English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Чернівецької області
Знайдено 113 пам’ятки
Чернівецької області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Католицька каплиця у Дубівцях заснована у XVIII сторіччі. У нинішньому вигляді відбудовано на початку XX століття бароном Шимоновичем у формах неоготики з домішками місцевих традиції зодчества.
На фронтоні каплиці вимуруваний родовий герб з двома левами, що тримають корону.
Зараз будівля не використовується, всередині нічого не збереглося.
вулиця Тараса Шевченка, 39 Дубівці
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Богородиці - перший у Чернівцях кам'яний греко-католицький храм.
За австрійських часів називався Руською церквою (тобто, русинською - українською). Вулиця, що веде до собору від головної площі, також називається Руською.
Успенський храм у стилі ампір споруджено з ініціативи заможного городянина Тадея Туркула для греко-католиків Чернівців, освячено на честь Святого Тадея. В 1930-х роках церква була перебудована в стилі бароко за проєктом архітектора Володимира Залозецького й переосвячена на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
Зберігся розкішний різьблений іконостас, створений італійськими майстрами.
В радянські часи будівля використовувалася під склад хімікатів.
Успенський собор повернуто греко-католицькій громаді в 1990 році. Головна святиня - чудотворна ікона Матері Божої Чернівецької "Надія безнадійним".
вулиця Руська, 28 Чернівці
Розваги/дозвілля
Кінно-спортивний клуб "Буковинська Троя" у селі Реваківці під Чернівцями розташований поряд із трасою Н-10 "Чернівці - Стрий".
Пропонуються верхова їзда для дітей та дорослих, кінні прогулянки лісом та полями, кінні походи, послуги досвідчених інструкторів.
Також до комплексу входить ресторан на 50 місць, міні-зоопарк, страусина ферма, відкритий акваріум, літня тераса, альтанки з мангалами та дитячий майданчик. Також можна замовити прогулянки на кареті, екскурсійний супровід, риболовлю, катання на квадроциклах та інше.
вулиця Київська, 17А Реваківці
Пам'ятка архітектури
Будівля міської ратуші в Кіцмані побудована в 1890 році, про що свідчить дата на флюгері.
Кіцманська ратуша відрізняється невеликими розмірами та балконом на маленькій вежі. На фасаді розміщено герб міста.
Будівля ратуші і зараз використовується за призначенням – у ній розташована міська рада Кіцмані.
вулиця Незалежності, 57 Кіцмань
Музей/галерея
Коболчинський музей гончарства відкрито в 2008 році. Його засновником став заслужений працівник культури Іван Гончар.
Музей оформлений у вигляді гончарської садиби.
В музеї представлено близько тисячі виробів із кераміки, а також експонати, які розповідають про історію села Коболчин. Представлений великий арсенал предметів українського побуту минулого століття: велика гончарна піч, старі килими, подушки, старовинні вікна та двері, віконниці та лавки, а також незмінні атрибути тих часів – рушники та вишиванки.
В музеї гончарства можна познайомитися із секретами гончарного ремесла на практиці.
провулок Шкільний, 3А Коболчин
Церква Святих Косми та Даміана у Білій Криниці закладена в 1740 році, перебудована у XIX столітті.
Кам'яно-дерев'яному храму притаманні риси типово буковинської сакральної архітектури. Основний об'єм Космодем'янської церкви складений із цегли, верхи дерев'яні. Із заходу над притвором височить триярусна квадратна в плані дерев'яна дзвіниця.
В інтер'єрі Космодем'янської церкви зберігся іконостас із дев'ятьма рядами старообрядницьких ікон, портрет першого білокриницького митрополита Амвросія, його сподвижників Кирила та Олімпія, наступних митрополитів.
вулиця Білокриницька Біла Криниця
Костел Святих Апостолів Петра і Павла у Вижниці збудований у 1876 році на місці старого дерев'яного храму, заснованого в 1812 році польськими переселенцями.
Новий кам'яний костел споруджено коштом магната вірменського походження Григорія Айваса.
В 1930 році в костелі Петра і Павла відбулося вінчання батьків Юрія Федьковича – шляхтички Анни Дашкевичевої та відомого німецького кліматолога Адальберта Гординського-Федьковича.
У 1946 році, після приходу радянської влади, Петропавлівський костел був закритий.
На початку 1990-х років, із здобуттям Україною Незалежності, костел був повернутий римо-католицькій громаді Вижниці.
вулиця Лук'яна Кобилиці, 10 Вижниця
Римо-католицький храм Святої Анни в стилі неоготики побудований у Сторожинці коштом Єржи Фльондора та парафіян.
Його високу дзвіницю з годинником видно з майже кожного району міста.
В 1880 році святиню розширили. У 1960-х роках костел було закрито, але у 1990 році повернуто католицькій громаді міста.
вулиця Тараса Шевченка, 30 Сторожинець
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії збудований у Вашківцях на початку XІX століття.
В 1949 році храм був закритий радянською владою, будівля використовувалася як кінотеатр.
Останнім часом Успенський костел повернуто віруючим, розпочалася реставрація.
вулиця Тараса Шевченка, 24 Вашківці
Літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської у Чернівцях відкрито у будинку, де письменниця прожила понад 10 років.
Експозиція розміщена у п'яти залах. Три з них розкривають життєвий та творчий шлях Кобилянської, а у двох відтворено обстановку, яка була за її життя (робочий кабінет та спальня).
вулиця Софії Окуневської-Морачевської, 5 Чернівці
Літературно-меморіальний музей видатного письменника Юрія Федьковича з 2004 року розташований у Чернівцях у будинку, де наприкінці ХІХ століття він прожив останні роки свого життя, а також редагував газету "Буковина".
В меморіальній кімнаті відтворено інтер'єр редакції газети, робоче місце Федьковича. В кімнаті-квартирі представлені особисті речі письменника, його робочий стіл-бюро, ранні видання видатних художніх творів, музичні інструменти, предмети домашнього вжитку.
В літературній експозиції музею широко висвітлено життєвий та творчий шлях Юрія Федьковича, громадська та педагогічна діяльність письменника.
площа Соборна, 10 Чернівці
Пам'ятка архітектури , Театр/видовища
"Будинок полковника" - одна з перших кам'яних житлових будівель Чернівців. Побудована в 1782 році, назву отримало за чином його першого мешканця.
В кінці ХІХ століття тут розташовувалося офіцерське казино. В румунський період будинок називався "Офіцерським клубом". За часів радянської влади приміщення використовувалося "Будинком політичної просвіти".
З 1983 року тут розмістився Чернівецький обласний академічний театр ляльок. За час свого існування театр здійснив більше 100 вистав. Найкращими вважаються спектаклі "Бука", "Як лисиця ведмедя обманювала", "Слоненя".
вулиця Головна, 22 Чернівці
Меморіальний музей видатного українського композитора Володимира Івасюка, основоположника української естрадної музики, автора популярних пісень "Червона рута" та "Водограй".
Музей було відкрито в Чернівцях в 1995 році до 25-річчя пісні "Червона рута" у будинку батьків композитора, де він жив у 1971-1972 роках. Збережено інтер'єри кабінету Володимира Івасюка та його батька - письменника Михайла Івасюка, кімнати батьків.
В експозиції представлено рояль композитора, багато його особистих речей, фотографій, документів.
вулиця Івана Дзюби, 40 Чернівці
Палац/садиба , Музей/галерея
Садиба-музей народного артиста України Назарія Яремчука розташована у Вижниці у присілку Рівня.
Маленька "смерекова хата", в якій пройшли дитинство та юність видатного співака, перетворена на музей його сестрою Катериною.
В музеї можна побачити сімейні реліквії родини Яремчуків, сценічні костюми, фотографії та особисті листи маестро, журнальні та газетні статті, зібрані друзями, однокурсниками, вчителями та музикантами, які розповідають про життєвий шлях Назарія Яремчука.
вулиця Назарія Яремчука, 45 Вижниця
Дерев'яна церква Святого Миколая - найстаріша будівля в Чернівцях (відновлена після пожежі 1992 року). Пам'ятка архітектури національного значення.
Виконана а характерному для Буковини зрубному (так званому хатньому) стилі.
Миколаївська церква діюча, належить парафії Православної церкви України.
вулиця Гетьмана Петра Сагайдачного, 89 Чернівці