English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Черкаської області
Знайдено 240 пам’ятки
Черкаської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Художню виставку "Ступаки поколінь Бартосиків" в Іваньках відкрито в 2013 році художником по металу Сашком Бартосиком, сином відомого українського художника-монументаліста Миколи Бартосика.
Художня галерея присвячена творчості родини Бартосиків, де центральне місце займають пластичні композиції з металу роботи художника-коваля. Тематика його робіт: лірика, кохання, філософія буття.
За задумом творця, у майбутньому простір галереї наповнюватиметься його новими скульптурами та творчими роботами доньки, тут проводитимуться різноманітні розважально-пізнавальні дійства.
Наразі галерею можна відвідати безкоштовно.
На першому поверсі галереї працює магазин, а у підвалі працює кав'ярня.
вулиця Ігоря Щербини, 58А/1 Іваньки
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Історична місцевість , Пам'ятник/монумент
Глибокий яр на південно-західній околиці села Виграїв - місце знаменитої Корсунської битви 1648 року.
Козацька армія гетьмана Богдана Хмельницького в цій битві розгромила польські війська гетьмана Миколая Потоцького, нав'язавши бій у невигідних для польської кавалерії умовах пересіченої лісистої місцевості. Вирішальне значення мала засідка, влаштована у Глибокому яру козацьким полком Максима Кривоноса. Після цієї перемоги село перейменували на Виграїв, а яр стали також називати Різаним.
Збереглися залишки ровів, які викопали козаки Максима Кривоноса, готуючись до удару із засідки.
У 2008 році встановлено пам'ятний знак на місці Корсунської битви.
урочище Глибокий яр Виграїв
Пам'ятка археології
Городище "Бурти" розташоване за 1 кілометр на північ від села Чаплинка. Земляні вали заввишки 10-12 метрів оточують територію площею 1,9 гектари.
Традиційно "Бурти" відносять до скіфських часів (VI-VII сторіччя до нашої ери), проте недавні дослідження виявили в центрі городища поховання епохи бронзи (2-3 тисячоліття до нашої ери).
У козацькі часи вали використовувалися як укріплення військами гетьмана Богдана Хмельницького, потім полковника Семена Палія. У 8 кіорметрах на північний схід від "Буртів" проходив "Чорний шлях" набігів татар. Під час Корсунь-Шевченківської битви (Друга світова війна) німецькі війська розмістили тут артилерійську батарею, проте протрималися недовго. Тоді городище займало ще до 12 гектарів.
У 1960-1970-х роках "Бурти" інтенсивно розорювали. Нині це пам'ятник не лише археології, а й природи, оскільки серед місцевої рослинності трапляються представники "Червоної книги України".
Чаплинка
Городищенський краєзнавчий музей засновано і місті Городище в 1998 році.
Експозиція музею ілюструє історію та культуру міста, розповідає про визначних жителів Городища. Загальний фонд музею складає майже дві тисячі експонатів. Крім основної експозиції, у музеї проводяться виставки декоративно-прикладного мистецтва.
вулиця Володимира Вінниченка, 7 Городище
Пам'ятка архітектури
Будівля колишнього готелю "Слов'янська" у Черкасах збудована в кінці ХІХ століття коштом підприємця Скорини.
Виконана в стилі модерн із елементами псевдоготики. Кут будинку, враховуючи містобудівне місце, вирішено п'ятикутним об'ємом, увінчаним високим загостреним шатром. Фасад будівлі прикрашений численними декоративними деталями, тонкими баштами з голчастими куполами та витонченими колонками. Будинок мав три балкони, один з яких винесений більш ніж на 2,5 метри та спирається на тонкі чавунні колони. Саме під ним розташовувався вхід до готелю "Слов'янська".
За радянських часів це був готель "Дніпро". Наразі будівля належить "Укрсоцбанку".
вулиця Остафія Дашковича, 20 Черкаси
Природний об'єкт
На території Отаманського парку між селом Головківка та селом Медведівка розташоване джерело "Живун", воді з якого приписують цілющі властивості. За легендою, водою із "Живуна" гайдамаки лікували свої бойові рани.
Вода питна, екологічно чиста. За вмістом розчиненого срібла та інших корисних для здоров'я людини хімічних елементів посідає перше місце серед лісових джерел урочища "Холодний Яр" та навколишніх природних заповідників.
У каплиці біля джерела щоп'ятниці вранці проходить молебень.
Поруч знаходиться невелике лісове озеро та кілька дубів віком 600-800 років. Облаштоване місце для відпочинку.
урочище Отаманський парк Головківка
Парк/сад
Невеликий затишний парк у центральній частині міста. Біля замкового містечка розташувалися спортивні майданчики. Парк прикрашають альпійські гірки та клумбові композиції, що створюють властиву зеленим куточкам особливу атмосферу затишку.
Також багато скульптурних композицій із каменю та дерева.
вулиця Хрещатик, 176 Черкаси
"Долина троянд" у Черкасах - це невеликий парк на березі Дніпра за 500 метрів від центру міста. Одне з найулюбленіших місць відпочинку містян.
Останніми роками використовується для проведення загальноміських свят.
У 2012 році на території парку встановлено 15-метровий сонячний годинник.
вулиця Князя Ольгерда, 11 Черкаси
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Драбівський краєзнавчий музей було засновано в 1967 році. Розташовується в історичній будівлі, побудованій в другій половині ХІХ століття, в центрі селища Драбів. В 1970 році отримав статус "Народного музею".
Музейний фонд налічує понад три тисячі експонатів, які ілюструють історію краю від давніх часів і до нині. Окрема експозиція присвячена видатному українському художнику, яскравому представнику бойчукізму Іванові Падалці, який народився на Драбівщині і був репресований радянською владою у 1937 році.
вулиця Центральна, 77 Драбів
Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру – один із найстаріших дубів в Україні (можливо, найстаріший). За різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років.
Дуб-патріарх росте на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодний Яр на околиці селища Буда. Це найбільше в Україні та одне з десяти найбільших у Європі дерев. Його обхват – 8,9 метри, висота – 24 метри. Стовбур шість разів вражали блискавки.
Під його кроною відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Тарас Шевченко, проте названо його ім'ям Максима Залізняка - ватажка повстання гайдамаків, які діяли в цих місцях. Дуб Залізняка вважається символом Холодного Яру, а також одним із символів українського козацтва.
Поруч встановлено пам'ятник мешканцям селища Буда, які загинули під час Другої світової війни.
Біля входу в заповідник працює кафе та сувенірна крамниця.
урочище Кириківський яр Буда
Музей/галерея , Розваги/дозвілля , Етнографічний комплекс
Громадський етнографічний просвітницько-розважальний комплекс "Зерноленд" засновано в селі Івківці в 2014 році в рамках створення "тематичного села" польсько-українського проєкту "Придумати село наново".
До комплексу входить етнографічний музей, кузня, гончарня, паперова фабрика, пекарня, безліч різноманітних розваг та майстер-класів. Взимку – катання на гринджолах.
вулиця Богдана Хмельницького, 1 Івківці
Музей/галерея , Етнографічний комплекс
Етнографічно-туристичний комплекс "Козацький хутір" неподалік Чигирина відтворює колорит українського села козацької доби.
Центральним елементом експозиції музею просто неба, розташованого на околиці села Стецівка, є Миколаївська церква XVIII століття, що перенесена сюди із села Драбівці на Золотонощині. Її оточують типові сільські хати: будинок старости, будинок батюшки, шинок, господарські будівлі. Будівництво продовжується.
А в центрі села споруджується Музей млинової справи. Тут зібрано 14 вітряків з усіх регіонів України. Планується будівництво водяного млина.
Стецівка
Храм , Пам'ятка архітектури
Жаботинський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир розташований в урочищі Вітряна Гора на схід від центру села Чубівка.
Заснований не пізніше 1706 року, оскільки саме цього року згадується у документах як уже існуючий. Перші храми були дерев'яними (не збереглися). У 1812 році збудовано кам'яну церкву в ім'я преподобного Онуфрія Великого.
У 1767-1768 роках у монастирі перебував послушником майбутній ватажок Коліївщини Максим Залізняк.
Збереглися дві чудотворні ікони: Успіння Божої Матері та прпеподобного Онуфрія Великого.
У 1920-х роках Жаботинський монастир було закрито, але на початку 1990-х відродився.
Крім кам'яної Онуфріївської церкви, є печерний храм, келії та мережа підземних ходів, які частково вивчені, але закриті через аварійний стан. За легендою, підземний хід пов'язує Жаботинський монастир із Мотронинським монастирем у Холодному Яру, що за 8 кілометрів звідси.
Жаботинський Свято-Онуфріївський монастир належить до московського патріархату.
вулиця Монастирська Чубівка
Жашківський історичний музей відкрито в 1969 році.
Експозиція у шести залах розповідає про історію краю з найдавніших часів до сьогодення.
В експозиції "Українська світлиця" можна побачити традиційний одяг та предмети побуту.
Також представлено галерею образотворчого мистецтва.
вулиця Соборна, 53 Жашків
Розваги/дозвілля
Жашківський кінно-спортивний комплекс спеціалізується на розведенні, вирощуванні, утриманні та тренінгу коней.
Займає територію в 317 гектарів, на яких розміщені стайні, манежі, пасовища, сіножаті та багато іншого. Можливий прокат коней, пропонують послуги тренера.
Також на території комплексу працюють літній та зимовий ресторани, бар, боулінг на 4 доріжки, готель, сауна, дитяча кімната. Організація риболовлі на озерах. Регулярно проводяться показові виступи та спортивні змагання.
провулок Віктора Лисака, 6 Жашків