English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Луганської області
Пам'ятки Старобільського району
Пам'ятки Старобільська
Знайдено 3 пам’ятки
Старобільська
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятник/монумент
Пам'ятник Остапу Бендеру, герою сатиричного твору Іллі Ільфа та Євгена Петрова "12 стільців" встановлений перед старовинним будинком колишньої жіночої гімназії в Старобільську, де зараз розташований факультет Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
Ідея увічнити Бендера належить колективу ЛНУ. Дослідники творчості Ільфа і Петрова вважають, що описане у " 12 стільцях " місто Старгород - це Старобільськ, у якому письменники працювали в 1923 році.
Скульптура викладача НЛУ Андрія Борового зображує сцену появи " великого комбінатора " у Старгороді, що супроводжувався спілкуванням з безпритульником. На постаменті накреслено слова, з яких починається 5-й розділ роману: "О пів на дванадцяту з північного заходу, з боку села Чмарівки, до Старгорода увійшов юнак років двадцяти восьми. За ним біг безпритульний..."
площа Миколи Гоголя, 1 Старобільськ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Миколаївський кафедральний собор збудований в Старобільську в 1886 році "на згадку про благополучне 25-річне царювання Імператора Миколи I в ім'я Святителя Миколи Мирлікійського Чудотворця".
Автором проєкту був єпархіальний архітектор Харківської духовної консисторії Краєвський.
Нині ведеться реставрація.
вулиця Михайла Руднєва Старобільськ
Старобільський жіночий монастир "Всіх скорбящих Радостє" виник на основі притулку для дівчаток-сиріт, який організувала в 1849 році дворянка Ганна Булич.
У 1862 році притулок було перетворено на жіночу громаду на честь ікони Божої Матері "Всіх скорбящих Радостє". В 1870 році споруджено зимовий храм на честь Святої Живоначальної Трійці. В 1886 році громада зведена у ступінь монастиря.
Під час Першої світової війни було відкрито лазарет для тифозних поранених солдатів, яких відмовилися доглядати лікарі.
У 1924 році обитель була розігнана, частину сестер було вбито або заарештовано. За радянських часів на території розміщувалася військова частина, а під час Другої світової війни – концтабір.
У 1992 році храми повернули православній церкві, а в 1993 році знову почав діяти монастир. Головна святиня - чудотворна ікона Божої Матері "Всіх скорбящих Радостє".
вулиця Монастирська, 43 Старобільськ