English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Київської області
Знайдено 610 пам’ятки
Київської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква Пресвятої Трійці в Переяславі збудована в 1804 році на місці старого дерев'яного храму.
Перший дерев'яний храм було побудовано в XVII сторіччі коштом переяславського полковника Войци Сербина. В 1791 році церква згоріла після удару блискавки. Відновлену церкву освятили в 1804 році, а за 60 років потому прибудували дзвіницю.
Проста та лаконічна конструкція оформлена відповідно до українських культових традицій, типових для малого православного храму.
22 червня 2022 року Троїцька церква в Переяславі перейшла до складу Православної церкви України.
вулиця Гімназійна, 1 Переяслав
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Рокитному збудована в 1897-1901 роках у популярному на той час "цегляному" стилі.
Пам'ятка архітектури місцевого значення.
провулок Маслозаводський, 2 Рокитне
Храм
Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Ковалівці було відкрито в 1997 році.
В будівництві брали участь архітектор Анатолій Антонюк та група художників під керівництвом Вугара Мамедова.
Храм збудований у вигляді корабля на березі озера в центрі села. Високопрофесійно зроблено розписи храму та ікон. Головні святині – ікони святого Миколая Чудотворця, преподобного Сергія Радонезького.
вулиця Монастирська Ковалівка
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці у Перемозі (Ядлівці) збудована в 1892 році на пожертвування місцевих жителів.
Ймовірно, церква розташована на місці стародавньоого храму Різдва Пресвятої Богородиці, про який в XVII сторіччі згадував Павло Алеппський в "Подорожі антиохійського патріарха Макарія в росію": "Проїхали ще півмілі і прибули в невеликий базар з гарною фортецею, на ім'я Ядлока (Ядлівка). У ньому прекрасна церква в ім'я Різдва Богородиці..."
Храм був п'ятикутним з дзвіницею над притвором.
У 1934 році церкву було закрито, її приміщення використовувалося не за призначенням. У серпні 1944 року село Ядлівка було повністю спалено, церква виявилася єдиною спорудою, що вціліла.
В 1992 році храм Різдва Богородиці передано церковній громаді села. 21 січня 2019 року парафіяльна громада вирішила долучитись до Православної церкви України.
вулиця Київська Перемога
Згадка про Церкву Різдва Богородиці у селі Гоголів зустрічається в "Подорожі антиохійського патріарха Макарія в росію" Павла Алеппського (1656 рік), але вона до наших днів не збереглася.
Нинішня дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці була збудована в 1827 році на місці старої козацької церкви. Храм неодноразово перебудовувався: у 1861 році до архітектурного ансамблю додано дзвіницю, у 1880 році було проведено реконструкцію і церква з п'ятичастинної стала дев'ятичастною.
В часи радянської влади церква досить довго залишалася чинною, була закрита лише в 1960-ті роки. У 1988 році було відновлено богослужіння, а в 1995 році церкву було передано УПЦ московського патріархату.
З особливостей: на ґанку з боку дзвіниці на парафіян зверху дивиться Всевидяче око.
вулиця Ярослава Мудрого, 3 Гоголів
Велика кам'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Ківшовата побудована в 1886 році.
У радянські часи храм був закритий, приміщення використовувалося як склад.
Наразі церква Різдва Богородиці знову діє, проведено реставрацію. В інтер'єрі можна оглянути розкішний різьблений іконостас.
вулиця Свободи, 73 Ківшовата
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці в Тулинцях розташована на пагорбі на околиці села.
Збудована у 1779-1784 роках на місці старого храму, відомого з XVII сторіччя. Унікальний трибанний храм із двоярусною дзвіницею складений із дубових колод і обшитий дошками.
У 1931 році храм закрили, але в період німецької окупації він знову став чинним. Пізніше його знову закрили через аварійний стан. З недавнього часу богослужіння відновлено.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Тулинцях є пам'яткою архітектури національного значення, вважається одним із найкращих зразків дерев'яної культової архітектури Правобережної України.
вулиця Канівська Тулинці
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Владиславка на околиці Миронівки збудована в 1910 році коштом парафіян за активного сприяння місцевого промисловця Михайла Коржуйова.
Архітектор Юргенс спроєктував типовий для Правобережжя дерев'яний храм із однією бане ю та дзвіницею.
Храм у хорошому стані. Проводяться богослужіння.
вулиця Центральна Владиславка
Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в селі Тростинка у 1745 році.
Храм хрещатий, п'ятизрубний. У церкві зруб притвору широкий і бічні двері ведуть у межі, розташовані з боків від головного входу.
До Державного реєстру пам'яток архітектури її не включено.
вулиця Хліборобська Тростинка
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці з прибудованою дзвіницею споруджена в Березні в 1890 році на місці старого козацького храму XVII сторіччя.
Будівля церкви п'ятикупольна: навколо основного купола розставлені чотири маленькі. Карнизи багато прикрашені дерев'яним різьбленням.
Особливо ошатно блакитний храм виглядає на тлі зимового снігу.
вулиця Загороднього Березна
Церква Святителя Миколая в Чайках збудована в 2002 році на місці старовинної козацької Миколаївської церкви.
Дерев'яна церква Святого Миколая у стилі класицизму була побудована в 1758 році (за іншими даними – в 1558 році) і дожила до XX століття, проте була зруйнована за радянської влади.
Стараннями настоятеля Миколаївську церкву заново відбудували у 2002 році. Освячено також на честь Миколая Чудотворця.
На церковній території знаходяться 3 старі могили. Написи читаються важко.
вулиця Центральна Чайки
Церква Святителя Миколая на Татарці “Пам'яті жертв Чорнобиля”(також відома як Чорнобильська церква) побудована на початку ХХІ століття.
Церква є архітектурною домінантою Меморіального комплексу пам'яті жертв Чорнобиля, створеного за проєктом Миколи Жарикова. Форма фасадів церкви нагадує обриси першого саркофага над четвертим енергоблоком ЧАЕС, що робить її архітектуру унікальною. У плані має вигляд восьмикутної зірки, що робить її схожою одночасно на Вифлеємську зірк і на Зорю Полин. Щороку до роковин Чорнобильської трагедії тут відбуваються урочисті заходи.
До церкви прилягає регіональний ландшафтний парк “Смородинський”, створений в 2016 році (загальна площа 22 гектари).
Парафія святого Миколая “Пам'яті жертв Чорнобиля” на Татарці належить до Православної церкви України.
21 березня 2024 року під час масованого ракетного удару росіянами по Києву, в Свято-Миколаївський храм влучили уламки російської балістичної ракети - розпʼяття посічене, ікони побиті склом, вікна і двері вибиті, капличка поряд понищена, біля храму - вирва.
вулиця Нагірна, 1 Київ
Дерев'яна церква святого великомученика Георгія побудована в селі Селище у 1910-1914 роках коштом козаків-земельників.
Зразок козацької культової архітектури початку ХХ століття. Незвичайну міць і фундаментальність будівлі надають п'ять куполів, причому чотири допоміжні за величиною майже не поступаються головному.
За радянських часів тут розміщувалося зерносховище. Офіційно Свято-Георгіїївська церква до пам'яток архітектури не належить.
вулиця Миру, 1 Селище
Грандіозний храмовий комплекс у селі Буки закладений у 2000 році коштом сквирського підприємця Івана Суслова за проєктом архітектора Юрія Бабича.
Домінантою комплексу є церква Святого Євгенія Великомученика із п'ятьма позолоченими банями. Під час будівництва храму було об'єднано історичні канони української архітектури із сучасними архітектурними формами.
Також до комплексу входять каплиці Святого Олександра та Святого Миколая, дзвіниця Святого Даниїла.
В 2007 році храмовому комплексу в Буках було присуджено Державну премію в галузі архітектури. В 2008 році Національний банк України випустив ювілейну срібну монету номіналом 10 гривень, на якій зображено церкву Святого Євгенія в Буках.
В 2011 році на площі перед церквою було відкрито фонтан Дружби народів, який раніше стояв на Майдані Незалежності у Києві.
вулиця Незалежності, 5В Буки
Дерев'яна церква на честь святоо апостола Іоанна Богослова в Гайшині побудована в 1870 році (за іншими даними - в 1884 році).
Храм однокупольний, за формою – восьмерик на четверику, з прибудованою дзвіницею. Висота споруди – 25 метрів. Зовні храм пофарбований у блакитний колір, фронтон декорований різьбленими геометричними візерунками. Над центральним виходом, на фронтоні ґанку, розміщено ікону Казанської Божої Матері. Над ганком, на висоті середнього ярусу, представлена ікона Іоанна Богослова, зображеного на весь зріст. Інтер'єр розписаний біблійними сюжетами місцевим художником Олексієм Кондратенком.
При церкві діяла церковно-парафіяльна школа.
В 1935 році храм закрили за розпорядженням радянської влади, але в 1942 році богослужіння були відновлені і з того часу не припинялися.
Нині церква Іоанна Богослова в хорошому стані.
вулиця Польова Гайшин