Пам'ятки Бучанського району

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Бучанського району

Знайдено 34 пам’ятки

Бучанського району

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Бучанського району

Фабрика ялинкових іграшок, Луб’янка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Фабрика ялинкових іграшок родини Бакунів

Розваги/дозвілля

Приватна фабрика ялинкових прикрас родини Бакунів розташована поруч з Києвом, в селі Луб'янка під Гостомелем.

У 2007 році Василем Бакуном та його дітьми Ігорем та Катериною тут налагоджено традиційне, але сучасніше виробництво скляних ялинкових куль, розписаних вручну. 

В ході екскурсії відвідувачам демонструють різні етапи іграшкового виробництва: видування куль зі скляних трубок, сріблення куль розчином оксиду срібла, сушіння у спеціальних печах та, нарешті, ручний розпис, який здійснюють студенти художніх вищих навчальних закладів. Відвідувачі можуть замовити персональний малюнок або зробити напис на кулі.

Луб'янська фабрика ялинкових прикрас виготовляє понад 2000 видів ялинкових іграшок, багато з яких можна купити у фірмовому магазині за ціною виробника.

В перший же день повномасштабного російського вторгнення в Україну, 24 лютого 2022 року, фабрика і село Луб’янка були окуповані росіянами. Ігор Бакун, син засновника фабрики, який працював склодувом ялинкових прикрас та проводив екскурсії, був розстріляний російськими військовими. 

Наразі фабрика ялинкових прикрас в Луб’янці не приймає екскурсійні групи. Натомість фабрика організовує виїзні майстер-класи на базі шкіл чи дитячих садочків.

Map pin icon вулиця Кравця, 1 Луб’янка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Храм Димитрія Солунського, Бузова
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Храм святого великомученика Димитрія Солунського

Храм

Дерев'яний храм святого великомученика Димитрія Солунського є центральною спорудою етнографічного комплексу "Українське село".

Храм заснований коштом народного депутата Володимира Бондаренка на місці, де в 2004 році на нього було скоєно невдалий замах – його автомобіль закидали пляшками з горючою сумішшю. Будівництво було завершено в 2007 році.

Храм збудований із циліндричного зрубу у вигляді восьмикутної ротонди. Інтер'єр прикрашає різьблений іконостас у стилі українського бароко. При храмі святого великомученика Димитрія Солунського діє парафіяльна школа.

Map pin icon вулиця Поляна Лісова, 60 Бузова

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Церква Покрови Богородиці, Гостомель
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Храм , Пам'ятка архітектури

Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці була заснована  в Гостомелі з ініціативи полковника гайдамацького взводу Семена Палія.

Будівництво дерев'яного храму, елементи якого збереглися до нашого часу, почалося в 1770 році на місці більш давньої культової споруди. В кінці XIX – на початку XX століття гостомельська церква зазнала кількох перебудов. Основні будівельні роботи завершилися в 1890 році.

В радянські часи храм було закрито і переобладнано під сільський клуб. З 1989 року розпочалися роботи по реконструкції, в ході яких вдалося зберегти дерев'яний барабан центральної бані 1890 року. В даний час Покровська церква продовжує розбудовуватися.

В липні 2022 року, після звільнення Гостомеля від російської окупації, мешканці міста на зборах громади ухвалили рішення про перехід Свято-Покровської церкви до Православної церкви України.

Map pin icon вулиця Свято-Покровська, 220 Гостомель

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Церква Симеона Стовпника, Петропавлівська Борщагівка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Церква святого Симеона Стовпника

Храм , Пам'ятка архітектури

Мурована церква Святого Симеона Стовпника збудована в Петоропавлівській Борщагівці у 1909 році на місці старої дерев'яної церкви 1755 року, спорудженої коштом громади.

Через стрімке зростання населення в 1908 році було вирішено будувати нову церкву. Підряд на будівництво храму отримав селянин із Димера Петро Темко, який мав гарні рекомендації після зведення церков у селі Сваром'я Чернігівської губернії та Боярка Київського повіту.

Згідно з проєктом єпархіального архітектора Єрмакова, церква двоповерхова, 5-купольна з гранованою аспідою. Мала три входи - центральний та два бічні. На другому поверсі розташовувалася парафіяльна бібліотека. Фасади виконані в еклектичних формах "неоруського" стилю, а оздоблення верхньої частини стін церкви, поребрика та елементів декору взяті з дерев'яної архітектури. В середині церкву отинькували та виконали розпис.

Map pin icon вулиця Соборна, 28 Петропавлівська Борщагівка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний