English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Знайдено 147 пам’ятки
Рівненської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Зоопарк , Зона відпочинку
Екоферма AlpacaHome (Fluffy Farm) в Городищі поблизу Рівного відкрилася для відвідувачів у 2024 році. Розташована на березу великого ставка за 10 кілометрів від центру міста.
Зараз на фермі живуть близько трьох десятків південноамериканських альпак. Компанію їм складають карликові кози, вівці, кролики, морські свинки та павліни.
Під час візиту на ферму відвідувачі перебувають на одній території з альпаками, які є абсолютно не агресивними. З тваринами можна безпосередньо контактувати, годувати їх спеціальним кормом, фотографуватися з ними.
На території облаштовані місця для відпочинку з альтанками, столиками, гамаками, навісами, шезлонгами.
У вартість відвідування входить екскурсія та порція корму для тварин. Для відвідування необхідний попередній запис.
вулиця Щаслива, 56А Городище
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Шкільний етнографічний музей "Берегиня" був створений при Білокриницькому ліцеї у 1991 році. З 1995 року музей має статус "Народний музей".
В центрі експозиції - панорама села з мальовничими краєвидами. Відтворено внутрішній інтер’єр традиційної української оселі: піч, покуть, лави, стіл, скриня, діжа на лаві під образами, колиска, жертка, полиці, мисники з посудом, рушники, зразки українського національного одягу.
Чільне місце серед експозицій музею займають знаряддя праці, якими користувалися селяни.
Музейні фонди налічують понад 400 експонатів.
вулиця Шкільна, 45 Біла Криниця
Шкільний етнографічний музей “Світлиця” діє в селищі Володимирець на базі Володимирецького ліцею.
Має дві експозиційні зали. В першій залі "Життя та побут селян-поліщуків" відтворено устрій традиційної поліської хати.
Друга зала присвячена історії навчального закладу.
вулиця Миру, 4 Володимирець
Комунальний заклад "Краєзнавчий музей" Заріченської селищної ради заснований у 2001 році, відвідувачів приймає з 2007 року.
Близько 1500 експонатів презентують історичні та етнографічні пам’ятки Полісся. Серед них човен-рубанка козацької доби, знайдений у річці Стир.
Експозиція музею знайомить із ткацтвом та традиційною вишивкою Полісся, традиційними заняттями і ремеслами (хліборобство, рибальство, бортництво), основними історичними подіями Другої світової війни.
Представлено інтер'єр типової поліської хати.
вулиця Михайла Грушевського, 1 Зарічне
Замок/фортеця , Пам'ятка архітектури
Заславська (Ізяславська) брама - єдиний кам'яний елемент зовнішніх оборонних укріплень середньовічного Межиріча, що зберігся.
У XVI-XVII століттях оборонний Свято-Троїцький монастир був цитаделлю Межирічської фортеці. Його оборонні вали були органічно об'єднані та вписані в систему земляних укріплень самого села. Тоді навколо Межиріча звели земляні вали з шестигранними бастіонами поставленими по кутках валу. У Межиріч можна було потрапити через дві проїзні брами: Заславську браму по дорозі на Ізяслав (колишній Заслав), яка збереглася досі, і Дубенську браму, яка знаходилася там, де зараз центр села.
Межиріч
Зоологічний музей у Рівному діє на базі Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Степана Дем’янчука. Колекцію рідкісних тварин, яка налічує понад 2500 екземплярів, зібрав і систематизував біолог Ростислав Шикула.
Усі експонати є рідкісними для України. Здебільшого це екзотичні безхребетні мешканці морів та тропічних узбереж і лісів. Чималу частину колекції складає відділення, в якому представлені комахи Африки, Південної Америки, Південної і Південно-Східної Азії та суміжних островів.
Різноманіття ентомофауни України представлене колекціями жуків, метеликів, перетинчастокрилих, клопів та інших членистоногих. Серед рідкісних видів України є бражник мертва голова, аполон чорний, махаон, парусник подалірій, жук-олень, вусач мускусний, вусач великий дубовий, жук-самітник.
Найбільш цінним експонатом у колекції є жук-геркулес довжиною у 14,8 сантиметрів - він є і найбільшим жуком в світі.
На сьогодні в західних областях України схожою колекцією володіє лише Львівський національний університет.
вулиця Академіка Степана Дем'янчука, 4 Рівне
Історико-етнографічний музей "Берегиня" Великомежиріцького ліцею був створений у 1992 році за ініціативи директора школа Сави Чумака. В 2004 році отримав статус "Народного музею".
Музейний фонд становить 450 одиниць зберігання, з них основного фонду – 400.
Експозиція представлена в трьох тематичних розділах: "Історія села Великі Межирічі", "Основні заняття та ремеслі жителів села" та "Українська вишивка – душа народу, його історія".
вулиця Шкільна, 5 Великі Межирічі
Історико-етнографічний музей "Рокитнівська старовина" на Рівненщині відкрився 2024 року в приміщенні Рокитнівського ліцею №3 з ініціативи шкільного гуртка "Юних етнографів" коштом Громадського бюджету.
В приміщенні площею 62 квадратних метра представлено близько 700 експонатів, зібраних гуртківцями протягом 12 років. Серед них вишиті рушники, глиняні тарілки та глечики, старовинні праски та лампи, інші предмети хатнього вжитку і знаряддя праці.
вулиця Захисників України, 32 Рокитне
Храм , Пам'ятка архітектури
Кафедральний собор святого пророка Іллі збудований в місті Дубно в 1905 році коштом парафіян.
Ошатний храм виконаний у яскравому неоруському стилі, а дзвіниця - в русько-візантійському стилі.
Раніше в Іллінській церкві зберігалася чудотворна ікона Божої Матері, пожертвувана місту Дубно ще князем Костянтином Острозьким, проте її викрали. Тепер у храмі – копія.
Є центральним кафедральним собором Православної церкви України міста Дубно.
вулиця Данила Галицького, 13 Дубно
Замок/фортеця
Добре укріплений Клеванський замок, що непогано зберігся, закладений у 1475 році князем Михайлом Чарторийським на місці давньоруського городища над річкою Стубла.
Клеванський замок оточений потужними стінами (товщина 3,8 метри) та оборонним ровом, через який перекинутий чотирихарочний міст. Будівництвом замку керував львівський інженер-фортифікатор Іван Лис, архітектор Львівського міського арсеналу. Від первісної споруди також збереглися дві кутові башти. У XVII-XVIII сторіччях тут розміщувалася колегія єзуїтів. Після перебудови, здійсненої в 1817 році Костянтин Чарторийським, у нових корпусах відкрили польську гімназію, потім духовне училище.
За радянської влади в Клеванському замку в різний час знаходилися школа-інтернат, училище механізації, пункт НКВС, потім його переобладнали під лікувально-трудовий профілакторій для алкоголіків.
Наразі будівлі перебувають у запустінні, обговорюються проєкти реконструкції та розвитку туристичної інфраструктури. Клеванський замок опікуються волонтерами зі спортивно-патріотичної організації "Щит".
вулиця Замкова Клевань
Парк/сад
Клесівський дендропарк створений на території Клесівського лісництва ландшафтним дизайнером-самоуком, колишнім лісничим Олексієм Вороном.
Своїми руками він створив безліч зелених скульптур із дерев та чагарників, які привіз із різних лісництв України. Алеї Клесівського дендропарку прикрашені кулями, пірамідами, циліндрами та келихами. Тут близько 30 скульптур, безліч арок та інших архітектурних форм. Є й складні скульптурні композиції: "Свічка Діви Марії", "Олімпійська чаша", "Келих Богдана Хмельницького".
Біля входу до Клесівського дендропарку відвідувачів зустрічає величезний герб України із кулястих туй.
вулиця Європейська Клесів
Пам'ятка археології
Земляні вали замку князя Богуша Корецького, зведеного в XVI сторіччі, розташовані на Княжій горі в Маринині.
Дерев'яні споруди замку не збереглися, на колишньому замковому обійсті тепер городи.
Із замчища відкривається неповторна панорама долини Случа з кам'янистими порогами, скелястими каньйонами, крутими урвищами та морем зелені.
урочище Княжа гора Маринин
Пам'ятка архітектури
Контрактовий будинок на ринковій площі Дубна побудований в XIX столітті. Будівля виконана у стилі класицизму.
Місцем проведення знаменитих "Дубенських контрактів" місто Дубно було в XVIII сторіччі, допоки їх не перенесли у Звягель, а потім до Києва. Грандіозні ярмарки проводилися щорічно протягом місяця одразу після Різдва. Пізніше ярмарки було відроджено у менших масштабах.
Нині Контрактовий будинок – це будинок дитячої творчості.
вулиця Кирила і Мефодія, 11 Дубно
Руїни Корецького замку з виразною надбрамною баштою червоної цеглини є візитівкою міста.
Перше дерев'яне укріплення спорудив у XV сторіччі над річкою Корчик князь Острозький. Пізніше замок перейшов у володіння волинського воєводи Богдана Корецького, який зміцнив його кам'яними стінами з баштами та бастіонами, обведеними земляним валом та ровом, що наповнювався водою з річки.
В XVIII сторіччі фортечні споруди стали основою для будівництва палацового комплексу князів Чарторийских. В 1832 році палац згорів і з того часу не відновлювався.
Збереглися трирівнева надбрамна вежа Корецького замку, прилеглі до неї руїни зовнішніх стін палацових споруд, а також трипилонний чотириарковий міст (реконструйований останніми роками).
вулиця Богдана Хмельницького Корець
Корецький історичний музей відкрито у приміщенні колишнього палацу Горчинських (XVIII століття) до 850-річчя першої літописної згадки про місто.
Експозиція музею розміщена у п'яти залах: історії міста Корець, Другої Світової війни, етнографії та двох виставкових. Понад 6 тисяч експонатів відображають історію, культуру та побут краю.
Перед входом до Корецького історичного музею встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку, за легендою, перероблений із пам'ятника Леніну.
вулиця Київська, 43А Корець