English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Знайдено 466 пам’ятки
Львівської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури , Театр/видовища
Костел Святого Станіслава в Самборі є частиною цілого монастирського комплексу ордена єзуїтів, спорудженого в період з 1709 по 1751 рік за проєктом архітекторів Яна Деламаріса та Павла Гіжицького.
Костел у стилі бароко, прямокутний у плані, тринефний, базилікальний тип. Головний фасад фланкований низькими двоярусними вежами, завершеними трикутними фронтонами. В інтер'єрі шість опорних стовпів несуть систему склепінь.
Поруч у 1756-1759 роках архітектор Каршницький збудував барокову будівлю єзуїтського колегіуму.
Після ліквідації ордена єзуїтів монастир та колегіум перейшли до бернардинів. В 1935 році в костелі було змонтовано орган, збудований чесько-австрійською фірмою Gebruder Rieger з Південної Моравії, який після реставрації 1980-1987 років діє і зараз.
Келійний корпус монастиря бернардинів із радянських часів займає самбірське училище культури.
Будівля костела Святого Станіслава використовується як зал органної музики. Концерти відбуваються щосуботи об 11:30.
вулиця Адама Міцкевича, 5А Самбір
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Святого Франциска Борджія в Розлучі – рідкісний зразок дерев'яного католицького храму у неоготичному стилі.
Побудований на початку XX століття як каплиця німецьких колоністів коштом парафіян і братства Boni Pastoris. Костел є унікальним зразком дерев'яних храмів, в якому неоготичні елементи поєднані з прийомами народної архітектури, що особливо помітно в інтер'єрі.
Після Другої світової війни костел використовувався як колгоспний склад добрив, а пізніше - як зерносховище.
вулиця Лесі Українки Розлуч
Римо-католицький костел Святого Якова Апостола збудований у Краківці в 1785-1787 роках у неокласичному стилі коштом Ігнатія Цетнера. Колишній костел, заснований 1425 року, коли Краковець отримав Магдебурзьке право, був дерев'яним.
Новий мурований католицький храм за проєктом Доменіко Мерліні мав 7 вівтарів. Фасад його раніше прикрашав портик із колонами. На фризі зберігся рельєф "Алегорія віри".
За радянських часів храм використовувався як виробниче приміщення.
Наразі костел Святого Якова в Краківці знову освячений.
площа Романа Шухевича Краковець
Римо-католицький костел Святої Марії Магдалини заснований в 1600 році ченцями-домініканцями на місці старого дерев'яного костелу за міськими стінами Львова.
При костелі було відкрито домініканський монастир та семінарія. Автори проєкту монастирського комплексу – архітектори Войцех Келар та Мартин Годний.
У 1648 році монастирські укріплення захопили війська Богдана Хмельницького. Згодом будівля костелу неодноразово зазнавала змін. У 1754-1758 роках костел розширив та перебудував архітектор Мартин Урбанік, було змінено фасади, добудовано вежі.
Під час секуляризаційної реформи австрійського імператора Йосипа II у 1786 році костел зробили парафіяльним, а в монастирі було засновано в'язницю для жінок легкої поведінки (закрита в 1922 році).
Сучасний вигляд костел набув в 1870 році. В архітектурі будівлі поєднуються елементи стилів бароко та ренесансу.
У костелі святої Марії Магдалини встановлено найбільший в Україні орган, виготовлений в 1932 році чеською фірмою Rieger-Kloss. З радянських часів в будівлі розміщується Львівський Будинок органної та камерної музики.
З 1998 року відновлено богослужіння.
вулиця Степана Бандери, 10 Львів
Костел Святої Трійці заснований у Соколівці (колишній містечко Сенявя) у 1594 році коштом власниці міста Анни Сенявської. Будівництво завершив близько 1600 року белзький каштелян Станіслав Влодек.
Храм мав оборонне значення. На початку XVI сторіччя він був оточений кам'яними укріпленнями з кутовими вежами, які в XVII столітті були перебудовані.
До XIX століття Троїцький костел мав 3 вівтарі, його інтер'єр був прикрашений скульптурами та розписами.
Вівтарну частину було знищено під час Другої світової війни, а сама будівля почала руйнуватися вже в наші дні, після того, як повалилася покрівля.
вулиця Бригадна Соколівка
Римо-католицький костел Семи Скорбот Діви Марії збудований в 1892 році.
До того з XVII сторіччя у Сколе був дерев'яний костел. Новий кам'яний католицький храм було споруджено за проєктом архітектора Альфреда Камінобродського на пожертвування парафіян.
Після Другої світової війни костел був закритий, приміщення використовувалося як склад.
У 1994 році костел Семи Скорбот у Сколе було заново освячено та відреставровано.
вулиця Маркіяна Шашкевича, 3 Сколе
Пам'ятка архітектури , Храм
Костел Успіння Пресвятої Богородиці в місті Угнів побудований в 1695 році коштом Христофора Дуніна. Величезний храм у стилі бароко спроєктував архітектор Войцех Ленартович.
За радянських часів будівля Успенського костелу використовувалася як склад, проте храм непогано зберігся.
вулиця Адама Міцкевича, 2А Угнів
Костел-санктуарій Успіння Пресвятої Богородиці побудований в Рудках в 1728 році коштом роду Урбанських на місці більш раннього, дерев'яного костелу, який був заснований ще в XIV сторіччі та неодноразово перебудовувався.
В ньому зберігалася давня чудотворна ікона Богоматері Рудковської, відома як "Цариця Бещад". Після того як у 1921 році ікона була коронована Римським Папою, Успенський костел в Рудках став однією з найшанованіших сакральних споруд у довоєнній Польщі. У 1946 році ікону було вивезено до Польщі (в 1995 році в костел було повернуто лише копію).
Поруч збереглася вежа-дзвіниця XVII століття, що залишилася ще з часів дерев'яного храму.
У костелі знаходиться усипальниця родини відомого польського драматурга Александера Фредро, чий маєток знаходився в сусідньому селі Вишневе.
вулиця Степана Бандери, 3 Рудки
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (колишній Вознесенський костел) заснований у Золочеві в 1730 році разом із монастирем та колегією піарів.
Після ліквідації ордену піарів австрійською владою в 1788 році костел був закритий, у будівлі розмістили склади. В 1838 році сюди перемістилася римо-католицька парафія з Воскресенського храму, яка перейшла греко-католикам.
За радянських часів це був єдиний діючий костел між Львовом та Збручем.
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії виконаний у пишному стилі пізнього бароко. Під час реставрації в 1878 році на головному фасаді зведено чотирикутну вежу з годинником з тесаного каменю, фанерований фронтон, дах покритий оцинкованою бляхою, у нішах встановлено п'ять кам'яних скульптур. Склепіння нефа та апсид багато оформлені різьбленням та розписами.
вулиця Григорія Сковороди, 6 Золочів
Римо-католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії заснований у Жидачеві в 1301 році.
Спочатку був дерев'яним. В 1415 році брат короля Свидригайла, який володів цими землями, прикрасив храм. У 1602 році коштом Миколи Лігензи та Єжи Жолчинського було розпочато спорудження кам'яного Успенського костелу.
В 1676 році в цьому храмі польський король Ян III Собеський відслужив молебень на честь перемоги над турками під Жидачевом.
У 1895 році в костелі сталася пожежа, і лише в 1938 році було завершено реконструкцію.
За радянських часів Успенський костел було закрито, у ньому спочатку розмістили автовокзал, а потім краєзнавчий музей.
Нині костел Успіння Пресвятої Діви Марії чинний.
За легендою, на трьох пагорбах за містом раніше був родовий маєток, до якого веде підземний хід із костелу. До цих пір збереглися старі "панські" стайні, в яких зараз навчальні класи та гаражі місцевого професійного ліцею.
вулиця Івана Франка, 4 Жидачів
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії в Турці збудований у 1779 році на місці першого дерев'яного римо-католицького храму, який був заснований у 1730 році з ініціативи магната Антонія Калиновського, який володів містом у ті часи.
Калиновський запросив до Турки отців-єзуїтів і доручив їм опіку над нечисленним католицьким приходом міста. У 1749 році орден єзуїтів було ліквідовано австрійським урядом і Успенський костел став парафіяльним.
У 1906-1914 роках проведено реконструкцію за проєктом Станіслава Маєрського. Після радянського періоду запустіння в 1992 році Успенський костел повернули турківським римо-католикам.
вулиця Василя Стуса, 35 Турка
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії у Білому Камені – один із найкращих творів львівського архітектора Амвросія Прихильного.
Засновниками храму були князь Юрій Корибут Вишневецький та його дружина Тереза.
Успенський костел оточений кам'яною стіною з виїзними воротами та двома дзвіницями. Настінні розписи в інтер'єрі виконані в кінці XVIII сторіччя.
У 1983-1991 роках храм використовувався Львівською галереєю мистецтв.
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії гармонійно поєднує елементи архітектури бароко та ренесансу.
Білий Камінь
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії був збудований в селі Вишнівчик у 1930 році. Храм у стилі неоготики виконано за проєктом архітектора Вавжинця Дайчака.
За радянської влади будинок використовувався з господарською метою. Нині Успенський костел покинутий і руйнується.
вулиця Ярослава Дашкевича Вишнівчик
Костел францисканців збудований у Львові в 1708-1178 pоках. як костел Непорочного Зачаття Діви Марії монастиря капуцинів, заснованого в 1707 році Ельжбетою Софією Сенявською. Храм виконаний у стилі бароко.
Після ліквідації капуцинського ордену в 1785 році монастирський комплекс зайняли францисканці.
За радянських часів тут розташовувався інтернат.
Нині костел належить Церкві християн Адвентистів сьомого дня.
вулиця Тараса Бобанича ("Хаммера"), 1А Львів
Музей/галерея
Стрийський краєзнавчий музей "Верховина" розташований у колишньому будинку стрийського адвоката та громадсько-політичного діяча Євгена Олесницького (1899 року побудови), який на початку ХХ століття був осередком української культури та суспільного життя.
Фонди музею нараховують 26 тисяч одиниць зберігання. Експозиція складається з трьох відділів: природи, етнографії, історії краю.
Відділ історії інформує про найдавніші поселення на території краю, історію середньовічного Стрия, опришківський рух. Висвітлює історію Стрийщини в період Австрійської займанщини, події Першої світової війни, боротьбу краян за українську державу.
Найцінніші експонати: старовинні книги, ікони, бойківські та гуцульські писанки, а також зброя козаків та опришків. Окрема експозиція присвячена діяльності УПА.
До складу краєзнавчого музею "Верховина" входять:- Меморіальний комплекс "Борцям за волю України";- Меморіальний музей-садиба родини Бандерів;- Меморіальний музей Ольги Бачинської;- Музей художника Петра Обаля.
вулиця Євгена Олесницького, 15 Стрий