English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Івано-Франківської області
Пам'ятки Коломийського району
Пам'ятки Снятина
Знайдено 7 пам’ятки
Снятина
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Матері Божої святого скапулярію збудований у 1721 році.
Римо-католицька парафія у Снятині була заснована ще в XV-XVI сторіччях. Спочатку храм був дерев'яний, кілька разів перебудовувався. У нинішньому вигляді відбудований та освячений у 1857 році.
У 1928-1935 роках проведено реставрацію.
У 1946 році костел було закрито радянською владою, а ченці виїхали до Польщі, забравши з собою ікону Божої Матері святого. Скапулярія.
З 1993 року костел знову діє.
вулиця Коснятина, 98 Снятин
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Снятинський літературно-меморіальний музей Марка Черемшини відкрився 1949 року в будинку, в якому письменник жив у 1912-1927 роках.
Цю віллу в стилі класицизму він придбав у снятинського адвоката Соломона Маркусзона. Експозиція налічує близько 4000 предметів.
У восьми експозиційних кімнатах зберігаються особисті речі і книги письменника, його фотографії, статті і прижиттєві видання його творів, а також особиста бібліотека.
Збережено інтер'єр робочого кабінету письменника, де він працював і приймав відвідувачів – шафа, стіл, письмове приладдя, гасова лампа. У вітальні стоїть найбільш раритетний експонат – старий віденський рояль, на якому грала дружина письменника Наталія Семанюк.
З 1999 року при музеї діє творчий клуб імені Марка Черемшини.
вулиця Тараса Шевченка, 101 Снятин
Музей/галерея
Музей визвольних змагань Снятинщини носить ім'я полковника ОУН-УПА Василя Андрусяка (Грегота-Різуна), який народився у Снятині у 1915 проці. Ще в юнацтві він став засновником осередку ОУН в Снятинській гімназії, а в 1941 році очолив окружний провід ОУН у Снятині.
Снятинський музей Андрусяка заснований 1995 року. Розташовується на другому поверсі Снятинської ратуші.
Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольної боротьби українського народу XX столітя та державотворчі процеси на території Покутського краю. Зокрема, тут можна дізнатися про діяльність громадського товариства "Січ", про події Першої світової війни та участь жителів краю в лавах УСС та УГА, про суспільне життя мешканців краю в період польської, більшовицької та німецької окупацій, про збройну боротьба ОУН-УПА з німецькими та російськими загарбниками.
Окрема експозиція присвячена життю та подвигам полковника ОУН-УПА Василя Андрусяка (псевдо "Грегіт", "Різун", "Різьбяр" тощо), що був родом із Снятина.
вулиця Тараса Шевченка, 70 Снятин
Пам'ятка архітектури
Снятинська ратуша нарівні з бучацькою вважається однією з найкрасивіших в Україні.
Будівництво розпочалося в 1861 році. Автор проєкту – чернівецький архітектор Йосип Шрейбер.
Будівля ратуші кілька разів перебудовувалась, остання реконструкція була проведена в 1909 році (цю дату можна побачити на флюгері).
Триповерховий будинок у стилі класицизму прикрашає 50-метрова годинникова вежа, що поєднує у собі різні архітектурні стилі. Вона використовувалася як пожежна дзвіниця. Механізм курантів виготовлений годинниковим майстром Міхелем Менсовичем із Кросно (Польща). Під циферблатами розміщено герби Снятина.
На балкон ратуші можна піднятися 252 сходинками.
До Другої світової війни у ратуші розміщувався магістрат. Нині будівля використовується як адміністративна. Проведено реставрацію.
Художньо-меморіальний музей Василя Касіяна у Снятині відкрито 1982 року в одноповерховому будинку з оригінальною дерев'яною терасою поруч із центром міста.
Експозиція присвячена видатному українському художнику-графіку, засновнику школи української графіки XX сторіччя Василю Касіяну, що народився 1896 року в селі Микулинці на околиці Снятина.
В трьох музейних кімнатах розміщена постійно діюча експозиція, яка знайомить відвідувачів музею із життєвим і творчим шляхом митця. Тут представлені кращі графічні твори Василя Касіяна та його учнів, ліноритний верстат, книги художника-мистецтвознавця, його особиста бібліотека, рукописи, фотоматеріали, одяг та інші предмети, якими користувався художник.
В інших залах музею проходять виставки відомих живописців, фотохудожників, молодих художників-початківців, майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
Перед музеєм встановлено пам'ятник Василю Касіяну.
вулиця Воєводи Коснятина, 48Є Снятин
Дерев'яна церква Вознесіння Господнього у Снятині збудована в 1838 роіц (за іншими даними – у 1784 році).
Зберігся іконостас 1894 року.
Дружиною настоятеля храму Теофіла Кобринського була відома письменниця, активістка ґендерного руху Наталя Кобринська.
Парафія Свято-Вознесенської церкви належить до Православної церкви України.
вулиця Кобринських, 13 Снятин
Греко-католицька церква Чуда Святого Архистратига Михаїла збудована в центрі Снятина в 1880-1886 роках з ініціативи місцевого священика Теофіла Кобринського, чоловіка відомої письменниці та активістки ґендерного руху Наталії Кобринської.
вулиця Кардинала Йосипа Сліпого, 2А Снятин