English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Донецької області
Знайдено 73 пам’ятки
Донецької області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Нікольський краєзнавчий музей займає окрему одноповерхову будівлю в центрі селища Нікольське.
Має велику експозицію про історію переселення греків у ці краї, і про те, що відбувалося протягом усієї 180-річної історії цього селища.
Колекція налічує понад 8 тисяч предметів. Окрасою залу природи є діорама заповідника "Кам'яні могили".
На території музею влаштовано експозиції просто неба для демонстрації великогабаритних кам'яних знарядь сільськогосподарської праці та пам'яток половецьких племен - так званих "половецьких баб".
вулиця Пушкіна, 98 Нікольське
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Замок/фортеця
Німецький ДОТ на вулиці Дмитра Мазура в Краматорську - один із ланцюга довготривалих вогневих точок, створених німцями для оборони стратегічно важливого їм населеного пункту.
Розташований у західній частині міста, поряд із селищем Софіївка.
Цей ДОТ нетипової конструкції з бійницями на чотири сторони прикривав долину річки Маячка.
В даний час об'єкт розчищений ентузіастами, відкритий доступ для туристів. Планується створення музею.
вулиця Дмитра Мазура, 166 Краматорськ
Комунальний культурно-освітній заклад "Народний музей історії села Новомихайлівка" розташований у колишньому приміщенні земської школи.
Музейні фонди налічують понад 3000 експонатів. В експозиції представлені старовинні знаряддя праці, предмети домашнього вжитку, гроші різних часів. Найпомітнішими експонатами є старовинна бричка та ретроавтівка "Москвич-401".
Під час широкомасштабної російської агресії у 2022 році мізей зазнав руйнувань, значна частина експозиції була знищена.
вулиця Центральна, 56Д Новомихайлівка
Активний відпочинок , Природний об'єкт
Новопетровський поріг на річці Кринка вважається найбільшим порогом степового краю Східної України.
Півкілометрова ділянка річки насичена тут скельними виходами, які нелегко подолати. Перепад висоти перебігу в три метри на цій ділянці дає можливість у хорошу воду долати перешкоди 3-4 категорії складності. Тут відбуваються змагання з техніки водного туризму.
Садове
Розваги/дозвілля
Оглядовий майданчик з видом на Азовське море знаходиться в Приморському парку біля площі Воїнів-визволителів.
З майданчика відкривається класична індустріальна панорама Маріуполя. Одночасно видно одне з найбільших підприємств міста Азовсталь та Маріупольський морський торговельний порт.
вулиця Кленова Балка Маріуполь
Заповідна територія , Природний об'єкт
Орнітологічний заказник місцевого значення "Кривокоський лиман" розташований неподалік селища Сєдове.
Статус заказника надано рішенням облвиконкому в 1988 році. Площа - 468,7 гектарів. Є мілководним лиманом, який є місцем гніздування водно-болотних птахів, в тому числі рідкісних - кулик-ходулочник та інших.
Цікавий Кривокоський лиман і надзвичайно лікувальними грязями.
У 2010 році орнітологичний заказник "Кривокоський лиман" увійшов до складу Національного природного парку "Меотида".
Сєдове
Природний об'єкт
Палаюче каміння - місце виходу палаючого метану на поверхню в районі річки Нижня Кринка. Природна дегазація надр. Світиться сланцевий або вугільний газ.
Цьому родовищу, за інформацією очевидців, уже понад 20 років. Екологи припускають, що метан пробивається через тріщину у вугільному шарі. Концентрація газу складає 100 відсотків. На поверхні він спалюється. Висота полум'я іноді сягає 2-х метрів.
Поки підприємці, вчені та влада думають про використання свердловини, застосування їй знайшли рибалки. Їх тут часто можна застати взимку. Біля природного багаття вони гріються і готують на ньому юшку.
Зуївка
Пам'ятник/монумент
Пам'ятник прохідницькому комбайну КСП-32 встановлено поруч із Технічним університетом Донецька.
Прохідницькі комбайни - це складні гірські машини, призначені для підземних робіт у гірничих виробках: руйнування гірських порід, навантаження на конвеєр або вагонетки тощо.
Комбайни КСП-32 виготовляються на Ясинуватському машинобудівному заводі. Напис на пам'ятнику говорить: "Мешканцям міста Донецьк від Ясинуватських машинобудівників".
вулиця Артема, 58 Донецьк
22-метрова статуя відомого революціонера Артема (псевдонім Федора Сергєєва) височить над куполами Святогірського монастиря на вершині однієї з крейдових гір над Сіверським Донцем.
Пам'ятник у стилі кубізму створив в 1927 році скульптор Іван Кавалерідзе. Більшість робіт із спорудження 1000-тонного монумента велася вручну: на терасі монастиря із залізобетону відливались частини, які на вантажівці піднімалися на гору і за допомогою звичайного автокрана встановлювалися на місце.
Поруч споруджено новий монументальний комплекс героям Другої світової війни.
вулиця Зарічна Святогірськ
Пам'ятник британському рок-гурту "Бітлз" (The Beatles) у Донецьку встановлено біля входу до розважального комплексу "Ліверпуль", який оформлений у "бітлівському" стилі.
Фігури музикантів виконані харківським скульптором Володимиром Антиповим із пластмаси та пофарбовані під бронзу.
Скульптура зображує легендарну четвірку Ліверпуля під час концерту - в характерних позах і з музичними інструментами в руках. Учасники групи з одягу та зачісок відповідають 1963-1964 рокам, крім Джона Леннона – він зображений у круглих окулярах, які став носити пізніше.
Стіна фігурами "бітлів" вкрита мозаїкою у вигляді британського прапора.
вулиця Артема, 131А Донецьк
Пам'ятник англійському промисловцю Джону Джеймсу Юзу, засновнику Юзівки (нинішній Донецьк), творцю донецької металургійної промисловості, на якій тепер базується економічна міць Донбасу.
Пам'ятник відкритий у 2001 році в самому серці студентського містечка Донецького національного технічного універсітету – місцевого технічного учбового закладу, навпроти нового корпусу.
Автор пам'ятника – скульптор Олександр Скорих.Фігуру Джона Юза в людський зріст скульптор вирішив встановити на низькому постаменті, підкресливши тим самим людські риси батька-засновника донецької промисловості. Пам'ятник відлито в центральних ремонтно-механічних майстернях.
вулиця Артема, 96 Донецьк
Пам'ятник страховому агенту встановлено у центрі Донецька до 10-річчя страхової компанії "АСКА".
У бронзовій скульптурі агента "Держстраху", який готується увійти в офіс до страхувальника, зображений популярний кіногерой Юрій Деточкін з кінофільму "Бережись автомобіля", втілений на екрані талановитим актором Інокентієм Смоктуновським. На думку ініціаторів встановлення пам'ятника, у цьому фільмі дуже добре показано специфіку роботи страхового агента - щоденної, виснажливої, але цікавої та потрібної людям.
Автор пам'ятника – скульптор Ігор Макогон.
вулиця Артема, 129Б Донецьк
Парк/сад
Дружківський парк кам'яних скульптур "Святогір" створено у Дружківці за ініціативою відомого атлета Юрія Артемова, директора спортивно-екологічної громадської організації "Святогір'я", керівника спортивного клубу "Святогір".
Тут зібрано вже близько 50 скульптур із пісковика, які зображують казкових героїв та реальних історичних персонажів. В основному представлені герої руського епосу. Тут є богатир Пересвіт, княжна Ольга, Володимир Мономах та багато інших. Усі доріжки сходяться до центру – кургану з фігурою Матері-Русі.
Автори проєкту поставили за мету пробудити в жителях та гостях міста патріотизм, любов до історії та мистецтва.
вулиця Козацька Дружківка
Парк кованих фігур та різьблених скульптур розташований в Донецьку в сквері за будівлею Міськради.
Тут зібрані твори найкращих ковалів Донбасу.
Щорічно проводиться міжнародний фестиваль ковальської майстерності. Найкращі роботи залишаються у парку як подарунок місту.
Поруч розташована Поляна казок із дерев'яними скульптурами казкових героїв.
вулиця Університетська, 61 Донецьк
Комунальний заклад "Покровський історичний музей", заснований у 1967 році, розміщується на першому поверсі багатоповерхівки у центрі Покровська.
Фонди музею налічують 14 000 музейних предметів. Серед археологічних пам'яток представлена знайдена на розкопках Нововасилівського кургану ритуальна посудина з орнаментом-піктограмою мапи зоряного неба з нанесеним на неї потижневим розкладом річного сонця серед зими, а також камінь із зображенням зоряного неба з давнього вівтаря.
В етнографічній експозиції можна побачити колекції прасок, самоварів, писанок, рушників, поштівок.
Окрема експозиція розповідає про українського композитора Миколу Леонтовича, який на початку XX століття протягом 4 років працював учителем співів у залізничній школі в Покровську.
Перед входом встановлені половецькі кам'яні баби.
вулиця Європейська, 22 Покровськ