Пам'ятки України

Right arrow

Пам'ятки Вінницької області

Пам'ятки Вінницької області

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Вінницької області

Знайдено 44 музеї

Вінницької області

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Вінницької області

Барський історичний музей
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Барський історичний музей

Музей/галерея

Барський історичний музей заснований в 1985 року, розташовується на другому поверсі місцевого кінотеатру. На сьогодні експозиція налічує близько 8000 екпонатів, які відображають важливі етапи історії краю від найдавніших часів. В етнографічній експозиції представлені предмети традиційні домашнього вжитку: глиняний посуд, фрагмент ткацького верстату, старовинний одяг. На особливу увагу заслуговують роботи відомих барських керамістів, серед яких Григорій та Олександр Решітники, Павло Самолович, Григорій Круликовський та ін. Наявна велика добірка картин заслуженої майстрині України Віри Бичкової – барельєфи, натюрморти, пейзажі, різьба по дереву.

Map pin icon майдан Святого Миколая, 19 Бар

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Бершадський краєзнавчий музей
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Бершадський краєзнавчий музей

Музей/галерея

Комунальний заклад "Бершадський краєзнавчий музей" засновано 1927 року за ініціативи місцевого краєзнавця і громадського діяча Іполита Зборовського. Зараз фонди музею налічують понад 8500 експонатів, що відображають звичаї, побут, культурні традиції місцевих жителів. Музейна експозиція складається з трьох відділів: природи, історії та етнографії. Експозиція побудована за культурно-хронологічним принципом і відтворює історію Бершадщини від найдавніших часів до сьогодення. В етнографічній колекції відображені всі види ужиткового мистецтва: килимарство, ткацтво, вишивка, гончарство, лозоплетіння. Про найбільш поширені ремесла краю та їх розвиток розповідає виставка предметів народного побуту XIX-XX століть. У музеї проводяться виставки народної творчості сучасних майстрів писанкарства, ткацтва, різьби на дереві, вишивки, музичних інструментів.

Map pin icon вулиця Ярослава Мудрого, 2 Бершадь

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Бушанський замок
3,25
Star icon Star border icon
User icon
1

Бушанський замок

Замок/фортеця, Пам'ятка архітектури, Музей/галерея

Прикордонний замок на південно-східному рубежі Речі Посполитої спорудив у другій половині XVI сторіччя коронний гетьман Ян Замойський. Замок розташовувався на мисі, утвореному річками Мурафа та Бушанка. 4 кутові замкові вежі з'єднувалися між собою підземними ходами. Кожна з веж мала свій окремий пороховий льох. Ще дві кам'яні вежі входили в систему зовнішніх дерев'яних оборонних укріплень.

Замок часто зазнав татарських атак. У 1617 році гетьман Станіслав Жолкевський підписав тут мирний договір із турецьким полководцем Іскандер-пашею, призупинивши на кілька років польсько-турецьку війну. В 1648 році Богдан Хмельницький підпорядкував місто Брацлавському полку, фортецю зайняли козацькі загони. В 1654 році замок обложили польські війська. За легендою останнім етапом оборони керувала вдова сотника Зависного Мар'яна. Коли вороги увірвалися до міста, вона підпалила порохові льохи, знищивши вибухом фортецю разом із ворогами, що захопили її.

Збереглася лише одна з фортечних веж, яку в 1756 році перебудували на дзвіницю зведеної поруч Михайлівської церкви (зруйнована за радянських часів). Башта відреставрована, на період реконструкції церкви використовується як храм. В 2000 році створено Державний історико-культурний заповідник "Буша", проводяться археологічні дослідження. На верхньому ярусі вежі розміщено музей оборони Буші, на території замчища відкрито павільйон трипільської культури, організовано виставку сучасної скульптури. На місці верхнього городища знаходиться козацький цвинтар ХVІІІ-ХІХ столітть із масивними кам'яними хрестами різноманітних форм.

Map pin icon вулиця Івана Богуна, 14 Буша

Рейтинг

User icon
1
3,25
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Виставка військової техніки, Стрижавка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Виставка військової техніки

Музей/галерея

Виставку військової техніки та зброї часів Другої світової війни відкрито ентузіастами на території, що прилягає до руїн ставки Гітлера "Вервольф" у Стрижавці, в приміщеннях колишнього пансіонату "Ластівка". В експозиції представлені речі, знайдені місцевими жителями на території ставки, зброя та техніка радянської та німецької армій. У дворі виставлено колекцію раритетної військової техніки часів Другої світової війни, у тому числі макет німецького танка "Тигр". У вихідні дні та за попередніми замовленнями працює кафе, стилізоване під польову кухню.

Map pin icon вулиця Туристична, 3 Стрижавка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Краєзнавчий музей, Вінниця
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Вінницький обласний краєзнавчий музей

Музей/галерея, Пам'ятка архітектури

Вінницький обласний краєзнавчий музей розташовується на території колишнього оборонного Єзуїтського монастиря XVII століття, що разом зі спорудами Домініканського маонстиря складає історико-архітектурний комплекс "Вінницькі мури". Музей заснованио 1918 року за ініціативи представників місцевої інтелігенції. У 1970 році було добудовано новий корпус, а експозицію суттєво оновлено. Наразі колекція налічує 200 тисяч експонатів. Тут зберігаються унікальні предмети, що належать до скіфського та сарматського періодів, великі нумізматичні зібрання, етнографічна колекція: вироби гончарства, ткацтва, вишивки. народний живопис. Представлений скелет мамонта, знайдений на території області.

Map pin icon вулиця Соборна, 19 Вінниця

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Вінницький обласний художній музей
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Вінницький обласний художній музей

Музей/галерея

Вінницький обласний художній музей розташований в одній із будівель архітектурного комплексу "Мури" – колишнього оборонного єзуїтського монастиря XVII-XVIII століття. Музей заснований 1919 року за ініціативи вінницького художника, педагога і колекціонера В’ячеслава Коренєва. Основу галереї склала його приватна колекція живопису. Зараз у музейній збірці музею – понад 7000 експонатів, 300 з яких демонструються у постійній експозиції в шести музейних залах. Серед них живописні твори західноєвропейського мистецтва XVII-XIX століть, українського та російського мистецтва XVIII-XX століть, а також скульптура, меблі, вироби із слонової кістки, срібла, бронзи. Зокрема, представлено портрет графа Станіслава Щенсного (Фелікса) Потоцького з синами, який був написаний у 1788-1791 роках королівським художником Йоганом Баптистом Лампі Старшим і потрапив до музею 1921 року з Немирівського маєтку княгині Щербатової. Полотно "Вакх", створене художником зі школи Караваджо, надійшло до музею з палацу Можайського у Вороновиці. Картина "Великий канал Венеції" належить пензлю Карла Леопольда Грeвенброка, учня Каналетто. Також експонуються роботи Іллі Рєпіна, Карла Брюллова, Миколи Ге, Костянтина Коровіна, Михайла Нестерова та ін. Екскурсії проводяться українською, англійською, російською мовами.

Map pin icon вулиця Соборна, 21 Вінниця

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей історії авіації, Вороновиця
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Вороновицький музей історії авіації та космонавтики (Палац Грохольських)

Палац/садиба

Палац у стилі раннього класицизму збудував у Вороновиці польський магнат Марцін Ґрохольський. Будівництво тривало з 1770 по 1777 рік. Архітектурні прийоми характерні для італійської школи зодчества епохи Палладіо. Можливо, проєкт розробив королівський архітектор Доменіко Мерліні. Головний об'єм триповерхового палацу з портиком та фронтоном доповнено бічними галереями, які закінчуються павільйонами. Фасад прикрашений ліпниною: вінками, рослинними гірляндами та коров'ячими черепами (для відведення поганого ока). У палаці 43 кімнати. Найбільш багатим оформленням відрізняються парадні Овальний та Круглий зали 2-го поверху, де зберігся декор. Палац оточений парком французького типу. В парку збереглася кругла водонапірна вежа в романському стилі. За однією з версій, в середині ХІХ століття маєток належав княгині Кароліні Сайн-Вітгенштейн, у якої в 1847 році кілька місяців гостював угорський композитор Ференц Ліст, написавши фортепіанний цикл "Glanes de Woronince" ("Колоски, зібрані після жнив у Воронинці"), в основі якого лежали мелодії, почуті Листом в Україні (за іншою версією, маєток Вітгенштейн був у Воронівцях на Хмельниччині). В 1869 році садибу купив капітан II рангу Микола Можайський (за іншою версією, виграв у карти). Його брат, контр-адмірал Олександр Можайський, який прожив тут з 1869 по 1876 рік, проводив дослідження та експерименти в галузі повітроплавання. Тут він виготовив першу модель планера, яка була успішно випробувана в сусідньому селі Потуш. В 1882 році у Петербурзі літак конструкції Можайського з паровими двигунами став першим у світі літальним апаратом важчим за повітря, що відірвалося від землі, але був пошкоджений в ході випробувань.

У 1971 році у приміщенні палацу, де тоді розміщувалася школа, було відкрито Музей історії авіації та космонавтики. Основу експозиції складають документи, фотографії, книги, особисті речі, малюнки Олександра Можайського, макет літака його конструкції, а також муляжі літаків вітчизняного виробництва, сучасне льотне спорядження. В одному з приміщень також відкрито кімнату-музей кобзаря Володимира Перепелюка.

Map pin icon вулиця Козацький шлях, 26 Вороновиця

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Історичний музей, Жмеринка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Жмеринський історичний музей

Музей/галерея

Жмеринський історичний музей розміщується у колишньому особняку графа Дмитра Гейдена в центрі Жмеринки. Тут можна ознайомитися з історією сіл Велика та Мала Жмеринка, з яких бере початок сучасне місто, з кустарними промислами краю, з історією прокладання Південно-Західної залізниці та будівництва залізничної станції "Жмеринка" та її вокзалу. Експозиція розповідає про бурхливі події історії України першої половини ХХ століття: Українська революція, індустріалізація, колективізація, Голодомор. Подіям Другої Світової війни присвячено окрему залу. Завершує експозицію розповідь про сучасний економічний та соціокультурний розвиток міста та околиць.

Map pin icon вулиця Центральна, 24 Жмеринка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Іллінецький краєзнавчий музей
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Іллінецький краєзнавчий музей

Музей/галерея

Іллінецький краєзнавчий музей засновано 1967 року за ініціативи краєзнавців району, початково розміщувався в місцевій церкві. Наново відкрився після реконструкції у 2017 році на території спортивно-оздоровчого комплексу міста Іллінці, поруч із стадіоном "Колос". Експозиція у п'яти залах розповідає про природу, історію і культуру краю. Зокрема, представлена археологічна колекція артефактів трипільської культури, етнографічна добірка предметів побуту та домашнього вжитку XVII-XX століть, колекції музичних інструментів, посуду, кераміки, нумізматики. В картинній галереї експонуються роботи місцевих художників Валентини Когут, Аліни Шмигори, Анатолія Херовимчука та інших.

Map pin icon вулиця Студентська, 17 Іллінці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Краєзнавчий музей, Могилів-Подільський
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Історико-краєзнавчий музей Поділля

Музей/галерея

Могилів-Подільський краєзнавчий музей розміщує свою експозицію в колишньому будинку купця Гальперіна, зведеному в 1905 році в стилі модерн. Основу колекції складають картини з колекції Григорія Бронштейна (українські, російські та грузинські автори), а також колекція мінералів Володимира Афанасьєва, зібраних на території СРСР (1267 зразків), зразки меблів початку ХХ сторіччя. Великий інтерес становлять зібрання археологічних знахідок, нумізматики, фалеристики та зброї XVII-XIX століть. Зокрема, сарматський котел VI століття до нашої ери, унікальні знаряддя побуту Трипільської культури, колекція зброї періоду XVI-XVIII століть, козацькі стріли та турецька нарізна рушниця, зброя та спорядження періоду Другої світової війни. В етнографічному відділі представлено сільське домашнє начиння, подільський одяг, колекція творів декоративно-ужиткового мистецтва місцевих авторів, зокрема подільська вишивка та витинанка.

Map pin icon вулиця Володимирська, 6 Могилів-Подільський

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний