English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Чернівецької області
Знайдено 122 пам’ятки
Чернівецької області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Літературно-меморіальний музей видатного письменника Юрія Федьковича з 2004 року розташований у Чернівцях у будинку, де наприкінці ХІХ століття він прожив останні роки свого життя, а також редагував газету "Буковина".
В меморіальній кімнаті відтворено інтер'єр редакції газети, робоче місце Федьковича. В кімнаті-квартирі представлені особисті речі письменника, його робочий стіл-бюро, ранні видання видатних художніх творів, музичні інструменти, предмети домашнього вжитку.
В літературній експозиції музею широко висвітлено життєвий та творчий шлях Юрія Федьковича, громадська та педагогічна діяльність письменника.
площа Соборна, 10 Чернівці
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури , Театр/видовища
"Будинок полковника" - одна з перших кам'яних житлових будівель Чернівців. Побудована в 1782 році, назву отримало за чином його першого мешканця.
В кінці ХІХ століття тут розташовувалося офіцерське казино. В румунський період будинок називався "Офіцерським клубом". За часів радянської влади приміщення використовувалося "Будинком політичної просвіти".
З 1983 року тут розмістився Чернівецький обласний академічний театр ляльок. За час свого існування театр здійснив більше 100 вистав. Найкращими вважаються спектаклі "Бука", "Як лисиця ведмедя обманювала", "Слоненя".
вулиця Головна, 22 Чернівці
Мамализький музей історії села було відкрито в 1979 році в сільському Будинку культури з ініціативи та при сприянні місцевого краєзнавця, вчителя історії Сергія Кордуняна. В 1990-х роках музей історії села тимчасово припинив свою діяльність і відновив свою роботу в 2013 році в приміщенні середньої школи.
Хронологічно музей охоплює всю історію краю - з давніх часів і до сьогодення. Експозиція музею складається з наступних розділів: "Етнографічний", "Краєзнавчий", "Наш край у давнину", "З історії села Мамалига", "Царський період в історії краю", "Село Мамалига румунського періоду", "Вони захищали Батьківщину", "З попелу забуття", "Нумізматична колекція. Боністика", "Вони з нашого села" та інших.
Музей має численну колекцію археологічних знахідок, документів, фотографій, побутових речей, етнографічних пам’яток. Представлено також предмети матеріальної та духовної культури, знаряддя праці, предмети побуту, комплекти жіночого і чоловічого одягу, фотографії учасників Першої та Другої cвітових воєн, пам’ятного знака воїнам-односельцям, показано також становлення й розвиток освіти, культури, охорони здоров’я села. Цінним експонатом є дерев’яна ікона кінця ХVІІІ століття. Окрасою музею є макет звичайної селянської хати, критої очеретом.
вулиця Головна, 42 Мамалига
Меморіальний музей видатного українського композитора Володимира Івасюка, основоположника української естрадної музики, автора популярних пісень "Червона рута" та "Водограй".
Музей було відкрито в Чернівцях в 1995 році до 25-річчя пісні "Червона рута" у будинку батьків композитора, де він жив у 1971-1972 роках. Збережено інтер'єри кабінету Володимира Івасюка та його батька - письменника Михайла Івасюка, кімнати батьків.
В експозиції музею представлено рояль композитора, багато його особистих речей, фотографій, документів.
вулиця Івана Дзюби, 40 Чернівці
Палац/садиба , Музей/галерея
Садиба-музей народного артиста України Назарія Яремчука розташована у Вижниці у присілку Рівня.
Маленька "смерекова хата", в якій пройшли дитинство та юність видатного співака, перетворена на музей його сестрою Катериною.
В музеї можна побачити сімейні реліквії родини Яремчуків, сценічні костюми, фотографії та особисті листи маестро, журнальні та газетні статті, зібрані друзями, однокурсниками, вчителями та музикантами, які розповідають про життєвий шлях Назарія Яремчука.
вулиця Назарія Яремчука, 45 Вижниця
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Святого Миколая - найстаріша будівля в Чернівцях (відновлена після пожежі 1992 року). Пам'ятка архітектури національного значення.
Виконана а характерному для Буковини зрубному (так званому хатньому) стилі.
Миколаївська церква діюча, належить парафії Православної церкви України.
вулиця Гетьмана Петра Сагайдачного, 89 Чернівці
Музей/галерея , Палац/садиба
Мистецько-меморіальний музей-садиба Івана Миколайчука розташований в селі Чортория, де минули дитячі роки відомого українського актора.
Представлені особисті речі, сімейні реліквії та інші предмети, що зберігають пам'ять про найважливіші події у житті Івана Миколайчука.
вулиця Івана Миколайчука, 40 Чортория
Історична місцевість
Невеликий водоспад на річці Виженка та утворений вимиванням породи басейн є місцем паломництва хасидів.
На початку XVIII сторіччя засновник хасидизму Ізраель Баал Шем Тов, який жив біля підніжжя Німчича, облаштував тут єврейську мікву – місце для ритуальних омивань. Щоп'ятниці він приймав тут ванни.
За легендою, вода мікви має цілющі властивості.
вулиця Велика Виженка Виженка
Зоопарк
Державне підприємство "Путильський лісгосп" включає 9 лісництв, у тому числі і Селятинське лісництво, де створено Еколого-просвітницький центр з міні-зоопарком.
У міні-зоопарку живуть дикі тварини Буковинських Карпат - сім оленів, три ведмеді, три косулі, три кабани, 6 зайців, два борсуки, вовчиця, лисиця, чотири павліни, куниця.
Поруч з вольєрами – два ставки, в яких є короп, сом, товстолоб.
Селятин
Будівля міського театру імені Олександра Хиждеу (Александру Гиждеу) збудована в Хотині у румунський період. Виконана у неорумунському стилі бринковяну.
За радянських часів двоповерхова будівля з черепичним дахом стала будинком культури. Нині це будинок дітей та учнівської молоді. У фойє відбуваються виставки.
вулиця Незалежності, 42 Хотин
Храм
Монастир Святої праведної Анни заснований у Вашківцях в 1993 році на шанованій в народі горі Анни.
Згідно з усними переказами, тут колись була жіноча обитель, заснована на честь сміливої та непокірної дівчини Анни, яка врятувалася на горі від турецької безчестя. На цьому місці з'явилося цілюще джерело. В середині ХІХ століття був побудований перший дерев'яний храм, що згорів на початку ХХ століття.
Після здобуття Україною незалежності розпочалося спорудження Свято-Аннинського монастиря. Побудовано собор Святої Анни з нижньою церквою Великомучеників Маккавеїв, келії, господарські корпуси.
урочище Аннина гора Вашківці
Музей "Буковинська діаспора" було засновано в Чернівцях в 1992 році з нагоди річниці Незалежності України.
Це перший в Україні музей, присвячений еміграції з Буковини як явищу, яке почалося наприкінці ХІХ століття і відбувалося чотирма хвилями впродовж ХХ століття. Музей покликаний зберегти пам'ять про буковинців, які в різні часи і з різних причин покинули рідну землю.
Музей "Буковинської діаспори" проіснував як окремий заклад до 2003 року та був реорганізований у відділ Чернівецького обласного краєзнавчого музею. В експозиції представлено понад чотири тисячі експонатів, які розкривають різні аспекти життя буковинців на чужині. Буковинці, знайшовши для себе нову батьківщину, завжди намагалися підтримувати зв’язки з рідним краєм і усвідомлювали себе єдиною національною спільнотою. Останнє чітко засвідчують експонати, які розповідають про життєвий і творчий шлях відомих у світі буковинців, що опинилися на чужині – Миколи Бідняка, Ярослава Паладія, Василя Курилика, Рози Ауслендер, Пауля Целана, Георга Дроздовського, Ервіна Чаргаффа, Олександра Вайсмана, Темістокля Вірсти, Василя і Ксенії Колотило та багато інших.
вулиця Йозефа Главки, 1А Чернівці
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Музей історії та культури євреїв Буковини присвячений феномену буковинського єврейства в період з кінця XVIII століття до середини ХХ століття.
Відкритий до 600-річчя Чернівців у приміщенні колишнього Єврейського народного дому (зараз - Центральний палац культури).
Експозиція розгорнута у двох залах на трьох рівнях. Верхнє коло (архітектурне) - фризи з фотографіями єврейських релігійних та громадських будівель Буковини. Середнє коло (зодіакальне) представляє єврейський релігійний рік, позначений знаками Зодіаку. Нижній кгур (інформаційний) – 12 настінних планшетів, на яких представлений хронологічно період існування єврейської громади протягом двох століть.
площа Театральна, 5 Чернівці
Музей Маланки відкрили у місті Вашківці 19 грудня 2016 року при міській бібліотеці. В двох кімнатах загальною площею 50 квадратних метрів представлені найрізноманітніші костюми, в яких маланкували буковинці 50 років тому.
Наразі експозиція музею включає в себе близько 30 костюмів традиційної вашківецької Маланки. Представлені як традиційні маски (діда, баби, цигана, ведмедя), так і сучасні. Зокрема експонуються маски персонажів, які керують Маланкою – “Козака”, “Вулана”, “Бука-шандаря”, а також маски головних персонажів – Маланки та українки. Окрім того, в музеї виставлений ексклюзивний костюм-маска висотою 3 метри - так звана “Вашківецька багачка”.
Крім того, на огляд відвідувачів виставлено близько 200 фотографій починаючи з кінця ХІХ століття до цього часу, 100 оригінальних традиційних масок, які виготовляються лише у Вашківцях. Їх презентували майстри з масок Василь Столяр, Олег Волощук та Микола Марчук.
Всі експонати музею Маланки надали жителі Вашківців, які впродовж тривалих років підтримують традицію маланкування та є активними учасниками Переберії.
Найбільше у музеї Маланки пишаються цимбалами та постолами, які тримав у руках та в яких ходив Іван Миколайчук під час зйомок фільму "Білий птах з чорною ознакою".
вулиця Тараса Шевченка, 1 Вашківці
Інтерактивний музей науки Малої академії наук України відкрився у Чернівцях в 2022 році в ТРЦ "Боянівка"". Це перший регіональний державний Музей Малої Академії наук.
Головна особливість музеїв науки – відвідувачі взаємодіють з усіма експонатами, досліджують сутність фізичних, хімічних та біологічних явищ і саме так дізнаються, як працює наука в реальному житті. Тут заборонено НЕ торкатися експонатів.
Для дослідницьких експериментів музей науки пропонує понад 100 експонатів, які об'єднані в чотири тематичні зони. Більшу частину експозиційного простору музею складають експонати "Малої академії наук" та партнерів з німецького музею "ТЕХНОЗЕУМ" (місто Мангайм).
В зоні "Природа" можна відчути себе учасниками експедиції, поринути в світ давніх тварин і рослин, провести цікаві дослідження зі слідами й визначити вік найрізноманітніших порід дерев за кільцями їхніх стовбурів.
Простір "Людина" розкриває деталі принципів роботи людського організму, дозволяє дослідити череп людини, мозок, серце, нервову система та шкіру, розглянути структуру ока та вуха.
"Фізика" - одна з найбільш насичених зон музею. Тут на відвідувачів чекає вічний двигун, лунафон, кричалка-шумомір, що дасть змогу викричатись і заразом перевірити гучність голосу. Також можна розглянути рентгенівські знімки та спробувати на собі жилет вагітності.
Завдяки експозиції “Оптичні ілюзії” відвідувачі можуть стати частиною візуальної ілюзії, яку створює кімната Еймса, подивитися крізь дзеркальний лабіринт чи пізнати принципи роботи калейдоскопа.
вулиця Хотинська, 43 Чернівці