English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Івано-Франківської області
Пам'ятки Надвірнянського району
Пам'ятки Ворохти
Знайдено 7 пам’ятки
Ворохти
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятка архітектури
Великий кам'яний арочний залізничний міст-віадук австрійських часів сполучає два береги річки Прут у Ворохті. Під ним проходить автомобільна траса Яремча-Верховина.
Міст споруджений у 1895 році при будівництві залізниці Станіслав (Івано-Франківськ) – Яремча – Ворохта – Рахів. Довжина мосту перевищує 100 метрів. Він досі використовується за призначенням.
Неподалік знаходиться ще один старий австрійський міст, який вважається одним із найдовших кам'яних залізничних мостів у Європі (130 метрів).
вулиця Данила Галицького, 11 Ворохта
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Активний відпочинок , Природний об'єкт
Говерла - найвища вершина України (2061 метрів), один із національних символів.
Знаходиться на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей, належить гірському масиву Чорногора.
У перекладі з угорської назва означає "Снігова гора" (сніг на вершині часто лежить до середини літа). Гора має конусоподібну форму, вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустками, трапляються кам'яні осипи. Вершина є невеликим майданчиком, з якого відкривається панорамний вид на весь чорногорський хребет, а вдалині видніється Мармарошський хребет, яким проходить кордон з Румунією. На вершині встановлений величезний хрест. Біля підніжжя - один з витоків річки Прут, водоспад.
Гора Говерла знаходиться в межах зони Карпатського державного національного парку, що охороняється. Найпростіший маршрут на вершину Говерли починається від турбази "Заросляк". Інший варіант – із селища Лазещина (біля Ясині). Маршрут маркований, влітку підйом доступний непідготовленим туристам і не потребує спеціального альпіністського спорядження. Необхідна реєстрація у контрольно-рятувальній службі. Сходження займає 2-3 години, спуск – півтори.
урочище Чорногора Ворохта
Великий кам'яний арочний залізничний міст-віадук австрійських часів прокладено в долині річки Прут у Ворохті в 1895 році при будівництві залізниці Станіслав (Іавно-Франківськ) – Яремча – Ворохта – Рахів.
Міст знаходиться на вигині залізниць і в місці, де річка має широке русло, тому його довелося зробити дуже довгим – 130 метрів. Довжина найширшого прольоту досягає 65 метрів.
Це один із двох великих аркових мостів у Ворохті (під другим проходить автомобільна траса Яремча -Верховина), він вважається одним із найдовших кам'яних залізничних мостів у Європі.
В даний час міст не діє - поруч збудовано новий міст.
вулиця Семена Височана Ворохта
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті - один із найкращих зразків гуцульської народної архітектури.
Побудована за традиційними технологіями без жодного цвяха в 1654-1657 роках у сусідньому селі Яблуниця. На сучасне місце церкву перенесли в 1780 році.
В інтер'єрах збереглися фрагменти настінних розписів XIX століття.
Поруч розташована двоярусна дерев'яна дзвіниця, в якій розмістилася експозиція церковного музею.
В 1979 році храм реставрували архітектори Богдан Кіндзельський, Григорій Крук, Іван Могитич.
вулиця Олекси Довбуша, 1 Ворохта
Музей/галерея
Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта відкрито 2006 року в приміщенні Будинку культури.
Музей присвячений українському політичному діячеві, міністру фінансів УНР Степану Федаку, життя якого пов'язане з Ворохтою.
Експозиція розповідає про виникнення селища, про визвольний рух у цих краях у різні періоди. Також представлені матеріали про розвиток лісової промисловості, спорту та туристичної індустрії, біографії видатних уродженців Ворохти тощо.
УВАГА! Наразі Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта не працює.
вулиця Данила Галицького, 76 Ворохта
Природний об'єкт , Активний відпочинок
Мальовниче високогірне озеро Несамовите (1750 метрів) розташоване під вершиною Туркул поблизу Чорногорського хребта на території Говерлянського заповідника.
Довжина 83 метри, ширина 45 метрів, глибина 1,5 метри, площа водяного дзеркала 0,3 гектари. Має льодовикове походження, живиться підземними водами та атмосферними опадами.
Згідно з місцевою легендою, на дні озера томляться душі великих грішників і самогубців, звідки і походить назва ("несамовите" у перекладі з української означає "шалене").
Прилегла територія є незвичайним куточком незайманої альпійської природи. Від турбази "Заросляк" до озера прокладено 6-кілометрову науково-пізнавальну стежку.
Природний об'єкт
Прутський (Говерлянський) водоспад розташований біля витоку річки Прут між відрогами гір Говерла та Брескул (Чорногорський масив Українських Карпат).
Каскадний водоспад загальною висотою 80 метрів складається з шести каскадів, найвищий з яких досягає 12 метрів.
До водоспаду найзручніше підходити по пологій стежці від спортбази "Заросляк" (2,5 кілометри). Також є підходи зі стежки, яка веде на Говрелу.