English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Хмельницької області
Знайдено 198 пам’ятки
Хмельницької області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Церкву Св. Георгія на Польських фольварках у Кам'янці-Подільському було зведено у другій половині ХІХ століття.
Церква виконана у стилі давньоруських культових споруд та характерна для русько-візантійського спрямування в архітектурі ХІХ століття.
Розташування нового православного храму у Кам'янці-Подільському було обрано таким чином, щоб парафіяни католицького Петропавлівського кафедрального костелу, виходячи зі свого храму, крізь дверний отвір бачили у перспективі православну церкву.
Будівництво Георгіївського храму почалося під наглядом єпархіального архітектора Антона Островського, а в 1854 році нагляд взяли на себе архітектор Микола Кулаковський та подільський губернський архітектор Микола Корчевський.
В ансамблі міського пейзажу церква чітко виділяється білими стінами та блакитно-синіми куполами.
вулиця Павла Скоропадського, 54 Кам’янець-Подільський
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Церква Святої Параскеви П'ятниці входить до ансамблю садиби палацово-паркового комплексу в Самчиках.
Побудована в 1771 році Казимиром-Франциском Хоєцьким як костел католицького маріанського монастиря. В 1789 році, коли Хоєцькі втратили право власності на Самчики, нові господарі Любомирські перетворили костел на греко-католицьку церкву, а в 1837 році її освятили вже як православний храм Параскеви П'ятниці.
В інтер'єрах збереглися старовинні розписи, різьблення по дереву. Кам'яна дзвіниця раніше була склепом-усипальницею Хоєцьких.
вулиця Самчики Самчики
Церква-ротонда святого Іоанна Богослова у Шатаві збудована в 1839-1862 роках поміщиком Рациборівським, після того ієрей Скворцов, який інспектував подільські церкви, категорично заборонив використовувати старий шатавський храм, об'єднавши прихід із маківським.
Незабаром біля старого цвинтаря з'явився дивний круглий фундамент. Будівництво незвичайної церкви тривало 23 роки. Храм Іоанна Богослова є ротондою, внутрішні колони якої розміщені по колу і об'єднані арками, підтримуючи циліндричний світловий барабан з куполом. Обхідна галерея має пласке перекриття. Стрілчасті вікна виконані у стилі неоготики. Під карнизом верхньої частини храму розміщується декоративна смужка із рослинним орнаментом.
За легендою, за часів радянсько-української війни тут вінчався Нестор Махно.
Хмельницьке шосе Шатава