English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Пам'ятки Стрийського району
Пам'ятки Миколаєва
Знайдено 5 пам’ятки
Миколаєва
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Замок/фортеця
Австрійський ДОТ часів Першої світової війни розташований на 30-метровій скелі на північній околиці Миколаєва.
У скелі пісковика вирубано вхід та два окремі приміщення 20 на 7 метрів. На другий поверх до кам'яно-бетонної вежі ДОТу ведуть сходи.
ДОТ використовувався як спостережний пункт та центр управління вогнем - з висоти добре проглядається північна частина міста Миколаєва та дорога, що веде до нього.
вулиця Миколи Лисенка Миколаїв
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка археології , Природний об'єкт
Грот Прийма розташований посеред лісу за 2 кілометри на південний схід від Миколаєва, неподалік маленького хутора Прийма.
У печері виявлено поселення неандертальців віком 46 тисяч років. Також зафіксовано матеріали доби раннього заліза, XVIII-XIX століть (Верхній навіс), XVIII-XIX століть (Нижня печера) та мустьєрською епохи (Верхній поверх-грот).
урочище "Прийма" Миколаїв
Храм
Каплиця "Писанка" зведена у Миколаєві в 2002 році. Унікальний храм у вигляді великоднього яйця-писанки спроєктував відомий миколаївський скульптор Костянтин Малярчук, а натхненником її побудови став місцевий житель Омелян Іванів.
Каплицю-писанку видно з усіх боків Миколаєва, оскільки збудована вона у найвищій точці міста – в урочищі "Високий Камінь". Під'їзду безпосередньо до каплиці немає – підніматися слід пішки.
урочище "Високій камінь" Миколаїв
Музей/галерея
Літературно-мистецький музей українських письменників Уляни Кравченко та Миколи Устияновича засновано 1991 року у їхньому рідному місті Миколаєві на Львівщині.
Експозиція розповідає про життя та творчість цих митців, знайомить зі світлинами сімейних архівів та з деякими особистими речами. Зокрема, представлена перша збірка поезій Уляни Кравченко "Prima Vera", інші її твори, автентичні предмети одягу, картини, погруддя Івана Франка та Уляни Кравченко.
Відвідувачі також можуть ознайомитися з життям та історіями інших славетних людей Миколаївщини – художників, артистів, композиторів, скульпторів, співаків.
вулиця Миколи Устияновича, 41 Миколаїв
Історико-краєзнавчий музей Миколаєва відкрито в 1989 році в одній зі старовинних одноповерхових будівель у центрі міста навпроти греко-католицької церкви Святого Миколи.
У відділі археології можна ознайомитися з археологічними матеріалами Стільського городища та колекцією старовинної зброї.
Етнографічний розділ музею присвячений історії старовинних миколаївських ремесел – гончарству та обробці льону. Представлено макет Миколаївського цементного заводу.
вулиця Андрея Шептицького, 26 Миколаїв