English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Житомирської області
Пам'ятки Житомирського району
Пам'ятки Коростишева
Знайдено 5 пам’ятки
Коростишева
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Величний костел Різдва Пресвятої Діви Марії закладений у 1608 році коштом графа Адама Олізара, відбудований в камені в 1779 році Юзефом Олізаром.
В архітектурі бароко використано стиль Людовіка XIV. Вівтар прикрашала картина польського художника Франциска Смуглевича "Ісус на хресті". У бічній каплиці знаходився сімейний склеп Олізарів.
За радянських часів храм використовувався як зерносховище, а потім як приміщення кінотеатру.
В 1991 році будівлю костелу Різдва Пресвятої Діви Марії було повернуто католицькій громаді міста. В 2008 році проведено повну реставрацію. Інтер'єри прикрашені роботами польського майстра різьблення по дереву Фурдини.
Перед костелом встановлено пам'ятник поетові та громадському діячеві Густаву Олізару.
вулиця Дарбіняна, 7 Коростишів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Природний об'єкт , Відпочинок на воді , Зона відпочинку
Мальовниче штучне озеро, що утворилося на місці затопленого гранітного кар'єру, знаходиться на в'їзді до Коростишів з боку Києва, трохи на південь від траси.
Належить до підприємства "Коростишівський кар'єр", яке займається переробкою природного каменю різних родовищ України.
Скелясті береги озера заввишки до 10 метрів, порослі соснами та березами, нагадують карельські краєвиди. Вода має незвичайний бірюзовий відтінок. Вертикальні стіни кар'єру з вираженим рельєфом приваблюють альпіністів та любителів екстриму.
вулиця Перемоги Коростишів
Палац/садиба
Окремі будівлі садиби стародавнього графського роду Олізарів, яким Коростишів належав з 1565 року.
Палацово-парковий комплекс заклав у Коростишеві в XIX столітті видатний поет та громадський діяч Густав Олізар. У палаці було зібрано чудову картинну галерею, бібліотека налічувала кілька тисяч томів.
Зберігся службовий флігель, частина колонади.
В садибному парку за радянських часів споруджено Алею слави, а в нижній частині можна побачити колекцію гранітних скульптур.
вулиця Дарбіняна, 1 Коростишів
Музей/галерея
Коростишівський народний історичний музей засновано в 1965 році. Музей розташовується у Коростишівському будинку культури.
Його фонди налічують понад 6000 предметів зберігання. Експозиція у трьох залах розповідає про історію краю від давніх часів до сучасності, про заснування та розвиток Коростишева, про видатних мешканців міста. Зокрема, представлено знахідки трипільської культури і Давньої Русі з археологічних розкопок у селі Городське, предмети домашнього вжитку та одяг місцевих мешканців XIX - початку XX століть, особисті речі житомирських партизан часів Другої світової війни.
Окремий розділ присвячено Голодомору 1932-1933 років.
Перлиною художньої частини експозиції є добірка картин народного художника України, видатного пейзажиста Микола Максименка, що родом з Житомирщини.
площа Соборна, 20 Коростишів
Дерев'яна будівля лютеранської кірхи в центрі Коростишева мало нагадує храм. Кірха збудована в XIX столітті німецькими поселенцями, що працювали на місцевих промислових підприємствах.
Нині тут знаходиться молитовний будинок євангельських християн-баптистів.
вулиця Київська, 18 Коростишів