English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Херсонської області
Знайдено 80 пам’ятки
Херсонської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Церкву Різдва Пресвятої Богородиці розпочали будувати в 1905 році при чоловічому монастирі, який заснував у Генічеську старий жебрак Созонтій, який вважався блаженним.
Церква збудована у формах русько-візантійського стилю.
За радянських часів храм Різдва Пресвятої Богородиці вдалося зберегти, хоча він використовувався як спортивні зала та зерносховище.
В 1989 році церкву Різдва Богородиці було відкрито знову, проведено реставрацію.
вулиця Монастирська, 14/1 Генічеськ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Свято-Георгіївська церква в Малій Кардашинці збудована в 1905-1912 роках за проєктом архітектора Казимира Квінто у традиціях московського храмового зодчества XVII сторіччя.
Інтер'єр храму розписаний херсонським художником Семеном Панпушиним.
За радянських часів храм було закрито, приміщення використовувалося як склад, потім клуб.
В даний час храм Святого Георгія в Малій Кардашинці чинний, проведено реставрацію.
вулиця Георгіївська Мала Кардашинка
Церква святої мучениці цариці Олександри в Херсоні закладена в 1898 році. Витончений храм зведений за проєктом губернського архітектора Казимира Квінто як домова церква Другої Маріїнської жіночої гімназії.
Шатрові завершення основного приміщення та дзвіниці спочатку увінчували цибулинні главки. В архітектурі храму відчувається вплив московської архітектури XVII сторіччя із застосуванням романського стилю.
В інтер'єрі зберігся ліпний декор, а також різьблені мармурові кіоти, які вціліли від початкового іконостасу роботи відомого скульптора Бориса Едуардса.
Наразі храм належить громаді Православної церкви України.
вулиця Перекопська, 3 Херсон
Відпочинок на воді , Природний об'єкт
Гаряче джерело, відоме як цілющий гейзер Облої, знаходиться неподалік селі Облої, приблизно за 15 кілометрів від Залізного Порту. Відкрите для відвідування влітку 2005 року.
Гейзер термальних вод утворився під час буріння свердловини №6 глибиною 1527 метрів під час геологічної розвідки родовищ природного газу.
Зараз на джерелі обладнано три купальні: дві з гарячою водою та одну з лікувальними грязями. Вода у джерелі буро-коричневого кольору від розчиненого йоду, дуже солона, не поступається воді з Мертвого моря. Температура гейзера - близько 70 градусів цілий рік.
Поруч із купальнями обладнані кабінки для перевдягання та приміщення, де можна замовити масаж. За відгуками відвідувачів, купання у джерелі та лікування грязями чудово допомагає при лікуванні суглобів. Процедури рекомендується проводити не частіше двох-три разів на тиждень.
Облої
Природний об'єкт
Віковий дуб у Шевченківському парку - один із символів Херсона. Найстаріший у місті парк був закладений за розпорядженням князя Потьомкіна Таврійського в 1785 році, але в XIX сторіччі дерева вирубали, перетворивши це місце на плац-парадну площу, тут же проводилися кінні перегони.
В 1869 році парк був відроджений з ініціативи віце-губернатора Дениса Карновича. На його честь парк до революції називався Денисовським.
Композиційним центром парку є величезний черешчатий дуб, за переказами, посаджений імператором Олександром II, хоча дерево посадив Карнович. Від дерева в різні боки розходяться промені восьми тінистих алей, одна з яких веде до храму Святого Федора Ушакова.
Шевченківський парк Херсон