English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Закарпатської області
Пам'ятки Берегівського району
Знайдено 48 пам’ятки
Берегівського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Розваги/дозвілля , Відпочинок на воді , Аквапарк , Зона відпочинку
Оздоровчо-рекреаційний комплекс "Термальні води "Косино" збудовано на місці зони відпочинку "Шошто-Термал" з гарячими джерелами термальних вод.
Купальня знаходиться за 1,5 кілометри від закарпатського села Косонь поряд з угорським кордоном, серед 200-річного дубового гаю.
Термальна вода піднімається зі свердловини завглибшки 1190 метрів і потрапляє до басейну за температури 41 градус. Мутна, солона на смак вода має жовтуватий відтінок завдяки надлишку заліза. Купання в ній сприяє лікуванню захворювань опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин та міліарних систем.
На території комплексу "Косино" розміщено п'ять басейнів, три з яких термальні. Великий термальний басейн частково заходить до "Королівської зали", де можна відпочити і перейти в чайну кімнату, душову, роздягальню, масажний кабінет або магазин комплексу. Прісний басейн з аква-баром та музичним супроводом виконаний у мексиканському стилі. Також є дитячий басейн. Усі басейни оточені лежаками, обладнані фонтанами та підводними гейзерами. Працює "Ванна Кнайпа" для ніг.
Відвідувачам комплексу "Косино" є безкоштовна фінська сауна, а також зона барбекю з мангалами і альтанками, безкоштовний Wi-Fi.
урочище №1 Косонь
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Перші ченці-францисканці з'явилися у Виноградові в XV сторіччі, що дає підставу для датування монастиря.
У тому ж столітті францисканці отримали своє розпорядження від барона Перені замок Канків. В середині XVI століття, коли на Закарпатті почав поширюватися рух реформації, орден був розігнаний.
Через півстоліття францисканці повернулися та відбудували монастир та костел Святого Франциска. Спочатку він був виконаний у готичних формах, але після того, як у 1717 році його зруйнували татари, відновлий він був у стилі бароко.
У ХІХ столітті храм було покинуто і частково перебудовано. За радянських часів тут розташовувався історичний музей.
вулиця Миру, 3 Виноградів
Музей/галерея , Храм
Дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці в Новоселиці - мініатюрний шедевр готичної архітектури Закарпаття.
Церква збудована в 1669 році, про що свідчить напис на бабинці (за іншими даними храм збудований у 1654-1656 роках).
Храм виділяється високою вежею із гострим шпилем.
В інтер'єрі збереглися настінні розписи XVII століття, які вважаються шедевром галицької художньої школи. На початку ХIХ століття на східній стіні встановлено новий іконостас у стилі рококо.
Поруч знаходиться двоярусна дерев'яна дзвіниця.
В 1979-1981 роках львівські спеціалісти відреставрували храм.
Нині Успенська церква в Новоселиці є музеєм народної архітектури та живопису, що входить до складу Новоселицького музейного комплексу.
вулиця Тараса Шевченка, 73 Новоселиця