English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Знайдено 469 пам’ятки
Львівської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятник/монумент
Колона Адама Міцкевича – один з двох пам'ятників видатному польському поетові, створеним в Україні до його сторіччя (другий знаходиться в Івано-Франківську).
Ідею проєкту монумента як колони запропонував письменник Адам Креховецький. Урочисте закладання першого каменю в постамент на Маріацькій площі (зараз площа Адама Міцкевича) відбулося в день століття Міцкевича в 1898 році.
Спорудження монумента тривало п'ять років, він був відкритий 30 жовтня 1904 року. Вважається одним з найкращих пам'ятників Міцкевичу в світі.
площа Адама Міцкевича Львів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятник борцям за волю України встановлений у Городку в 2003 році з ініціативи товариства "Меморіал". Присвячений бійцям УВО-ОУН Василю Біласу, Дмитру Данилишину, Володимиру Старику та Юрію Березинському, які загинули у 1932 році під час збройного нападу на міську поштово-судову установу польської влади.
Зараз у колишній будівлі пошти розміщено Городоцьку районну держадміністрацію.
Автор оригінального проєкту пам'ятника – професор Іван Самотос.
вулиця Богдана Хмельницького, 2 Городок
Пам'ятник українському композитору Володимирові Івасюку відкрито у Львові в 2011 році з ініціативи та коштом музиканта Святослава Вакарчука.
Автор найвідомішої української естрадної пісні "Червона рута" Володимир Івасюк вважається одним із основоположників української поп-музики. Його загадкова смерть у 1979 році, згідно з останніми даними, була організована КДБ за завданням вищого керівництва СРСР.
Бронзову скульптуру висотою 3,5 метри виготовив скульптор Сергій Олешко. Івасюка зображено на прогулянці львівською вулицею.
проспект Тараса Шевченка, 7 Львів
Пам'ятник героям УПА у Славську встановлено на могилі загиблих воїнів УПА та жертв репресій 1940-1950 років.
Знаходиться поряд з Успенською церквою.
На пам'ятнику вигравіровані імена загиблих за волю України.
вулиця Тараса Шевченка Славсько
Пам'ятник королю Данилові Галицькому, засновнику Львова та творцю Галицько-Волинської держави, встановлено до 745-річчя міста.
Князь Данило Романович із галицької гілки роду Рюриковичів силою об'єднав країну, розгромивши в 1245 році полки угорських та польських феодалів, а також галицьких бояр.
Проєкт пам'ятника Данилові Галицькому у Львові розробили скульптори Ярич та Романович, а також архітектор Чурилик. Пам'ятник є кінною фігурою з бронзи на гранітному п'єдесталі.
площа Галицька Львів
Пам'ятник митрополиту Андрею Шептицькому відкрито в 2015 році на площі перед собором Святого Юра у Львові.
Митрополит Шептицький - один із найшанованіших українських ієрархів. Понад 50 років він був головою Української греко-католицької церкви із резиденцією у Львові.
Пам'ятник висотою 3,6 метри виготовлений із бронзи. Загальна висота композиції становить близько 5,8 метрів. Скульптор – Андрій Коверко, архітектори – Ігор Кузьмак та Михайло Федик.
площа Святого Юра Львів
Пам'ятник Михайлові Грушевському встановлений у Львові в 1994 році.
Видатний український історик викладав у Львівському університеті в 1894-1914 роках. Саме на Галичині розпочалася політична діяльність майбутнього лідера Української держави, голови Центральної ради Української Народної Республіки.
Бронзова скульптура, виконана скульпторами Дмитром Крвавичем, Миколою Посікірою, Любомиром Яремчуком, встановлена на гранітному постаменті (архітектор Василь Каменщик).
проспект Тараса Шевченка, 28 Львів
Пам'ятник українському композиторові Михайлу Вербицькому, автору музики державного гімну України, відкрито у Львові в 2015 році.
Висота бронзової скульптури 2,9 метри. На гранітній стелі вирізьблені ноти мелодії українського гімну та розміщено карту України.
Авторами пам'ятника є Володимир та Андрій Сухорські.
вулиця Степана Бандери, 11 Львів
Пам'ятник видатному українському поетові та громадському діячеві Тарасові Шевченку було відкрито в центрі Львова лише в 1992 році.
Питання про спорудження вирішувалося цілих 5 років, на двох конкурсах проєктів переможця не було визначено, і в результаті компромісу було вирішено використати "відносно кращий" проєкт скульпторів Володимира та Андрія Сухорських та архітекторів Юрія Диби та Юрія Хромей.
Пам'ятник Тарасові Шевченку у Львові виготовили в Аргентині. Урочисте відкриття відбулося на річницю ухвалення декларації незалежності України. Через 4 роки було відкрито другий елемент пам'ятника – 12-метрова бронзова "Хвиля Національного Відродження".
проспект Свободи Львів
Пам'ятник Святому Юрію (Георгію) Змієборцю у Львові присвячено правоохоронцям України, які загинули під час виконання службових обов'язків.
Встановлений у 1999 році в центрі площі Генерала Григоренка, поряд із будівлею управління Міністерства Внутрішніх Справ.
Автори монумента – скульптори Андрій та Володимир Сухорські, архітектор Олександр Ярема.
Бронзовий пам'ятник зображує канонічного Юрія Змієборця на здибленому коні, що пронизує списом атакуючого змія.
площа Генерала Григоренка Львів
Пам'ятник знаменитому галичанину Юрію Кульчицькому відкрито у Львові в 2013 році.
Уродженець села Кульчиці Самбірського району Юрій Кульчицький прославився під час турецької облоги Відня в 1683 році. Переодягнувшись турком, він зумів пробратися з обложеного міста через турецький табір і передати звістку союзникам, завдяки чому місто отримало військову допомогу, і турки незабаром були розбиті в битві під Віднем.
За легендою, у якості нагороди Кульчицький попросив віддати йому 300 мішків з трофейною турецькою кавою, яка тоді ще практично не була відома в Європі. Маючи такий значний запас продукту, заповзятливий галичанин відкрив першу в Австрії кав'ярню "Під синьою фляжкою". Він вважається винахідником класичного рецепту кави по-віденськи (зі вершками та цукром).
Львів'яни впевнені, що Кульчицький доставив кавові зерна також і до Львова, і з того часу кава стала у місті культовим напоєм.
площа Данила Галицького Львів
Парк/сад
Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького розташований у центральній частині Львова, на схилі пагорба між вулицями Стрийською, Героїв Майдану, Вітовського та Зарицьких. Зона відпочинку та розваг існувала тут ще у XIX столітті. Сучасний парк був закладений у 1951 році та облаштований за радянськими традиціями створення типових парків культури та відпочинку трудящих. З тих часів збереглася центральна алея довжиною понад 800 метрів, колонада центрального входу та приміщення кінотеатру "Дружба". У 1970 році центральний вхід прикрасили фонтани. З 1984 року Парк культури має статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. На території функціонують дитяча зона розваг "Жу-Жу Парк" і парк рухомих фігур динозаврів. Працюють вуличні кафе та ресторан. Регулярно проводяться різноманітні фестивалі та ярмарки.
вулиця Болгарська, 4 Львів
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Перемишлянський історико-краєзнавчий музей є відділенням Львівського історичного музею.
Музей розміщений у старовинній будівлі в стилі модерн, розташованій в центрі Перемишлян.
Представлено експозицію про природу Перемишлянщини, історію міста Перемишляни та всього краю.
вулиця Привокзальна, 6 Перемишляни
Храм , Пам'ятка архітектури
На початку XX століття римо-католицька громада села Поляни була нечисленною і належала до приходу в Поморянах. Проте власники села Францішек Гурський та Валеріан Вальський вирішили збудувати тут каплицю.
Так, у 1904 році було збудовано Петропавлівський костел за проєктом відомого архітектора Юліана Захаревича у перехідному стилі від історизму до модерну. У 1924 році в села Поляни утворилася окрема римо-католицька парафія, яка перебувала тут аж до 1944 року, коли ксьонз залишив село.
Після Другої світової війни радянський уряд використовував костел як склад, розділивши приміщення на два поверхи. Сьогодні костел залишається недіючим і перебуває у жалюгідному стані. Поруч – старий польський цвинтар.
Поляни
Історична місцевість , Храм
Печерний монастирський комплекс у скельному масиві біля підніжжя гори розташований на південно-східній околиці села Розгірче.
Скельний монастир існував тут у XIII-XIV сторіччях. Печери висічені на двох рівнях, з'єднаних сходами. Швидше за все, у верхній частині розташовувався печерний храм, а в нижній – монастирська келія та господарське приміщення.
Стіни печерного монастиря розписані графіті, найстаріші з яких датуються 1675 роком.
вулиця Олекси Довбуша Розгірче