Пам'ятки Бучанського району

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Бучанського району

Знайдено 19 пам’ятки

Бучанського району

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Бучанського району

Тюльпанове дерево, Ворзель
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Тюльпанове дерево

Природний об'єкт

Тюльпанове дерево або ліріодендрон тюльпановий не має прямого відношення до тюльпанів – це родич магнолії.

Походить із північного сходу Америки, де досягає висоти 50-60 метрів. Має листок незвичайної форми – без кінчика. Свою назву дерево отримало завдяки ніжним жовто-зеленим квітам, схожих на тюльпани.

У Ворзелі тюльпанове дерево посадили в 1914 року на садибі секретаря Київської земської управи Жеребцова. Це тюльпанове дерево – одне з найбільших в Україні (кажуть, що їх у країні лише два, але насправді – близько 30). Його висота становить близько 30 мтрів, а діаметр стовбура – понад один метр. Цвіте наприкінці травня – на початку червня.

Map pin icon вулиця Тюльпанівська, 8 Ворзель

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Фабрика ялинкових іграшок, Луб’янка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Фабрика ялинкових іграшок родини Бакунів

Розваги/дозвілля

Приватна фабрика ялинкових прикрас родини Бакунів розташована поруч з Києвом, в селі Луб'янка під Гостомелем.

У 2007 році Василем Бакуном та його дітьми Ігорем та Катериною тут налагоджено традиційне, але сучасніше виробництво скляних ялинкових куль, розписаних вручну. 

В ході екскурсії відвідувачам демонструють різні етапи іграшкового виробництва: видування куль зі скляних трубок, сріблення куль розчином оксиду срібла, сушіння у спеціальних печах та, нарешті, ручний розпис, який здійснюють студенти художніх вищих навчальних закладів. Відвідувачі можуть замовити персональний малюнок або зробити напис на кулі.

Луб'янська фабрика ялинкових прикрас виготовляє понад 2000 видів ялинкових іграшок, багато з яких можна купити у фірмовому магазині за ціною виробника.

В перший же день повномасштабного російського вторгнення в Україну, 24 лютого 2022 року, фабрика і село Луб’янка були окуповані росіянами. Ігор Бакун, син засновника фабрики, який працював склодувом ялинкових прикрас та проводив екскурсії, був розстріляний російськими військовими. 

Наразі фабрика ялинкових прикрас в Луб’янці не приймає екскурсійні групи. Натомість фабрика організовує виїзні майстер-класи на базі шкіл чи дитячих садочків.

Map pin icon вулиця Кравця, 1 Луб’янка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Фабрика ялинкових прикрас, Клавдієво-Тарасове
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Фабрика ялинкових прикрас

Музей/галерея

Фабрика ялинкових прикрас у Клавієво-Тарасовому працює з початку вересня до кінця грудня.

Під час екскурсії можна ознайомитись із процесом виготовлення скляних ялинкових прикрас, придбати підписані кульки – дуже приємний подарунок на Новий Рік та просто накупити гарних іграшок. Краще взяти з собою картонну скриньку - складно виїхати з порожніми руками, а іграшки такі тендітні.

Про екскурсію краще домовлятися заздалегідь телефоном, але якщо поїхати не перед Новим Роком, можна домовитися на місці. Чим ближче до Нового Року – тим більше екскурсій школярів великими автобусами.

В екскурсію входить: відвідування склодувного цеху і художньої майстерні, музей історії іграшки та виставкових експозицій, казкове містечко Lemax, знайомство з головним чарівником фабрики, поштовий офіс Діда Мороза, майстер-клас з розпису ялинкової іграшки, відвідування фірмового магазину іграшок.

Map pin icon вулиця Успенська, 1 Клавдієво-Тарасове

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Храм Димитрія Солунського, Бузова
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Храм святого великомученика Димитрія Солунського

Храм

Дерев'яний храм святого великомученика Димитрія Солунського є центральною спорудою етнографічного комплексу "Українське село".

Храм заснований коштом народного депутата Володимира Бондаренка на місці, де в 2004 році на нього було скоєно невдалий замах – його автомобіль закидали пляшками з горючою сумішшю. Будівництво було завершено в 2007 році.

Храм збудований із циліндричного зрубу у вигляді восьмикутної ротонди. Інтер'єр прикрашає різьблений іконостас у стилі українського бароко. При храмі діє парафіяльна школа.

Map pin icon вулиця Поляна Лісова, 60 Бузова

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний