку XX століття, старі студентські парти тощо.
Серед унакальних експонатів: форма студента та значок випускника Імператорського університету Святого Володимира, годинник XIX століття з приймальні першого ректора Михайла Максимовича, прилади з астрономічної обсерваторії та фізичної лабораторії XIX соліття, глобус зоряного неба початку XX століття, особисті речі й наукові праці викладачів, урядові нагороди та відзнаки університету, подарунки університету на ювілеї.
В цій же будівлі розташовані Зоологічний музей, Археологічний музей та Лінгвістичний навчальний музей КНУ. Крім того, музейний комплекс Київського національного університету імені Тараса Шевченка включає Геологічний музей, Астрономічний музей та Музей історії Ботанічного саду Фоміна.
вулиця Володимирська, 60, кімната 334 Київ
Київський музей історії пожежної техніки відкрито на базі 25-ї Державної пожежно-рятувальної частини Оболонського району міста Києва, яка на момент відкриття у 1970-х роках була найбільшою в Європі.
Представлено унікальну колекцію спецтехніки, пожежно-рятувального обладнання та інструментів від царської епохи до сучасності, нагрудні знаки та нагороди пожежників. Зокрема, можна побачити перший пожежний автомобіль, який з'явився в Києві в 1913 році, а також знамениту пожежну машину радянського виробництва на базі вантажівки ЗІС-130.
Музей пожежної справи приймає гостей безкоштовно за попереднім записом.
вулиця Героїв полку "Азов", 6 Київ
Музей історії села Шандра відкрився у 2001 році при Шандрівській гімназії з ініціативи місцевого краєзнавця Івана Редька, який став першим директором закладу.
Експозиція у восьми залах розповідає про заснування села Шандра, важливі моменти в його історії, відомих людей, які народилися або проживали в селі.
Один із залів оформлений у стилі української хати з традиційною піччю, де представдено старовинний посуд та інші побутові речі.
Окрема експозиція присвячена спогадам шандрівчан, які були очевидцями страшних подій Голодомору 1932-1933 років.
Музей історії села Шандра є філією Миронівського історико-краєзнавчого музею.
вулиця Тараса Шевченка, 98А Шандра
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Заміський будинок графині Наталії Уварової у Ворзелі збудовано на початку XX століття фабрикантом Карлом Септером.
Модна в ті часи архітектура будівлі з романтичною вежею та флюгером сподобалася графині Уваровій (у дівоцтві Терещенко). Купивши його, графиня прикрасила свої володіння різноманітними рідкісними рослинами та деревами цінних порід. Біля будинку було влаштовано фонтан, прокладено гравійні доріжки.
Після Лютневої революції у 1917 році Уварови та вся родина Терещенків емігрувала до Англії. У будинку графині за радянських часів відкрили школу, тут навчався український письменник Валер'ян Підмогильний.
Нині це Музей історії та культури "Уварівський дім", працює виставкова зала. У вихідні проводяться концерти.
вулиця Курортна, 37А Ворзель
Київський музей історії туалету - це унікальна експозиція, яка розповідає про сантехнічну історію людства та розвиток туалетної культури.
Розмістилася вона на Печерську, у Вежі №5 Київської фортеці. Колекцію зібрав підприємець Микола Богданенко.
В музеї представлені різні модифікації ватерклозету різних епох: від нічних горщиків до унітазу із сенсорним керуванням. Усі експонати музею поділені на декілька секторів у хронологічному порядку.
Експозиція охоплює майже всі періоди розвитку цивілізації. Представлено колекцію сувенірних унітазів, що налічує понад 550 екземплярів та має сертифікат Книги рекордів Гіннеса.
вулиця Рибальська, 22 Київ
Музей історії урядів України відкрився у 2009 році, зараз розміщується у п'яти кімнатах на першому поверсі Будинку уряду з боку вулиці Садової.
Експозиція розповідає про діяльність українських урядів починаючи з 1917 року. Представлена галерея портретів усіх керівників урядів, документи, печатки й нагороди різних років, матеріали про будівництво Будинку уряду, подарунки від керівників іноземних держав. В одній із кімнат відтворено інтер'єр робочого кабінету урядовця середини XX століття. Окрема експозиція присвячена засобам урядового зв'язку.
Відвідування Музею історії урядів України є частиною екскурсійного маршруту Будинком уряду. Екскурсії проводяться лише для організованих груп за попереднім запитом, відвідувачі повинні мати посвідчення особи.
вулиця Михайла Грушевського, 12/2 Київ