English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Знайдено 469 пам’ятки
Львівської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Історико-краєзнавчий музей, переважно присвячений подіям Першої світової війни, працює у приміщенні середньої школи села Гійче з 1990 року. В основу музейної експозиції лягли експонати, зібрані учнями, вчителями та місцевими жителями.
В експозиції представлені археологічні знахідки, давній одяг, знаряддя ремесел та предмети побут селян. Зокрема, можна побачити фрагмент скіфського коня та металевий наконечник стріли часів монголо-татарського панування.
Також у музеї можна дізнатись про події Першої Світової війни, коли на околиці села в урочищі Прибитка відбувся великий бій між військами Австро-Угорщини та Російської імперії. Серед експонатів – вишитий рушник із написом "Героям слава". Також представлені документи, фотографії, зброя, що відображають трагічні події вересня 1914 року.
вулиця Шкільна, 1 Гійче
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей підпільного штабу УПА генерала Романа Шухевича відкрито в 2007 році в селі Грімне, де в 1947 році знаходилася штаб-квартира головного командира Української повстанської армії.
В будинку місцевого священика протягом кількох днів була конспіративна квартира, де Шухевич перебував зі своїм найближчим оточенням. В живих із них залишилася лише зв'язкова Дарія Гусак, яка стала ініціатором створення музею.
В підвалі будинку священика виявили засипану землею криївку повстанців. Ентузіасти розчистили її та відновили інтер'єр.
Представлено зброю тих часів та особисті речі підпільників. Можна оглянути зібрання документів, фотографій та надрукованих тут повстанських плакатів.
вулиця Січових Стрільців, 35 Грімне
Музей/галерея , Зоопарк
Музей природи в Івано-Франковому знаходиться на території адміністрації Природного заповідника "Розточчя" та демонструє флору та фауну цього регіону.
В музеї представлені колекції безхребетних та хребетних, рідкісних та занесених до Червоної книги видів рослин та тварин. Представлені стенди з породами та мінералами Розточчя, лишайниками та мохоподібними, плодами та насінням, патогенними грибами.
В банках з формаліном "плавають" рибки, гадюка та уж. В кутку кімнати – опудала диких тварин: благородний олень, борсук, дикий кабан. Колекція птахів налічує 45 видів. Цінною в музеї є колекція метеликів та жуків Розточчя ентомолога Філика, яка налічує понад 250 видів, 15 з яких занесено до Червоної книги.
На території є конференц-зал, тенісний корт, майданчик для верхової їзди, місця для відпочинку. Продаються саджанці.
вулиця Січових Стрільців, 7 Івано-Франкове
"Музей рідного села" створений у селі Синьків 18 липня 1999 року з нагоди 500-річчя першої письмової згадки про село. Музей розташований на першому поверсі Синьківського ліцею.
Експозиція музею налічує понад 1000 експонатів та представляє колекцію старовинних ікон, книг, грошей, українських рушників, одягу та реманенту. Велику зацікавленість викликають копії та оригінали документів, церковні метричні видання, а також макет села за картою 1844 року, яка є великою цінністю музею.
Експозиція музею складається з розділів: "З глибини віків", "Під пануванням Австро-Угорщини та Польщі", "Карта земель села Синьків (1844 рік)", "Церква Покрови Пресвятої Богородиці", "З історії розвитку школи", "Село у ХХ столітті".
Музей постійно поповнюється новими експонатами та матеріалами, серед яких найцікавішим є "Літопис школи" та альбом екскурсій.
вулиця Центральна, 10 Синьків
Музей сакрального мистецтва Львівської архиєпархії імені Отця Антона Петрушевича Курії Львіської Архиєпархії Української греко-католицької церкви відкрито в 2008 році у відреставрованому храмі Святого Климентія Шептицького.
Представлено експозицію пам'яток іконописного мистецтва, зібраного ченцями-студитами після легалізації УГКЦ.
вулиця Максима Кривоноса, 1 Львів
Музей скла у Львові створений з ініціативи відомого українського художника-скляра, голови оргкомітету Міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові, колишнього ректора Львівської національної академії мистецтв, професора Андрія Бокотея.
З 2006 року музей працює в підвальному приміщенні палацу Бандінеллі на площі Ринок. З тих пір колекція музею систематично поповнювалася творами, створеними в рамках Міжнародних симпозіумів гутного скла. Частина була передана до фондів Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові.
З найдавніших експонатів представлені скляний посуд та намистини, виготовлені в І–ІІ століть нашої ери на території римських колоній на півдні сучасної України, намистини і посуд з ХІ–ХІІ століть, а також браслети і фрагменти браслетів, знайдені під час археологічних розкопок.
площа Ринок, 2 Львів
Музей української політичної діячки та учасниці визвольної боротьби Ярослави Стецько відкрився 2009 року в приміщенні школи села Юшківці, де в молодості вчителювала Ганна Музика, більш відома як Слава Стецько. Ініціатором створення музею став краєзнавець Володимир Лагоцький.
У Юшківцях Ганна Музика опинилася у 1939 році, переховуючись від НКВС. Тут вона протягом двох років працювала завідувачкою початкової школи, поки не переїхала до Львова поступати до університету. Брала активну участь у діяльності ОУН. 1945 року організовувала евакуацію за кордон пораненого заступника провідника ОУН Ярослава Стецька, з яким згодом одружилася. На батьківщину повернулася після здобуття Україною незалежності, де очолила партію КУН та стала народною депутаткою.
В музеї представлені особисті речі Слави Стецько та її чоловіка Ярослава Стецька. Відтворено інтер'єр її київського кабінету: крісло, стіл, телефон, друкарська машинка, прапори та ікона. Серед особистих речей – вишиванка і пальто. В підвалі відтворено підпільну друкарню, яка працювала тут з 1944 року. Також представлено макет повстанської криївки.
вулиця Слави Стецько, 1 Юшківці
Музей Степана Бандери в Дублянах розташовується в одному із приміщень Львівського національного аграрного університету, на другому поверсі головного корпусу. Заснований 1999 року з ініціативи ректора університету Володимира Снітинського.
В 1928-1933 роках, коли це була філія Львівської політехніки, тут навчався на рільничо-лісовому факультеті майбутній лідер ОУН Степан Бандера. Тут же його заарештували за політичну діяльність.
Музейна експозиція висвітлює тему національно-визвольних змагань українського народу у ХХ столітті, період навчання Степана Бандери, його участь в українському національному житті краю і високу політичну активність. Представлені світлини, літературні твори, кілька аркушів із особистої справи ідеолога українського націоналізму.
Також у головному корпусі функціонує Музей історії Львівського національного аграрного університету. Його експозиція розповідає про найважливіші етапи діяльності навчального закладу в Дублянах, а саме: Рільнича школа (1856–1878); Висока рільнича школа (1878–1901); Академія рільництва (1901–1919); у складі Львівської політехніки (1919–1947); Львівський сільськогосподарський інститут (1947–1996); Університет сьогодні.
вулиця Володимира Великого, 1 Дубляни
Музей видатної української скульпторки Теодозії Бриж відкрився у 2000 році в майстерні, де вона працювала з 1954 року, після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Заслужена художниця України Теодозія Бриж протягом життя створила понад двісті скульптур, серед яких пам'ятники і монументи, надгробки і паркові скульптури.
В музейній експозиції представлено весь спектр її творчих пошуків: від історичних портретів до зображень сучасників, образів літературних героїв, символічних і метафоричних композицій, усього – понад сотню робіт. На окрему увагу заслуговує серія образів драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня".
Музей зберігає творчу атмосферу майстерні з дерев’яним столом і книгами на полицях, ескізами та світлинами.
Музей Теодозії Бриж є філією Львівської національної галереї мистецтв.
вулиця Леся Мартовича, 5 Львів
Музей ткацтва та килимарства відкрився в 2016 році в Глинянах, які наприкінці XIX століття стали одним із центрів розвитку ткацтва і килимарства Галичини, коли тут була заснована ткацька фабрика "Товариство ткацьке".
У міжвоєнні часи вона прославилася як фабрика Михайла Хамула, що випускала килими за ескізами видатних українських художників-модерністів. Після Другої світової війни вона стала фабрикою художніх виробів "Перемога". До закриття в середині 1990-х років фабрика випускала килими, обруси та покривала на ліжка.
З метою збереження глинянських традицій килимарства в Глинянах створили багатоціловий навчально-виробничий комплекс "Мозаїка", частиною котрого став Музей ткацтва та килимарства. В експозиції представлені килими за малюнками художників Василя Цьоня, Павла Ковжуна, Софії Стриєнської. Також експонується килим, який у 1947 році втікачі з Буковини виміняли за мішок пшениці, щоб врятуватись від голоду.
На базі музею проводяться майстер-класи з ткацтва та килимарства.
Музей ткацтва та килимарства у Глинянах є підрозділом Історико-краєзнавчого музею міста Вінники. Незабаром експозиція переїде у нове приміщення по вулиці Святого Миколая, 10.
вулиця Тараса Шевченка, 36 Глиняни
Музей Українського католицького університету був заснований у 2013 році, коли відомий львівський колекціонер і меценат Іван Гречко подарував університету свою колекцію творів народного мистецтва.
Перлиною колекції є 65 покутських, гуцульських та буковинських ікон на склі ХІХ століття, що є найбільшою з відомих збірок цього виду мистецтва. Також представлені свічники-трійці, ручні різьблені хрести, дерев’яні скульптури, церковні книги ХVІІ – початку ХХ століття, документи з історії церкви.
У розділі народного одяго представлено елементи традиційного вбрання з Покуття, Гуцульщини, Буковини, Поділля. Серед них горбатки, крайки, перемітки, тайстри та інші автентичні речі.
Основна експозиція Музею УКУ розміщується на території Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ на вулиці Хуторівка. А в головному корпусі університету на вулиці Свєнціцького, 17 можна відвідати Музей-кімнату патріарха Йосипа Сліпого, де представлені, зокрема, деякі його особисті речі.
вулиця Хуторівка 35А Львів
Народний музей хліба Покрови Пресвятої Богородиці працює в приміщенні гуртожитку Львівського автомобільно-дорожнього фахового коледжу. Заснований у 1987 році з ініціативи заслуженого вчителя України Богдана Непорадного.
Експозиція в 16 кімнатах висвітлює історію хліборобської культури слов'ян, розповідає про значення хліба в житті людини, демонструє процес випікання різних сортів хліба. Загалом на площі 300 квадратних метрів розміщено понад 1500 експонатів.
Провідне місце в експозиції посідає етнографічна колекція, що представляє культуру та побут українських селян-хліборобів. Це знаряддя праці, побутові речі, вишитий одяг, прикраси. Також представлені зразки сортів зернових культур та зразки хлібо-булочних виробів.
вулиця Пасічна, 89 Львів
Меморіальний музей художника Петра Обаля у Стрию відкрився у 2005 році як відділ краєзнавчого музею "Верховина". Основу колекції склало зібрання доньки художника Віри Обаль.
Частина експозиції першого залу становить меморіальний робочий куточок художника: стіл, книжкова шафа, в якій – частина книг з родинної бібліотеки Обалів та речі ужиткового мистецтва. Представлені документи, диплом та свідоцтво про закінчення Краківської Академії красних мистецтв, свідоцтво про середню освіту, посвідчення професора гімназії, світлини, ранні малюнки художника.
В другій залі експонуються твори часів ув’язнення та стрийського періоду творчості Обаля (1950–1980 роки). На увагу заслуговують листи до дружини Ольги, написані з місць ув’язнення в Казахстані, а також рисунок бараку, в якому знаходилась майстерня художника.
вулиця Тараса Шевченка, 107 Стрий
Музей художніх ремесел Яворівщини та Яворівського розпису створено на базі художнього професійно-технічного училища імені Йосипа Станька в Івано-Франковому.
Експозиція почала формуватися в 1958 році, коли училище ще працювало у Яворові. В музеї експонується безліч декоративних тарілок, прикрашених яворівським орнаментом, плоско-рельєфним різьбленням, рельєфним різьбленням, ажурно-рельєфним різьбленням; свічники; яворівські скриньки; підвіски із різноманітних тарілок; меблі з яворівським різьбленням, в тому числі два шахові столики з шаховими фігурками.
Представлено численні вироби станкового різьблення на казкову тематику, скульптурні портрети Івана Франка, Богдана Хмельницького.
площа Ринок, 13 Івано-Франкове
Інтерактивний музей цікавої науки та техніки "Еврика" у Львові – це дитячий науково-розважальний комплекс, який знайомить відвідувачів зі світом науки у доступній ігровій формі.
Інтерактивна експозиція охоплює основні галузі науки: фізику, хімію, біологію, математику, астрономію, геологію тощо. Усіх експонатів не тільки можна, а й обов'язково потрібно торкатися, рухати, роздивлятися з усіх боків та перевіряти на практиці. В експериментарії "Еврики" кожен може самостійно провести понад двісті лабораторних дослідженнь із фізики, хімії та інших наукових галузей.
Сучасний львівський планетарій музею "Еврика" допоможе поринути у світ космічних відкриттів і дізнатися про причини виникнення Всесвіту, структуру сузір'їв, будову Сонячної системи, відкриття космічного телескопа "Габбл" і перспективи досліджень новітнього орбітального телескопа імені Джеймса Вебба.
Секція віртуальної реальності допоможе зустрітися з динозаврами, стати глядачем цирку "Дю Солей" або потрапити до далекої країни. В "Евриці" преіодично проводяться наукові шоу, які веде "божевільний професор" Смайлик.
Крім насиченої музейної експозиції, працює невеликий магазин, де можна придбати пізнавальну літературу, цікаві інтелектуальні ігри і незвичайні сувеніри.
вулиця Княгині Ольги, 106, універмаг "Львів", 4 поверх, 15 зал Львів