English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Київської області
Пам'ятки Обухівського району
Знайдено 100 пам’ятки
Обухівського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна Успенська церква у Вільховці збудована у XIX столітті на місці старого Михайлівського храму, відомого з 1700 року.
Церква дев'ятизрубна п'ятиголова, зі складною композицією обсягів, що є рідкістю для Київщини. Верх виконаний у псевдовізантійському стилі, що робить церкву схожою на храми княжого періоду. Частково збереглися старовинні розписи в інтер'єрі.
На території знаходиться могила Колотновської, дружини місцевого священика.
вулиця Польова Вільховець
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Дерев'яну церкву апостола Іоанна Богослова в Розкопанцях під Богуславом збудовано в 1884 році.
Класичний український триверхий храм. В інтер'єрі зберігся розпис ХІХ століття. Гармонічно розвинена композиція будівлі, майстерно виконані деталі ставлять пам'ятку у низку цікавих зразків української дерев'яної архітектури ХІХ століття.
На церковному подір'ї є надгробок із фотографією молодої жінки та написом: "Хай буде твоя свята воля. Ганна Савельївна Цюрупа, померла 29 січня 1910 року на 23-му році життя".
вулиця Кільцева Розкопанці
Історія церкви Святого Архангела Михаїла в Шандрі бере початок із 1755 року, коли тут збудували дерев'яний греко-католицький храм.
У 1768 році, під час Коліївщини, священик Андрій Кущевич підтримав гайдамаків та прийняв православ'я, за що був страчений.
В 1811 році дерев'яна Михайлівська церква згоріла. На її місці за 20 років заклали нинішню - кам'яну.
Церква Архангела Михаїла хрестоподібна у плані, має один великий купол на восьмигранному барабані та прибудовану дзвіницю. З пагорба, де стоїть церква, відкриваються чудові краєвиди: з одного боку глибока балка, з іншого - долина річки Шевелюха з оброслим очеретами та вербами ставком.
вулиця Михайлівська Шандра
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці в Тулинцях розташована на пагорбі на околиці села.
Збудована у 1779-1784 роках на місці старого храму, відомого з XVII сторіччя. Унікальний трибанний храм із двоярусною дзвіницею складений із дубових колод і обшитий дошками.
У 1931 році храм закрили, але в період німецької окупації він знову став чинним. Пізніше його знову закрили через аварійний стан. З недавнього часу богослужіння відновлено.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці у Тулинцях є пам'яткою архітектури національного значення, вважається одним із найкращих зразків дерев'яної культової архітектури Правобережної України.
вулиця Канівська Тулинці
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Владиславка на околиці Миронівки збудована в 1910 році коштом парафіян за активного сприяння місцевого промисловця Михайла Коржуйова.
Архітектор Юргенс спроєктував типовий для Правобережжя дерев'яний храм із однією бане ю та дзвіницею.
Храм у хорошому стані. Проводяться богослужіння.
вулиця Центральна Владиславка
Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудована в селі Тростинка у 1745 році.
Храм хрещатий, п'ятизрубний. У церкві зруб притвору широкий і бічні двері ведуть у межі, розташовані з боків від головного входу.
До Державного реєстру пам'яток архітектури її не включено.
вулиця Хліборобська Тростинка
Храм
Церква Святителя Миколая в Чайках збудована в 2002 році на місці старовинної козацької Миколаївської церкви.
Дерев'яна церква Святого Миколая у стилі класицизму була побудована в 1758 році (за іншими даними – в 1558 році) і дожила до XX століття, проте була зруйнована за радянської влади.
Стараннями настоятеля Миколаївську церкву заново відбудували у 2002 році. Освячено також на честь Миколая Чудотворця.
На церковній території знаходяться 3 старі могили. Написи читаються важко.
вулиця Центральна Чайки
Церква Святого Миколая Чудотворця збудована в Кадомці у 1851 році. Розташована в центрі села.
За радянських часів це була одна з двох церков Кагарлицького району, що діють.
Свято-Миколаївська церква належить до Православної церкви України.
Поруч знаходиться давньоруське городище.
вулиця Олексієнка Кадомка
Церкву Успіння Святої Анни в центрі села Слобода збудована у 1852 році генерал-майором Андрієм Трощинським, спадкоємцем міністра юстиції Дмитра Трощинського.
Храм у стилі пізнього класицизму хрестовий у плані, увінчаний напівсферичним куполом на циліндричному барабані. На західному, північному та південному фасадах великі напівкруглі вікна. Фасади завершено трикутними фронтонами.
В інтер'єрі збереглися залишки тематичних розписів ХІХ століття.
площа Слави Слобода
Музей/галерея
Черняхівський краєзнавчий музей відкрився з ініціативи місцевих освітян у 2023 році – через майже півстоліття після того, як припинив існування його попередник. Розташовується у приміщенні Черняхівського сільського будинку культури.
Експозиція розповідає про давню історію Черняхова, сучасне життя села та його видатних мешканців. Зокрема, в археологічному розділі представлено предмети Черняхівської культури із запасників Кагарлицького історико-краєзнавчого музею.
Відтворено інтер'єр української хати XIX століття, де можна побачити давній сільськогосподарський та хатній реманент, вишивку, кераміку, вироби із лози та з дерева. В куточку побутових речей середини ХХ століття експонуються старі радіоприймачі, програвачі та друкарська машинка.
вулиця Лесі Українки, 1 Черняхів