English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Києва
Знайдено 276 пам’ятки
Києва
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Найбільша в Європі приватна колекція мотоциклів марки Harley-Davidson представлена в київському музеї "Харлі-Девідсон" (HD Museum Kyiv), що відкрився у 2019 році.
У колекції понад 20 моделей мотоциклів: ралійних, військових і цивільних. Зокрема, представлена одна з перших моделей Harley-Davidson X8A Single 1912 року, наймасовіший військовий мотоцикл Harley-Davidson WLA 45 1942 року, єдиний за всю історію марки скутер Harley-Davidson Topper H 1964 року, одна з перших комфортабельних туристичних моделей Harley-Davidson FLHT Electra Glide Standard 1968 року тощо. Деякі експонати чи не єдині в світі.
Також представлено багато артефактів, пов'язаних з історією Harley-Davidson та байкерською культурою в Україні.
Відвідування музею можливе тільки за попереднім записом.
вулиця Серпнева, 21/1 Київ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
"Хатою на Пріорці" називають Меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка на Пріорці у Києві, відділ Національного музею Шевченка.
Поет жив тут деякий час у 1859 році, під час свого останнього перебування у Києві, чекаючи на дозвіл на виїзд до Петербурга.
В експозиції музею відтворено побут київської околиці другої половини ХІХ століття. Більшість речей, які експонуються в будинку, було передано мешканцями Пріорки, нащадками тих людей, які особисто зустрічалися із Шевченком.
Неподалік будинку досі росте 400-річний дуб, під яким, за спогадами сучасників, любив сидіти поет.
вулиця Вишгородська, 5 Київ
Перший в Україні музей продукції компанії Apple відкрився 2023 року в центрі Києва. Розташований у підвальному приміщенні мережевого магазину Yabluka, що спеціалізується на продажі продуктів Apple.
Експозиція демонструє новаторство компанії в технологіях і дизайні побутової електроніки на різних етапах розвитку ринку. Представлено понад сто пристроїв бренду, починаючі з персонального комп'ютера Apple II Plus 1979 року випуску. Серед експонатів – комп'ютери лінійок Apple III, Lisa, Macintosh, Power Macintosh, iMac, MacBook, PowerBook тощо, найперші iPod та iPad, повна лінійка смартфонів iPhone, акустичні системи Marshall, клавіатури, миші, інша переферія та комплектуючі.
Найціннішими експонатами є гаджети з автографами засновників компанії.
вулиця Хрещатик, 42 Київ
Музей авіації Національного авіаційного університету в Києві відкрито у 1972 році. Його експозиція присвячена історії та досягненням навчального закладу, включає раритетні стародруки, фотографії, макети авіаційної техніки та багато іншого.
У затишній залі площею 350 квадратних метрів представлено 28 експозиційних стендів.
Історична частина експозиції розповідає про діяльність Київського авіаційного товариства, роботу перших київських авіаконструкторів, рекордні польоти Ігоря Сікорського, відкриття регулярного повітряного руху на маршруті Харків – Київ, створення першого радянського пасажирського літака К-1 та інші події соціально-економічного життя Києва, які стали підґрунтям для відкриття вищого навчального закладу авіаційного профілю. Наступні стенди висвітлюють діяльність навчального закладу в різні періоди.
У авіаційному навчальному ангарі музею розміщені літальні апарати широкого спектра конструктивних схем, різних періодів розробки та експлуатації. Тут можна побачити літаки, вертольоти та газотурбінні двигуни, які відображають різні етапи розвитку вітчизняної авіації.
вулиця Любомира Гузара, 1, корпус 1, кімната 323 Київ
Перший в Україні інтерактивний музей вишивки відкрила у Києві в 2011 році народна майстриня Тетяна Протчева.
До уваги відвідувачів представлені ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, та вишитий одяг. Експонати для музею надала сама Тетяна Протчева.
В музеї діє постійна експозиція, в якій відображено вдосконалення ручного виробництва ниток. Показані зразки тканин з льону, конопель, кропиви, тонована, люрексова, перлова та інші тканини для вишивки. Є зразки старовинної вишивки сюжетних картин і українського національного одягу ХIX століття.
Музей знайомить з українською традиційною вишивкою та її символікою, а також з вишивкою інших країн світу.
Серед експонатів музею: вишите по шкаралупі яйце; ікони, які світяться у темряві (авторський метод вишивки зареєстрований у Книзі Рекордів України); вишивку по паперу; прапор України, який можна побачити з заплющеними очима; вишитий посуд і багато іншого.
У музеї вишивки є багата бібліотека, в якій можна отримати інформацію про орнаменти різних областей України та Світу.
Під час майстер-класу можна спробувати самостійно вишити маленьку подушечку або серветку. На пам'ять про відвідування музею можна придбати сувеніри та мистецьки вироби з національним колоритом, оздоблені вишивкою, що світиться у темряві. Для тих, хто захоче спробувати вишити самостійно - є прості набори для вишивки.
вулиця Михайла Грушевського, 10 Київ
Київський музей воскових фігур – приватна колекція родини Сажиних.
Ідея створення музею виникла у них в 1997 році після знайомства з експозицією філії Лондонського музею в Амстердамі. Три роки знадобилося на те, щоб у 2000 році представити на суд глядачів експозицію із двадцяти фігур, які склали основу для створення майбутнього музею.
Нині у п'яти залах представлено 60 фігур політичних діячів минулого та сучасності, відомих письменників, популярних акторів та співаків, уславлених спортсменів.
У галереї Ви можете побачити: політиків (Михайло Грушевський, Леонід Кравчук, Леонід Кучма та інші), письменників, поетів (Леся Українка, Тарас Шевченко, Михайло Булгаков), музикантів (Андрій Макаревич, Віктор Цой та інші), акторів (Георгій Віцін, Євген Моргунов, Юрій Нікулін та інші), спортсменів (Валерій Лобановський, Лілія Подкопаєва) та інших.
проспект Берестейський, 29 Київ
Музей громадського транспорту Києва створено в 2015 році на базі історичного експозиційно-реставраційного центру КП "Київпастранс".
Розташований на території колишнього автобусного парку №3 неподалік станції метро "Берестейська" (вхід з провулка Юрія Матущака).
В експозиції представлені раритетні автобуси, тролейбуси, трамваї та автомобілі, які у різні роки працювали на пасажирських маршрутах Києва. Серед них: ЗІС-155, ЛАЗ-695М, "Шкода 8Тр", ЛіАЗ 677 та інші.
Працює майстерня з реставрації та відновлення старої техніки.
Планується створення екскурсійних маршрутів на ретротранспорті, проведення екскурсій у діючих парках та депо.
вулиця Олекси Тихого, 111 Київ
Музей/галерея , Розваги/дозвілля
Музей залізничних мініатюр Miniland – це найбільший залізничний макет в Україні, що відкрився 2022 року в київському ТРЦ "Блокбастер".
На площі 87 квадратних метрів представлено точні рухомі копії десятків поїздів, сотень реальних будівель і природних об'єктів України, а також близько 1500 фігурок людей. Всі об'єкти на макеті виконані максимально реалістично у масштабі 1:87. Зокрема, можна побачити макети Олеського замку, Івано-Франківського залізничного вокзалу, Буцького каньйону, Трипільської ТЕЦ тощо. Макет має систему автоматичного регулювання руху поїздів та динамічного освітлення, що моделює денні та нічні умови.
Музей Miniland постійно поповнюється новими експонатами, що є міні-копіями справжніх об’єктів з усіх куточків України.
вулиця Степана Бандери, 34-В, ТРЦ "Блокбастер" Київ
Центр сучасного мистецтва "Музей Івана Марчука" планують відкрити в колишньому приміщенні посольства США у Києві. Художник особисто розробив проєкт реконструкції адміністративної будівлі під сучасний музейно-культурний центр.
Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордену Свободи, отримувач відзнаки Президента України "Національна легенда України", член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. 2007-го року потрапив до рейтингу "100 Геніїв сучасності", за версією видання The Daily Telegraph.
Музейно-культурний центр сучасного мистецтва Івана Марчука створено 2021 року указом Президента України.
На сьогодні у творчому доробку майстра близько 5000 картин, які експонуються в музеях на всіх континентах світу. Частина з них зберігається в Національному художньому музеї України, філією якого є Центр сучасного мистецтва "Музей Івана Марчука".
Виставки картин Івана Марчука із фондів музею поки що проводяться на інших майданчиках.
вулиця Володимира Винниченка, 10 Київ
Музей історії Десятинної церкви розташовується неподалік від Старокиївської гори, на якій тисячу років тому знаходився дитинець середньовічного Києва і стояла Десятинна церква – перший кам'яний християнський храм міста, найдавніший зразок давньоруської мурованої архітектури.
В експозиції музею представлені матеріали археологічних досліджень фундаментів храму, побудованого у 996 році князем Володимиром Святославичем і зруйнованого 1240 року під час штурму Києва ханом Батиєм.
Окреме місце відведено будівельним матеріалам та предметам оздоблення храму Х століття (фрагменти фресок, підлогової і настінної мозаїки, глазуровані плитки, уламок гіпсової ліпнини).
В приміщенні музею проводяться відеоекскурсії з використанням архівних відеоматеріалів. Також співробітники музею проводять екскурсії по Старокиївській горі та Київському дитинцю.
вулиця Обсерваторна, 21А Київ
Музей історії київської каналізації відкритий до сторіччя з моменту заснування в Києві централізованої системи каналізації у 1894 році.
Музей розміщено в одному з виробничих приміщень колишньої каналізаційної насосної станції на Лівому березі, в районі Старої Дарниці.
Представлені численні експонати каналізаційного господарства: сучасні та старовинні труби, зокрема дерев'яна, якій близько 200 років, зразки колекторів, засувок та насосів, люки різних періодів, макети насосних станцій та спецтехніки, а також різноманітні інструменти та засоби очищення мереж.
Під час незвичайної екскурсії відвідувачі музею дізнаються про зародження системи водовідведення у світі, побудову та роботу київської роздільної системи водовідведення – першої на території Російської імперії кінця ХІХ століття, а також про сучасне життя каналізаційного господарства столиці.
Екскурсію проводить аудіогід. Вхід безкоштовний.
вулиця Харківське шосе, 50А Київ
Музей історії Київського метрополітену відкрито в 2000 році на другому поверсі будівлі адміністрації КП "Київський метрополітен".
Експозиція розміщена у трьох залах з метою нагадати про те, що перші поїзди метро були тривагонними.
Перша зала присвячена будівництву та відкриттю ліній та станцій метрополітену різних років. Особливий експонат - діючий макет станції "Дніпро" (1:87) з першим депо в тому вигляді, який вони мали в 1960-1965 роках. Можна побачити, як саме відбувався підйом вагонів типу Д на естакаду станції.
Друга зала присвячена різним службам метрополітену - тут представлені моделі вагонів та частини обладнання, проїзні документи різних років.
В третій залі встановлено діючий макет оборотного глухого кута (1:87) і перший синхронізуючий годинник.
Екскурсії проводяться за попередніми заявками для груп від 10 до 20 осіб.
проспект Берестейський, 35 Київ
Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка розташований у Червоному корпусі навчального закладу, у приміщенні колишньої католицької церкви.
Експозиція на двох рівнях складається з семи тематичних розділів, що відображають історію розвитку Київського університету від 1834 року до сьогодення. Можна побачити інтер'єри кабінетів видатних професорів університету, реконструкцію хімічної лабораторії XIX століття, робочий куточок методиста початку XX століття, старі студентські парти тощо.
Серед унакальних експонатів: форма студента та значок випускника Імператорського університету Святого Володимира, годинник XIX століття з приймальні першого ректора Михайла Максимовича, прилади з астрономічної обсерваторії та фізичної лабораторії XIX соліття, глобус зоряного неба початку XX століття, особисті речі й наукові праці викладачів, урядові нагороди та відзнаки університету, подарунки університету на ювілеї.
В цій же будівлі розташовані Зоологічний музей, Археологічний музей та Лінгвістичний навчальний музей КНУ. Крім того, музейний комплекс Київського національного університету імені Тараса Шевченка включає Геологічний музей, Астрономічний музей та Музей історії Ботанічного саду Фоміна.
вулиця Володимирська, 60, кімната 334 Київ
Київський музей історії пожежної техніки відкрито на базі 25-ї Державної пожежно-рятувальної частини Оболонського району міста Києва, яка на момент відкриття у 1970-х роках була найбільшою в Європі.
Представлено унікальну колекцію спецтехніки, пожежно-рятувального обладнання та інструментів від царської епохи до сучасності, нагрудні знаки та нагороди пожежників. Зокрема, можна побачити перший пожежний автомобіль, який з'явився в Києві в 1913 році, а також знамениту пожежну машину радянського виробництва на базі вантажівки ЗІС-130.
Музей пожежної справи приймає гостей безкоштовно за попереднім записом.
вулиця Героїв полку "Азов", 6 Київ
Київський музей історії туалету - це унікальна експозиція, яка розповідає про сантехнічну історію людства та розвиток туалетної культури.
Розмістилася вона на Печерську, у Вежі №5 Київської фортеці. Колекцію зібрав підприємець Микола Богданенко.
В музеї представлені різні модифікації ватерклозету різних епох: від нічних горщиків до унітазу із сенсорним керуванням. Усі експонати музею поділені на декілька секторів у хронологічному порядку.
Експозиція охоплює майже всі періоди розвитку цивілізації. Представлено колекцію сувенірних унітазів, що налічує понад 550 екземплярів та має сертифікат Книги рекордів Гіннеса.
вулиця Рибальська, 22 Київ