Пам'ятки України

Right arrow

Пам'ятки Київської області

Пам'ятки Київської області

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Київської області

Знайдено 493 пам’ятки

Київської області

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Київської області

Музей Революції гідності, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний музей Революції гідності

Музей/галерея

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції гідності створюється у Києві в пам'ять про учасників акцій протесту 2013-2014 років, які загинули під час спроб тодішньої влади силою придушити народний протест в Україні.

На сьогодні відомо про 107 загиблих від рук силовиків та їхніх найманців.

Меморіальний комплекс об'єднує місця, на яких відбувалися тодішні революційні події, зокрема на Майдані Незалежності, Європейській та Михайлівській площах, вулицях Інститутській, Грушевського та Хрещатик (на відповідних локаціях встановлено інформаційні стенди).

Ключовим елементом комплексу має стати Національний музей Революції гідності на алеї Героїв Небесної Сотні (триває підготовка до будівництва). Тимчасова експозиція доступна в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану, що розташовується на двох поверхах Будинку профспілок. Тут можна побачити оригінальні речі майданівців часів Революції гідності, світлини та відео тих подій. Музейна колекція також включає барикадний хенд-мейд, предмети самооборони, протестне мистецтво тощо.

Тематичні виставки проходять у Галереї протестного мистецтва на вулиці Липській. Адміністрація музею розташовується на території Києво-Печерської лаври.

Map pin icon майдан Незалежності, 18/2 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Національний музей-заповідник української військової звитяги (Лютізький плацдарм), Нові Петрівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний музей-заповідник української військової звитяги (Лютізький плацдарм)

Музей/галерея

Національний музей-заповідник української військової звитяги (колишній Державний музей-заповідник "Битва за Київ у 1943 році") в Нових Петрівцях відтворює обстановку знаменитої Лютізької військової операції зі звільнення столиці України від нацистських загарбників у 1943-1944 роках.

На площі в 9 гектарів збережено оборонні споруди, бліндажі, виставлено бойову техніку, працює виставка уніформ та зброї.

Вражаючу діораму "Битва за Київ. Лютізький плацдарм. 1943 рік" відкрито в 1980 році.

Щороку до Дня Пам'яті та Дня визволення Києва на території музею відбуваються театралізовані дійства, які відтворюють бої за Київ.

У 2022 році в експозиції Національного музею-заповідника української військової звитяги з’явився новий експонат - російський гелікоптер Мі-35Н. Саме 24 лютого, у перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну, російський гелікоптер Мі-35Н (RF-13024) був збитий військовим Національної Гвардії України над Київським водосховищем. Вертоліт був у складі повітряної атаки на військовий аеродром у Гостомелі, що на Київщині. У травні 2022 року збитий вертоліт був піднятий з дна Київського моря.

Map pin icon вулиця Захисників України, 67 Нові Петрівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Національний оперний театр, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний оперний театр України імені Тараса Шевченка

Пам'ятка архітектури , Театр/видовища

Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка в Києві - одна з найвідоміших оперних та балетних сцен Європи.

Будівля збудована в стилі французького ренесансу на місці згорілого в 1896 році міського театру. В 1911 році тут на очах Миколи II та публіки було вбито прем'єр-міністра Росії Петра Столипіна.

У сквері - пам'ятник автору класичних українських опер Миколі Лисенку.

Афіша київського оперного театру налічує понад 50 вистав композиторів різних країн і епох: Верді, Россіні, Чайковського та інших. Серед найвдаліших постановок трупи театру: "Лебедине озеро", "Ріголетто", "Ромео та Джульєтта" та інші.

Незмінною популярністю користуються опери "Запорожець за Дунаєм" Семена Гулака-Артемовського та "Наталка Полтавка" Миколи Лисенка.

Map pin icon вулиця Володимирська, 50 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Національний природний парк "Дніпровсько-Тетерівський", Сухолуччя
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний природний парк "Дніпровсько-Тетерівський"

Заповідна територія

Территорія проєктованого на базі Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства Національного природного парку "Дніпровсько-Тетерівський" розташована у Вишгородському районі, на півночі Київської області, біля села Сухолуччя.  

Нині Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство охороняє типові ландшафти Полісся в межах підтопленої заплави річки Тетерів та узбережжя Київського водосховища. Площа господарства становить майже 37,9 тисяч гектарів, їх водні об'єкти - 9,3 тисяч гектарів. Близько половини площі складають лісові масиви, поширені луки, багато боліт та озер. Переважають соснові та дубово-соснові, на окремих ділянках осинові та березові ліси.

Мисливська фауна характерна для Полісся - це лось, олень європейський, козуля, дика свиня, лисиця, заєць-русак, єнотовидний собака, бобр, видра. З птахів водяться тетерів, куріпка сіра, чирки, качки, вальдшнепи, бекас тощо. Акліматизовано ондатру, ведуться роботи з інтродукції фазану. Почали гніздитися птахи, яких раніше тут не було: гусак сірий, журавель сірий. Зустрічаються також лелека чорна, сапсан, орлан-білохвіст, змієїд, які занесені до Червоної книги.

До 2014 року на території Дніпровсько-Тетерівського заповідника розташовувалися дві мисливські резиденції екс-президента України Віктора Януковича в урочищах "Острів" та "Акація": мисливські палаци, вольєри з дикими тваринами, вертолітний майданчик, пірси з ангарами, катерами та яхтами.

Наразі триває розробка "Проєкту створення Національного природного парку "Дніпровсько-Тетерівський".

Map pin icon вулиця Миру, 2 Сухолуччя

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Національний художній музей України, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний художній музей України

Музей/галерея

Найбільше зібрання творів українського живопису, скульптури та іконопису від XII-ХХ століть представляє Національний художній музей України (NAMU) - один з найстаріших і найбільших музеїв України. Його музейні фонди нараховують близько 40 тисяч експонатів.

Будівлю музею в стилі неокласицизму, що на початку вулиці Грушевського в Києві, було побудовано в 1899 році архітектором Владиславом Городецьким спеціально для Київського художньо-промислового і наукового музею. Його офіційно відкрили в 1904 році за сприяння меценатів та поціновувачів мистецтв Ханенків, Терещенків та інших. Після того, як у 1934 році історична експозиція була відокремлена, в музеї залишилася лише колекція образотворчого мистецтва.

Найдавнішим експонатом є поліхромний дерев’яний рельєф "Святий Георгій з житієм" ХІІ століття візантійського походження. Серед перлин українського барокового мистецтва: Березнянський іконостас (1760-ті роки, Чернігівщина), ікона "Покрова з портретом Богдана Хмельницького" (перша половина ХVІІІ століття), козацькі портрети XVIII століття та одне з найбільших в Україні зібрань популярних у ХVІІІ-ХІХ століттях народних картин “Козак-Мамай”.

Мистецтво нового часу представляють твори видатних українських художників Тараса Шевченка, Миколи Пимоненка, Олександра Мурашка та інших. До яскравих здобутків українського авангарду належать роботи всесвітньовідомого скульптора Олександра Архипенка та засновника художнього монументально стилю "бойчукізм" Михайла Бойчука. Велику мистецьку цінність становлять картини художників радянського періоду: Федора Кричевського, Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка та інших.

Також у Національному художньому музеї України можна побачити оригінали скульптур "Самсон із Левом" і "Андрій Первозванний" з кам'яної ротонди на Подолі.

Map pin icon вулиця Михайла Грушевського, 6 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей Івана Гончара, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара"

Пам'ятка архітектури , Музей/галерея

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" створено в 1993 році з ініціативи народного художника України Івана Гончара, співзасновника Українського Товариства охорони пам'яток історії та культури, та одного з найбільших у світі скансенів - Музею народної архітектури та побуту України.

Музей розміщений у старовинній будівлі - пам'ятці архітектури XVIII століття. Експозиція заснована на приватній колекції Івана Гончара, який за радянських часів розшукував та збирав високохудожні твори українського народного мистецтва, а також роботи професійних живописців, які через ідеологічні причини не могли потрапити до державних музеїв.

Представлено велику колекцію ікон XVI-XVIII століть, тканин, кераміки, музичних інструментів.

Map pin icon вулиця Лаврська, 19 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Національний цирк України, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Національний цирк України

Розваги/дозвілля , Театр/видовища

Київський цирк із 1998 року має статус Національного цирку України, що дає йому право називатися головною цирковою ареною країни.

Перший стаціонарний київський цирк Hippo-Palace багатого кіннозаводчика, дресирувальника Петра Крутікова був побудований на Печерську в 1903 році за проєктом архітектора Владислава Городецького. На той момент він був найбільшим у Європі.

Нинішню фундаментальну споруду Національного цирку України зведено за проєктом архітектора Валентина Жукова в 1960 році, ставши одним із трьох основних манежів СРСР.

На сьогодні Національний цирк України має власних артистів різних циркових жанрів, балетну трупу, один із найкращих музичних колективів.

Проводяться екскурсії "Мандруємо будівлею цирку", в ході яких відвідувачі мють можливість зануритись у справжню циркову атмосферу, дізнатися цікаві історичні факти, архітектурні особливості будівлі, деталі створення вистав.

Map pin icon Галицька площа, 2 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Нова синагога, Васильків
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Нова синагога

Пам'ятка архітектури

Старовинну будівлю в стилі модерн на розі Соборної та Покровської у центрі Василькова зведено у наприкінці ХІХ сторіччя.

У різних джерелах її називають новою синагогою або єврейською школою. На старих світлинах над будівлею можна побачити два куполи з аттиками, які тепер відсутні.

З 1944 року тут розмістилася середня школа – нині Васильківський ліцей №2.

Map pin icon вулиця Покровська, 2 Васильків

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Обеліск "Місту-герою Києву", Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Обеліск "Місту-герою Києву"

Пам'ятник/монумент

43-метровий обеліск "Місту-герою Києву" встановлений у 1982 році на Галицькій площі (колишня Перемоги, Євбаз), звідки розходяться дві найкрасивіші магістралі столиці України - бульвар Тараса Шевченка та Берестейський проспект.

15 вересня 2023 року з обеліска було демонтовано елементи, які підпадали під дію Закону про декомунізацію - прибрали радянські зірки на бічних сторонах високої мармурової стели та анотаційну дошку російською мовою, а також змінили напис "1941" на "1939" рік, коли почалася Друга світова війна.

Map pin icon Галицька площа Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Краєзнавчий музей, Обухів
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Обухівський краєзнавчий музей

Музей/галерея

Обухівський історико-краєзнавчий музей розташований у сучасній будівлі бібліотеки в центрі міста Обухова. Носить ім'я свого засновника – скульптора, художника і краєзнавця Юрія Домотенка.

З 11 залів найбільший інтерес представляє археологічна, де експонуються пам'ятки археологічних культур, досліджених вченим-археологом Вікентієм Хвойкою, – трипільської, підгірцівської, зарубинецької, черняхівської.

Цікавою є експозиція зали козацтва, адже на території нинішньої Обухівщини побували всі українські гетьмани. Вражає діорама "Обухівський ярмарок кінця XIX – початку ХХ столтіття" площею 30 квадратних метрів. Також цікава діорама "Трипілля 1919 року", що відтворює епізод боротьби селянських загонів з більшовицькою агресією.

Найбільшу площу має зала Другої Світової війни. Тут є діорама, яка відтворює оборону на Трипільському плацдармі в 1941 році. Широко представлена ​​епопея форсування Дніпра восени 1943 року.

Перед музеєм встановлено пам'ятник поетові Андрію Малишку.

Map pin icon вулиця Київська, 14 Обухів

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Обухівський народний мистецький центр
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Обухівський народний мистецький центр

Музей/галерея

Обухівський народний мистецький центр відкрився 2019 році в приміщенні колишнього універмагу в центрі Обухова з ініціативи творчої громадськості міста. Його основною метою є збір і збереження побутових старожитностей, досліджуення та популяризація місцевого традиційного вбрання.

Основу експозиції склали старожитності з приватних колекцій відомих обухівських майстрів Галини Кучер, Миколи Майка, краєзнавців Наталі Любиченко, Олени Артюшенко та інших місцевих мешканців. Представлено 40 видів вишиваних сорочок, понад 200 рушників, ікони, предмети побуту та багато іншого.

На базі Обухівського народного мистецького центру проводяться виставки, концерти, екскурсії.

Map pin icon вулиця Андрія Малишка, 1, 3-й поверх Обухів

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Оглядовий майданчик, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Оглядовий майданчик

Розваги/дозвілля

Відкритий оглядовий майданчик житлового комплексу "Олександрівський" розташований на даху 25-поверхової висотної будівлі.

Зі 100-метрової висоти відкривається масштабна панорама всієї правобережної частини Києва.

Оглядовий майданчик обладнаний стільцями та біноклями. Відвідувачам надається безкоштовний Wi-Fi, кава/чай, пледи.

Map pin icon проспект Валерія Лобановського, 4А Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Оглядовий майданчик "Красний двір", Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Оглядовий майданчик "Красний двір"

Розваги/дозвілля

Оглядовий майданчик "Красний двір" відкрито на одному з ботанічному саду імені Гришка – на місці, де в XI сторіччі стояла заміська резиденція великого київського князя Всеволода, сина Ярослава Мудрого.

Фортеця "Красний двір" була побудована в 1071 році, через 25 років її спалили половці, але незабаром вона була відновлена, і ще служила онуку Всеволода - Юрію Долгорукому.

Оглядовий майданчик "Красний двір" стилізований під фортецю часів Стародавньої Русі: дерев'яні ворота, частокіл, сторожова вежа, дерев'яні поміст та доріжка. Звідси відкривається чудовий краєвид на Дніпро, міст Потона, лівий берег, Видубицький монастир та музей історії України у Другій світовій війні.

Вхід через територію ботанічного сада імені Гришка.

Map pin icon провулок Землянський Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Океанаріум Морська казка, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Океанаріум "Морська казка"

Музей/галерея , Розваги/дозвілля

Київський океанаріум "Морська казка" на Дарниці відкрився в 2012 році у приміщенні ТЦ "Дитячий світ".

У першій галереї у формі затонулого дерев'яного корабля розмістилася експозиція коралового комплексу. До другої зали веде підводний тунель на глибині 2 метри – все підводне життя відбувається на очах відвідувачів. В наступній залі можна побачити корали акропори, медуз, зграйки хризиптерів, риб-хірургів, а також акваріум з більш ніж 20 видами риб-клоунів. У наступній галереї мешкають риби-мислителі, кілька видів небезпечних мурен, морські коники, зелена морська черепаха.

Однією з перлин океанаріуму є відкритий басейн із морськими зірками та скатами, яких можна токатися руками.

Map pin icon вулиця Андрія Малишка, 3 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Офіс Президента України, Київ
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Офіс Президента України

Пам'ятка архітектури

Офіс Президента України - головна урядова установа країни.

Суворий будинок у стилі класицизму було збудовано для штабу Київського особливого військового округу на основі двох будинків XIX століття. Після війни тут розмістився ЦК Компартії України.

З 1991 року будівля виконує функції резиденції Президента України. До 2005 року називалася Адміністрація Президента. Під час правління Віктора Ющенка Адміністрація була перейменована на Секретаріат, потім повернула свою назву. Під час правління Володимира Зеленського Адміністрація знову була перейменована - на Офіс Президента України.

Назва вулиці Банкової, де розташований Офіс, стало синонімом центру верховної влади. Вулицю відкрито для вільного проходу, проте перекривається під час проведення офіційних заходів.

Можлива організація екскурсій. Навпроти розташований знаменитий "Будинок із химерами".

Map pin icon вулиця Банкова, 11 Київ

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний