English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Івано-Франківської області
Пам'ятки Надвірнянського району
Пам'ятки Пнева
Знайдено 2 пам’ятки
Пнева
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей нафтопромислів Галичини відкрито в 2013 році в селі Пнів поряд з Надвірною, яка є одним із центрів українського нафтовидобутку та нафтопереробки.
Промисловий видобуток нафти на Прикарпатті почався в 1771 році, коли почали масово добувати ропу з колодязя у Слободі-Рунгурській на Коломийщині.
Музей нафти розташований на території Навчально-курсового комбінату нафтогазовидобувного управління "Надвірнанафтогаз".
Експозиція складається із двох частин. У музейному приміщенні представлено архівні матеріали, фотографії, макети нафтопромислових об'єктів. На музейній території просто неба експонується промислове обладнання та макети - від перших установок для буріння та видобутку нафти XVII століття до сучасного обладнання.
вулиця Січових Стрільців, 13 Пнів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Замок/фортеця
Потужний оборонний Пнівський замок зведений у передгір'ях Карпат в кінці XVI сторіччя на стародавньому транскарпатському торговому шляху з Галичини до Угорщини.
Служив резиденцією магнатам польського (за іншими даними - угорського чи молдавського) роду Куропатвів, а також виконував роль митного пункту. П'ятигранна споруда з чотирма кутовими та однією надбрамною вежею була свого часу наймогутнішою фортецею Прикарпаття. В центрі розташовувався житловий палац Куропатвів.
Випробування на міцність замок неодноразово витримував у період польсько-турецьких війн XVII сторіччя, а також під час народних повстань під проводом Гриня Кардаша, Олекси Довбуша та інших. В 1648 році Пнівський замок, обороною якого керував Микола Куропатва, витримав облогу 5-тисячної козацької армії під командуванням полковника Семена Височана. Після завершення Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького власникам довелося відновлювати замок з руїн, проте незабаром він втратив значення і занепав.
Спроби реставрації робилися і в XIX, і в XX столітті, але поки що безуспішно.
Доступ вільний.
вулиця Об'їзна Пнів