English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Одеської області
Пам'ятки Білгорода-Дністровського району
Пам'ятки Шабо
Знайдено 6 пам’ятки
Шабо
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Гастротуризм , Ферма/сироварня
"Європейська сироварня" в селі Шабо - це нова, сучасна сироварня, побудована за європейським зразком.
Сироварня має замкнутий цикл виробництва - від вирощування кормів для тварин до переробки молочної сировини і отримання кінцевого продукту. Процес сироваріння ретельно контролюється на кожному з етапів. У виробництві використовується виключно голландські живі закваски, які надають сирам особливу неповторність, текстуру і тонкий сирний смак.
Сироварнею проводяться екскурсії, під час яких відвідувачів знайомлять із процесом і секретами виробництва сиру. В ході екскурсії можна побачити процес і дізнатия тонкощі сироваріння, спробувати вишукані сорти сиру.
На території є дитячий майданчик, зони відпочинку і куточок із живими тваринами, де їх можна погодувати, отримати вичерпну інформацію про їх утримання. Також є магазин, в якому можна придбати вподобаний сир і сувенірну продукцію.
На території "Європейської сироварні" є cheese-кафе "Cheeseрія", в якому готують страви на основі сиру.
вулиця Швейцарська, 20 Шабо
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Садиба відомого в Європі винороба Андре Ансельма була збудована в селі Шабо в середині ХІХ століття. Садибний будинок виконаний у стилі французького ренесансу і нагадує мініатюрний замок.
Саме тут Ансельм оселився і займався виведенням нових сортів винограду, саджанці яких успішно реалізовував (в тому числі і за кордоном).
За радянської влади садиба Ансельма була націоналізована і в ній розмістили протитуберкульозний диспансер.
вулиця Швейцарська, 2 Шабо
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Миколаївська церква збудована в селі Шабо, ймовірно, у 1805 році - саме ця дата зазначена на табличці біля входу.
Церква двокупольна, хрестоподібна у плані. За архітектурою подібна до старообрядницьких храмів Бесарабії.
У Свято-Миколаївській церкві зберігається чудотворна ікона "Бичування Господа Ісуса Христа" та чудотворний мироточивий "Образ Божої Матері Скоропослушниці".
Поруч з церквою є цілюще джерело Святого Миколая.
Церква чинна. Є пам'яткою архітектури місцевого значення.
вулиця Центральна, 29 Шабо
Виноробня/броварня , Музей/галерея
Сучасний винзавод "Шабо" заснований на старовинних традиціях шабського виноробства. Турецька назва села Шабо - "Аша-абаг" ("Нижні сади") - свідчить про те, що вже в XVII столітті тут були виноградники.
Розвитку виноробства сприяли французькі переселенці, що прибули в Шабо в 1822 році. Першу виноградну лозу посадив тут швейцарський вчений і винороб Луї Тардан, і вже в 1847 році його син Карл Тардан представив на першій сільськогосподарській виставці в Кишиневі 8 сортів шабських вин.
Зараз на 1000 гектарів власних виноградників, розташованих між Дністровським лиманом та Чорноморським узбережжям, у Шабо ростуть найкращі сорти винограду, багато з яких завезено ще 200 років тому першими французькими переселенцями. Вино виготовляється за сучасними технологіями холодного розливу.
При заводі створено "Центр культури вина Шабо", проводяться екскурсії та дегустації. Під час екскурсії можна відвідати старовинний Королівський підвал, Хересний підвал, підземні сховища, Коньячний двір, Шампанський будинок, цех холодного розливу, музейний лабіринт.
вулиця Швейцарська, 10 Шабо
Музей/галерея
Комунальний заклад "Шабівський краєзнавчий музей" Шабівської сільської ради розташований в центрі села Шабо в одному приміщенні з Центром надання адміністративниї послуг.
Музейна експозиція розміщена в кількох залах та відображає історію села від заснування до сьогодні. Декоративно-ужиткові експонати, знаряддя праці, твори живопису тощо дають уяву про культурні традиції мешканців півдня України.
Нещодавно у музеї для дітей відкрили “Клас безпеки”.
вулиця Центральна, 63 Шабо
Гастротуризм , Виноробня/броварня
Виноробня маркіза Крістофа Лакарена "Шато Лакарен" розташована посеред виноградників поруч з відомим виноробним поселенням Шабо неподалік від Білгорода–Дністровського. Саме на цьому місці колись була садиба швейцарських виноробів, які приїхали в 1822 році відроджувати бессарабське виноградарство і виноробство. З тих часів збереглися винні льохи та господарське приміщення, в якому за радянської влади розміщувалася тракторна бригада.
Зараз "Шато Лакарен" постає притулком спокою, далеко від турбот, де перемагає природа: скрізь пасуться коні, кози, вівці, бігають собаки, кішки гріються на сонечку. Маріанна Лакарен, дружина Крістофа, готує чудові страви, використовуючи натуральні продукти зі своєї ферми. А сам винороб, як справжній француз, із задоволенням проводить час з гостями за столом, розмовляючи про життя, вина та бізнес. А після того веде їх до свого величезного винного підвалу, де демонструє процес виготовлення вина і шампанського, уважно стежачи за тим, щоб келихи не залишалися порожніми.
Також гостям пропонуються комплексні обіди за типом табльдот (table d'hote, "стіл господаря"), які включають повний набір страв традиційної бессарабської кухні з місцевих продуктів.
Екскурсії з дегустаціями проводяться в теплу пору року просто неба. В дощ і холодну пору року – в просторому салоні з каміном, декорованому картинами і старовинним начинням. Гостям надаються різні вина в супроводі паштету, козячої бринзи і хліба домашньої випічки.
Після першої дегустації і спілкування з виноробом, гості вирушають на оглядини виноградника автомобілем УАЗ кабріолет (якщо група невелика) або в причепі трактора "Білорусь". Після повернення, гості спускаються до винного льоху, де продовжують дегустувати вино прямо з винних ємностей. Саме тут маркіз де Лакарен розповідає і показує, як він робить шампанське брют натурель, використовуючи старовинну французьку технологію "Дом Періньон", причому гості дегустують кілька видів шампанського, допомагаючи маркізу в процесі дегоржажа.
"Шато Лакарен" є учасником проєкту "Дорога вина та смаку Української Бессарабії".
вулиця Садова, 58 Шабо